poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » W co warto inwestować – aktualizacja hotFUND maj 2019r.

W co warto inwestować – aktualizacja hotFUND maj 2019r.

by Redakcja
0 comment

Czas, jaki upłynął od ostatniej aktualizacji hotFUND, nie był łaskawy dla naszych okazji inwestycyjnych. Wynik od początku roku siedmiu z ośmiu funduszy jest dodatni, ale w ciągu ostatnich pięciu tygodniu bardzo mocno ucierpiały. Tylko dwa fundusze zdołały pobić swoje benchmarki. Wpłynęło to na delikatne zmiany ocen rankingowych targeto.pl. Na razie nie wykonujemy żadnych ruchów, ale jeśli sytuacja się nie poprawi, to wkrótce przyjdzie czas na zmiany w okazjach inwestycyjnych hotFUND.

Okazja inwestycyjna hotFUND, czyli gdzie potencjał wzrostu jest najwyższy

Inwestor często stoi przed dylematem, w co zainwestować swoje oszczędności. Do wyboru są tysiące możliwości. Jednak zbyt duży wybór może doprowadzić do zaniechania działania i odłożenia decyzji w czasie. Okazja inwestycyjna hotFUND jest ukłonem w stronę osób niezdecydowanych, ale chcących inwestować. Na naszej liście znajdują się zarówno fundusze bezpieczne inwestujące w depozyty, bony pieniężne, obligacje skarbowe oraz fundusze inwestujące w akcje, jak i surowce. Bez względu na profil inwestycyjny każdy inwestor znajdzie tu odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Listę okazji inwestycyjnych ograniczyliśmy do 8 funduszy, tak żeby nie nawarstwiać problemu za dużego wyboru.

Fundusze akcji polskich małych i średnich spółek ciągle biją rynek

W tym miesiącu niekwestionowaną gwiazdą okazji inwestycyjnych hotFUND jest Skarbiec Małych i Średnich Spółek (Skarbiec FIO). Od początku roku zyskał 11,48%. Dla porównania indeks mWIG40 stracił 0,39%, a sWIG80 zyskał 9,93%. Jest to kolejny miesiąc, kiedy fundusz wyglądał bardzo dobrze na tle swojego benchmarku. Trochę słabiej, ale ciągle lepiej od swojego punktu odniesienia prezentuje się Investor Top 50 Małych i Średnich Spółek (Investor Parasol FIO), który od początku roku zyskał 7,76%.

Tabela 1. Wyniki hotFUND od początku roku

Fundusz YTD* Ocena targeto.pl
AGIO Kapitał PLUS (AGIO PLUS FIO)  1,25% B
Allianz Global Metals and Mining (Allianz SFIO) 4,71% C
Allianz Surowców i Energii (Allianz FIO)  -2,08%** B
Investor Bezpiecznego Wzrostu (Investor Parasol SFIO)  0,82% B
Investor Top 25 Małych Spółek (Investor Parasol FIO)  8,63% A
Investor Top 50 Małych i Średnich Spółek (Investor Parasol FIO)  7,76% B+
IPOPEMA Obligacji Korporacyjnych (IPOPEMA SFIO) (A)  0,89% b.o.
Skarbiec Małych i Średnich Spółek (Skarbiec FIO)  11,48% B

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl. *dane na dzień 2019-05-17, ** dane od 2019-03-18

Tabela 2. Wyniki wybranych indeksów od początku roku

Benchmark YTD*
CRB -2,09%**
mWIG40 -0,39%
sWIG80 9,93%
S&P/TSX Global Mining Index 6,82%

Źródło: stooq.pl, https://ca.spindices.com/. *dane na dzień 2019-05-17, ** dane od 2019-03-18

W co warto inwestować, czyli dostęp do hotFUND

Dostęp do okazji inwestycyjnych hotFUND można aktywować w tym miejscu, po wybraniu dostępu PREMIUM do serwisu Targeto.pl.

Aktywując usługę hotFUND, zyskujesz możliwość śledzenia bieżących wyników naszych okazji inwestycyjnych. Sprawdzania, które fundusze są na liście, gdzie widzimy potencjał do wzrostu. Jakie  są poziomy wejścia i wyjścia z inwestycji.

Otrzymujesz również informacje o zmianach na liście funduszy inwestycyjnych, bezpośrednio po ich publikacji oraz alerty e-mail i SMS po przekroczeniu poziomów wyjścia z inwestycji. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco reagować na zmiany.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.