sobota, 27 lipca, 2024
Strona główna » Najlepsze fundusze inwestycyjne w lutym 2019

Najlepsze fundusze inwestycyjne w lutym 2019

autor Redakcja
0 komentarz

Efektywność. Słowo klucz naszego rankingu. To nią kierujemy się podczas jego liczenia na początku każdego miesiąca. Dowolny fundusz inwestujący w obligacje skarbowe, dług korporacyjny, akcje, czy surowce jest przez nas oceniany. Sprawdzamy jak w ciągu mijających 12 miesięcy, zachował się na tle swojego benchmarku, jak wypadają jego miary efektywności i ryzyka.

Nasz ranking nie ma na celu pokazania funduszy, które zarobiły najwięcej, ponieważ szansa na powtórzenie ich wyniku jest niewielka, ale wskazania funduszy, które prezentowały się najlepiej na tle swojego benchmarku. Funduszy, które przy takim samym poziomie ryzyka osiągnęły najwyższe stopy zwrotu. Najskuteczniejsze fundusze trafiają każdego miesiąca na szczyt rankingu Targeto.pl.

Niska zmienność jednostki – fundusze dłużne skarbowe

Przy liczeniu rankingu dla grupy funduszy dłużnych skarbowych duży nacisk kładziemy na ryzyko. Algorytm naszego rankingu promuje fundusze, których miary ryzyka są najniższe, a stosunek ryzyka do zysku jest niski. W lutym wśród funduszy najwyżej ocenionych w grupie dłużne skarbowe były:

Aviva Investors Niskiego Ryzyka (Aviva Investors SFIO), Allianz PIMCO Global Bond (Allianz SFIO) oraz Allianz Enhanced Short Term Euro Hedged AT PLN.

Jest to kolejny miesiąc, kiedy te fundusze znajdują się na szczycie listy. Świadczy, to o bardzo dobrym zarządzaniu.

Kontrola ryzyka i szukanie wyższej rentowności – fundusze dłużne korporacyjne

Do tej grupy zaliczamy fundusze z przewagą długu korporacyjnego w ich portfelach. Podobnie jak w poprzedniej grupie tutaj również duży nacisk kładziemy na miary ryzyka, ale przesuwamy się w stronę efektywności.

Nasz algorytm większą wagę przykłada do bicia benchmarku przez fundusze z grupy dłużne korporacyjne. W tym miesiącu nie odnotowaliśmy żadnych zmian najlepszych funduszy w tej grupie.

Ponownie najwyżej oceniliśmy: UniProfit Plus (UniFundusze SFIO), MetLife Obligacji Światowych (MetLife Parasol Swiatowy), Franklin European Total Return Fund – N (acc) PLN H1 hedged, Fidelity Global Strategic Bond A-ACC-PLN hedged, Aviva Investors Papierów Nieskarbowych (Aviva Investors SFIO), Allianz Euro High Yield Bond – AT (H2-PLN) hedged oraz Allianz Advanced Fixed Income Global Aggregate – AT (H2-PLN) hedged.

Tam, gdzie liczy się skuteczność zarządzania – fundusze akcyjne

Funduszy inwestujących w akcje jest najwięcej. Mnogość rozwiązań sprawia, że ranking Targeto.pl staje się jeszcze bardziej istotny. W tej grupie waga wyniku funduszu na tle jego benchmarku, czyli miar efektywności i ryzyka jest na zbliżonym poziomie.

Wiele funduszy inwestuje na tych samych rynkach, więc szukamy tych, które przy podobnym poziomie ryzyka osiągają najlepsze wyniki – mają najwyższą efektywność. Z rankingu Targeto.pl można z niego skorzystać dwojako. Albo wybieramy rynek, w który chcielibyśmy zainwestować i szukamy najwyżej ocenionego funduszu, albo wybieramy najwyżej oceniony fundusz.

W lutym najlepiej prezentowały się: Fidelity European Dynamic Growth A-ACC-PLN hedged, Investor Nieruchomości i Budownictwa (Investor Parasol SFIO), Esaliens Okazji Rynkowych (Esaliens Parasol Zagraniczny SFIO), PKO Akcji Rynku Złota (PKO Parasolowy FIO), PKO Surowców Globalny (PKO Parasolowy FIO) oraz UniAkcje Biopharma (UniFundusze SFIO).

Najwięcej zmian odnotowaliśmy w rankingu funduszy akcyjnych. Jest to naturalne z powodu wielu rozwiązań oraz dynamicznych zmian rynków giełdowych. Są jednak fundusze, które od dłuższego czasu znajdują się na samym szczycie.

W tabeli powyżej wystarczy sprawdzić kolumnę Zmiana, jeśli nie ma żadnej, to znaczy, że funduszu kolejny miesiąc utrzymuje najwyższą pozycję. Warto na początku każdego miesiąca sprawdzać nasz ranking i inwestować w najefektywniejsze rozwiązania.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.