poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » RANKING IKZE 2021 z funduszami inwestycyjnymi

RANKING IKZE 2021 z funduszami inwestycyjnymi

autor Redakcja
0 komentarz

AdvertisementPrzygotowaliśmy dla Was ranking IKZE z funduszami inwestycyjnymi na 2021 rok. Koniec roku to doskonały moment, aby zaplanować, gdzie i w jaki sposób będziemy oszczędzali na naszą prywatną emeryturę.

Opracowaliśmy dla Was także modelowe IKZE – rozwiązanie zawierając wg nas najlepsze parametry. Zestawiliśmy je z aktualnymi ofertami TFI, które możecie znaleźć w Internecie. Sprawdźcie, które TFI jest najbliżej produktu idealnego – a więc tego, który powinien spełnić postawione przed nim kryteria niskich opłat, zysku, atrakcyjnych rozwiązań i dostępności.  Oferty TFI, które będą najbliżej naszego modelowego rozwiązania, zdobędą najwyższe miejsca w naszym rankingu. Sprawdźcie, które produkty są warte uwagi.

Limit wpłat na IKZE 2021 – 6 310,80 zł, ulga podatkowa to nawet 2 019,46 zł

IKZE w 2021r. prowadzi 20 towarzystw funduszy inwestycyjnych. Ich oferta różni się między sobą. Wspólne elementy dotyczą tylko tego, co narzuca im ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego 

W tym roku limit wpłat na rachunek IKZE wynosi 6 310,80 zł. Jednak dla osób, które prowadzą pozarolniczą działalność ustawodawca wprowadził wyższy limit wynoszący 9 466,20 zł. Samozatrudnieni w swoich firmach nie mogą przystąpić do PPK, dlatego w ramach rekompensaty otrzymali wyższy limit wpłat na IKZE.

Nadal możliwe jest oszczędzanie w dowolny sposób. Oznacza to, że właściciel IKZE decyduje, czy wpłaca na swoją prywatną emeryturę pieniądze regularnie – zasilając konto wpłatami w takiej samej wysokości, jednorazowo, nieregularnie, czy w danym roku zawiesza wpłaty.  

Co zrobić z rachunkiem IKZE z funduszami inwestycyjnymi? 

Dlaczego wspominamy o zawieszeniu wpłaty? Rachunek IKZE można założyć, ale nie ma przymusu dokonywania żadnych wpłat. Ale czy takie działanie ma sens? Jeśli już poświęciliśmy czas na założenie rachunku, warto korzystać z niego aktywnie.  

Wykorzystujmy IKZE do realizacji swoich celów finansowych (nie tylko emerytalnych). To z kolei otworzy nam dostęp do korzyści — legalnego unikania podatków. 

Ranking IKZE z funduszami inwestycyjnymi – aż 20 ofert na rynkuKtórą wybrać? 

Wybór IKZE z funduszami inwestycyjnymi jest spory. Obecnie na rynku jest 20 ofert Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych, które mogą przyciągnąć uwagę. W związku z tym, że oferty różnią się – stworzyliśmy ranking IKZE z funduszami inwestycyjnymi, który pomoże odpowiedzieć na pytanie: Które IKZE wybrać?

W styczniu 2021 r. sprawdziliśmy wszystkie TFI, które oferują IKZE. Na podstawie wytycznych, o których piszemy dalej, stworzyliśmy modelowy rachunek IKZE. Jest to przygotowana przez nas symulacja najlepszego produktu, który spełnia wszystkie kryteria – niskich opłat, korzystnych rozwiązań, zysków oraz dostępności. Ranking jest stale aktualizowany — ostatniej aktualizacji dokonaliśmy w listopadzie 2021 r.

Ten idealny rachunek IKZE porównamy z prawdziwymi ofertami TFI. Na tej podstawie przyznamy miejsca w rankingu IKZE z funduszami inwestycyjnymi.

Modelowe IKZE – czyli jak powinno wyglądać najlepsze IKZE  

Rachunek IKZE w funduszu inwestycyjnym powinien spełniać szereg warunków. To właśnie na ich podstawie opracowaliśmy modelowe IKZE Targeto.pl. Nasze IKZE musi być nieobciążone zbędnymi kosztami oraz posiadać gotowe rozwiązania inwestycyjne. Istotna jest możliwość założenia i prowadzenia rachunku przez Internet. 

Brak opłat. Po pierwsze cała wpłata na rachunek IKZE musi być przeznaczona na zakup jednostek subfunduszy. W naszym modelowym IKZE nie występuje opłata za otwarcie rejestru ani za prowadzenie rachunku. Dodatkowo zakup, sprzedaż czy konwersja jednostek jest bezpłatna. Również rezygnacja z IKZE w ciągu pierwszych 12 miesięcy trwania umowy powinna być bezpłatna. Najważniejszy dla nas warunek dla IKZE.

Opłata za zarządzanie. Przez wiele lat oszczędzania na emeryturę opłata za zarządzanie może w bardzo dużym stopniu zmniejszyć nasze zyski. W modelowym IKZE ten koszt musi być obniżony w stosunku do opłaty standardowej.

Gotowe rozwiązania. W ramach wzorcowego IKZE mamy dostęp do rozwiązań typowo emerytalnych. Mogą to być fundusze cyklu życia z sugerowaną datą zakończenia inwestycji lub gotowe portfele o różnym profilu ryzyka. Również strategie emerytalne w ramach, których środki inwestowane są według wieku właściciela IKZE: im bliżej emerytury tym spada udział funduszy akcyjnych, a rośnie udział funduszy bardzo bezpiecznych. Nie jest to warunek konieczny, ale stanowi dodatkową korzyść dla IKZE.

Dostęp on-line. Nasze modelowe IKZE można założyć przez Internet. Wszystkie operacje związane z prowadzeniem inwestycji także wykonamy zdalnie. 

Poniżej podsumowanie naszej symulacji wzorcowego IKZE. Takimi parametrami wg nas powinien charakteryzować się produkt o najwyższej jakości. Czy na rynku jest oferta zbliżona do naszego przykładu?  

Symulacja modelowego IKZE od Targeto.pl 

Brak opłat 
  • Otwarcie rachunku IKZE 
  • Prowadzenie rachunku 
  • Zakup, sprzedaż i konwersja jednostek 
  • Rezygnacja w ciągu pierwszych 12 miesięcy 
Opłata za zarządzanie  Niska. Fundusze akcji maks. 2%. Fundusze obligacji maks. 0,5% 
Gotowe rozwiązania  Fundusze cyklu życia, gotowe portfele lub strategie emerytalne 
Dostęp on-line 

Założenie i prowadzenie rachunku IKZE przez Internet  

Najbliżej naszego modelowego IKZE jest IKZE od NN Investment Partners TFI oraz UNIQA TFI.

–> Otwórz konto IKZE od UNIQA TFI

PROMOCJA! Skorzystaj z kodu promocyjnego 200za2000, wpłać na konto 2000 zł do końca 2021 r. i otrzymaj bonus od UNIQA TFI w wysokości 200 zł – więcej informacji o promocji w tym miejscu

Ranking IKZz funduszami inwestycyjnymi 2021 r. – PEŁNA LISTA 

Na rynku są produkty, które zwracają uwagę wysoką jakością, dobrymi wynikami oraz dostępnością oferty.

Najlepsze IKZE – NN Investment Partners oraz UNIQA TFI

Najlepsze IKZE 2021 r.

PROMOCJA! Skorzystaj z kodu promocyjnego 200za2000, wpłać na konto 2000 zł do końca 2021 r. i otrzymaj bonus od UNIQA TFI w wysokości 200 zł

Dwóch liderów rankingu IKZE – NN Investment Partners oraz UNIQA TFI

Najbliżej idealnego wg nas IKZE z funduszami inwestycyjnym znalazły się dwa konta IKZE:

  • IKZE Plus od NN Investment Partners TFI — Opłata za zarządzanie jest obniżona w IKZE Plus, w porównaniu do standardowej opłaty. Produkt ten jest bardzo wysokiej jakości i z pewnością warto rozważyć oszczędzanie na prywatną emeryturę z tym rozwiązaniem. O IKZE Plus od NN Investment Partners TFI możesz przeczytać więcej w naszej szczegółowej analizie tutaj. 
  • IKZE od UNIQA TFI — podobnie, jak w IKZE od NN Investment Partners koszt jest obniżony w porównaniu do standardowej opłaty. Dodatkowo, w UNIQA TFI można uzyskać 200 zł zwrotu za otwarcie konta IKZE w 2021 r. i wpłacenie na konto co najmniej 2 000 zł. Aby skorzystać z promocji należy użyć kodu 200za2000 zakładając konto tutaj.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.