poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » W co warto inwestować – aktualizacja hotFUND kwiecień 2019r.

W co warto inwestować – aktualizacja hotFUND kwiecień 2019r.

autor Redakcja
0 komentarz

Najlepsze fundusze inwestycyjne, to te, które regularnie potrafią osiągać wyniki co najmniej takie same jak ich benchmarki, a często nawet wyższe. Najprościej znaleźć je wybierając je z listy rankingowej targeto.pl. Im wyższa ocena, tym prawdopodobieństwo pobicia wzorca odniesienia przez fundusz wzrasta. Cóż jednak po wyższym od benchmarku, jeśli ten jest i tak ujemny? Odpowiedzią są okazje inwestycyjne hotFUND.

Okazje inwestycyjne dla każdego

hotFUND jest efektem wieloetapowej pracy analityków targeto.pl. Pierwszym krokiem jest wybór rynku i aktywa inwestycyjnego, na którym nasi analitycy widzą potencjał wzrostu. Następnie na podstawie rankingu Targeto.pl wybierany jest najlepszy fundusz, który daje ekspozycję na wcześniej wybrane aktywo. Na końcu analitycy określają moment wejścia i wyjścia oraz ustawiają progi bezpieczeństwa tak, aby w razie niekorzystnych zmian ograniczyć utratę kapitału do minimum. Szczegółowe informacje o okazji inwestycyjnej hotFUND znajdują się w tym miejscu .

Publikujemy okazje inwestycyjne hotFUND nie tylko te, które dają ekspozycję na akcje, czy surowce. Dla inwestorów ceniących bezpieczeństwo szukamy funduszy inwestujących w nisko ryzykowne aktywa np. gotówka, obligacje skarbowe, czy korporacyjne dużych, stabilnych emitentów. Na liście hotFUND umieszczamy fundusze inwestujące w różne klasy aktywów o różnym poziomie ryzyka.

Najlepsze fundusze inwestycyjne, to skuteczne fundusze inwestycyjne

Skarbiec Małych i Średnich Spółek (Skarbiec FIO) od początku roku zyskał 16,48%. Dla porównania indeksy skupiające średnie i małe spółki, czyli mWIG40 i sWIG80 zyskały w tym czasie odpowiednio 7,83% i 15,14%. Fundusz znajduje się wysoko w naszym rankingu i jego 12-miesięczna ocena efektywności to B+, gdzie A+ jest oceną najwyższą. Sporym pobiciem benchmarku może pochwalić się również Allianz Global Metals and Mining (Allianz SFIO), który od początku roku wzrósł o 18,08%. Jego punkt odniesienia – S&P/TSX Global Mining Index- „tylko” 16,77%.

Tabela 1. Wyniki hotFUND od początku roku

Fundusz YTD Ocena Targeto.pl
AGIO Kapitał PLUS (AGIO PLUS FIO) 0,64% B
Allianz Global Metals and Mining (Allianz SFIO) 18,08% B+
Allianz Surowców i Energii (Allianz FIO) 0,85%* B
Investor Bezpiecznego Wzrostu (Investor Parasol SFIO) 0,59% B
Investor Top 25 Małych Spółek (Investor Parasol FIO) 13,27% B+
Investor Top 50 Małych i Średnich Spółek (Investor Parasol FIO) 11,37% A
IPOPEMA Obligacji Korporacyjnych (IPOPEMA SFIO) (A) 0,57% b.o.
Skarbiec Małych i Średnich Spółek (Skarbiec FIO) 16,48% B+

Źródło: opracowanie własne, * stopa zwrotu liczona od daty umieszczenia funduszu na liście hotFUND (2019-03-18)

Tabela 2. Wyniki wybranych indeksów od początku roku

Benchmark YTD
CRB 6,14%
mWIG40 7,83%
sWIG80 15,14%
S&P/TSX Global Mining Index 16,77%

Źródło: stooq.pl i https://ca.spindices.com/

W co warto inwestować, czyli dostęp do hotFUND

Dostęp do okazji inwestycyjnych hotFUND można aktywować w tym miejscu, po wybraniu dostępu PREMIUM do serwisu Targeto.pl.

Aktywując usługę hotFUND, zyskujesz możliwość śledzenia bieżących wyników naszych okazji inwestycyjnych. Sprawdzania, które fundusze są na liście, gdzie widzimy potencjał do wzrostu. Jakie  są poziomy wejścia i wyjścia z inwestycji.

Otrzymujesz również informacje o zmianach na liście funduszy inwestycyjnych, bezpośrednio po ich publikacji oraz alerty e-mail i SMS po przekroczeniu poziomów wyjścia z inwestycji. Dzięki temu będziesz mógł na bieżąco reagować na zmiany.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.