poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » IKZE w UNIQA TFI – lider w rankingu najlepszych Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego

IKZE w UNIQA TFI – lider w rankingu najlepszych Indywidualnych Kont Zabezpieczenia Emerytalnego

autor Redakcja
0 komentarz

Obok IKE, czyli Indywidualnych Kont Emerytalnych, bardzo dużą popularnością wśród oszczędzających i inwestujących cieszą się również rachunki IKZE, czyli Indywidualne Konta Zabezpieczenia Emerytalnego, które dodatkowo dają korzyść nie tylko na emeryturze, ale także tu i teraz. Jak to możliwe i jakie konto IKZE wybrać na koniec roku?

IKZE w UNIQA TFI jest liderem w naszym obiektywnym rankingu kont, których zadaniem jest nie tylko dobrowolne zwiększanie kapitału na przyszłą prywatną emeryturę, uniezależnioną od państwa i ZUS, ale także, dla zachęty prywatnego oszczędzania i obniżenie podstawy opodatkowania za dany rok. W ramach IKZE w 2021 r. możesz ulokować maksymalnie 9 466,20 zł, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą (w innym wypadku możesz wpłacić maksymalnie 6 310,80 zł). Dzięki temu jesteś w stanie obniżyć podstawę opodatkowania, ponieważ wpłaty na IKZE odliczasz od dochodów, które wykazujesz w rocznym zeznaniu podatkowym. Odliczenie może zatem wynieść aż 3 029,18 zł w wariancie z działalnością gospodarczą lub maksymalnie 2 019,46 zł w wersji bez działalności, a korzyści z tego tytułu poczujesz już teraz, a nie dopiero na emeryturze.

Zyskaj 10 procent już na starcie!

W UNIQA TFI trwa X edycja promocji 200 za 2000 dla kont IKZE, które zostaną otwarte w 2021 r. Jak ta promocja wygląda w praktyce i jak możesz zyskać 10 proc. bez dużego wysiłku?

  1. Przejdź na stronę UNIQA TFI.
  2. Wprowadź kod promocyjny 200za2000.
  3. Zawrzyj umowę.
  4. Zaakceptuj regulaminy.
  5. Do 31.12.2021 r. (liczy się data wyksięgowania środków z rachunku bankowego Uczestnika Promocji) wpłać łącznie 2 000 zł na IKZE od UNIQA TFI. Nie musi to być jednorazowa wpłata, ale kilka przelewów na mniejsze kwoty. Ich suma musi wynieść do końca roku 2 000zł.

Z promocji wykluczone są osoby, które posiadały wcześniej IKZE od UNIQA TFI.

Wystarczy zatem ulokować 2000 zł, aby otrzymać 200 zł, czyli 10 proc. wpłaty po spełnieniu prostych warunków:

  • Jeśli do 31.12.2021 nie dokonasz wypłaty lub zwrotu z IKZE, to pierwsze 100 zł otrzymasz do końca 31.03.2022 r.
  • Jeśli do 31.12.2022 r. nie wypłacisz środków, to do 31.03.2023 r. otrzymasz kolejne 100 zł.

Wypłata trafi na subfundusz wskazany w trakcie otwierania konta IKZE i zostanie przeznaczona na nabycie jednostek funduszu. Możesz jednak nagrodę wypłacić, kiedy chcesz, po prostu sprzedajesz jednostki funduszu i co więcej, nagroda nie jest opodatkowana.

IKZE W UNIQA TFI – inwestowanie bez podatku

Konto IKZE to nie tylko korzyść tu i teraz w postaci możliwości obniżenia podstawy opodatkowania, to również zwolnienie z podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki. Bardzo mi się podoba to rozwiązanie, dwie korzyści w jednym – wskazuje Pan Darek.

W jego przypadku inwestowanie kwot w okolicach 450 zł miesięcznie jest odpowiednie do osiąganych miesięcznych zarobków. Tyle też chce odkładać na swoją przyszłą prywatną emeryturę, ale nie chce, aby te pieniądze leżały i zjadała je inflacja. Dzięki temu, że regularnie przeznacza środki na bezpieczne subfundusze, one dbają o zachowanie wartości pieniądza w czasie, a dodatkową korzyścią będzie brak konieczności zapłaty podatku Belki.

Kupując na własną rękę np. bezpieczne obligacje Skarbu Państwa, należy zapłacić podatek w wysokości 19 proc. od zysków. Mam swój cel i nie chce płacić kolejnego podatku, dlatego wybrałem takie rozwiązanie – kwituje Pan Darek.

Niskie opłaty w IKZE UNIQA TFI

Dlaczego IKZE w UNIQA TFI jest liderem rankingu? Ponieważ jednym z kluczowych dla klientów TFI parametrów jest to, ile fundusz zabiera pieniędzy za tzw. zarządzanie. Niestety zarządzanie to proces ciągły i czy TFI osiągnie zysk, czy nie, to opłata jest pobierana. Dlatego tak ważne jest to, aby była ona jak najniższa. Dla IKZE w UNIQA TFI opłaty zostały obniżone nawet o ponad 50 proc. Dodatkowo możesz inwestować i oszczędzać już od 50 zł, gdyż tyle wynosi minimalna pierwsza wpłata.

Co natomiast, jeśli na początku postanowiłeś inwestować w bezpieczny fundusz, a następnie jednak chcesz zainwestować w fundusz związany z akcjami? Nie ma z tym najmniejszego problemu i to nic nie kosztuje! W ramach IKZE w UNIQA TFI masz dostęp do 16 subfunduszy o różnym profilu i możesz je zmieniać, kiedy chcesz – bez żadnych dodatkowych opłat.

Jak wygląda wypłata środków z IKZE?

Dzięki IKZE osiągasz korzyści na bieżąco, co ma zachęcić do korzystania z tego produktu tu i teraz oraz jeśli pomnożysz środki zgromadzone w IKZE, otrzymasz przyszłą korzyść w postaci braku podatku Belki. Zatem warto utrzymywać środki w IKZE do momentu, kiedy osiągniesz wiek 65 lat. Wtedy możesz wypłacić środki za jednym razem lub w ratach co roku. Wtedy też zapłacisz podatek wynoszący jedynie 10 proc. od całej wypłaconej sumy. Jest to znaczna korzyść podatkowa i dodatkowo istotna korzyść dla kapitalizacji odsetek w czasie trwania inwestycji na rachunku IKZE.

Jeśli jednak zdecydujesz, że masz pilne wydatki jeszcze przed emeryturą i potrzebujesz tych środków wcześniej, to po prostu zostaną one uwzględnione do dochodu i zapłacisz od nich podatek tak samo, jakbyś nigdy wcześniej nie korzystał z IKZE.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.