poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Najlepsze fundusze w kwietniu 2019r.

Najlepsze fundusze w kwietniu 2019r.

by Redakcja
0 comment

Najlepsze fundusze, to te, które przy tym samym ryzyku potrafiły osiągać wyniki wyższe niż konkurencja. Jest to najprostsza definicja efektywności, która determinuje miejsce funduszy w rankingu targeto.pl. Najlepsze fundusze inwestycyjne z naszego zestawienia nie tylko biły swój punkt odniesienia, ale również mają największą szansę na pokonanie rynku w przyszłości. Sprawdźmy, które fundusze inwestujące w akcje, obligacje korporacyjne oraz skarbowe.

Najbezpieczniejsze fundusze skarbowe

W omawianych przez nas grupach fundusze inwestując e w obligacje skarbowe są najbezpieczniejsze. Nie są pozbawione ryzyka, ale na tle pozostałych wyróżniają się bezpieczeństwem. W kwietniu najlepsze fundusze dłużne skarbowe okazały się słabe. Tylko jeden z nich otrzymał najwyższą ocenę A+. Było to Allianz Enhanced Short Term Euro Hedged AT PLN. Fundusz ten inwestuje w obligacje z ekspozycją w euro. Jest jednak zabezpieczony do złotówki, więc nie ma obawy przed ryzykiem zmiany kursu euro wobec złotego.

Najlepsze fundusze obligacji korporacyjnych

W kwietniu na to miano zasłużyły 4 fundusze inwestujące w obligacje korporacyjne. Nie bierzemy tu pod uwagę ryzyka korporacji, w które inwestują fundusze, czy zasięgu geograficznego. Dwa z najlepszej czwórki funduszy inwestują w obligacje europejskie i są to Fidelity European High Yield Fund A-ACC-PLN hedged oraz Allianz Euro High Yield Bond – AT (H2-PLN) hedged. Oba rozwiązania dają ekspozycję na bardzo ryzykowne, ale za to dochodowe obligacje High Yield. Zmienność jednostki jest duża, ale zyski jakie mogą przynieść te fundusze są wyższe niż funduszy inwestujących w obligacje korporacyjne o profilu inwestycyjnym. Pozostałe dwa fundusze inwestują na całym świecie i są to Fidelity Global Strategic Bond A-ACC-PLN hedged oraz Allianz Advanced Fixed Income Global Aggregate – AT (H2-PLN) hedged.

Najlepsze fundusze akcyjne

Fundusze akcyjne stanowią najliczniejszą grupę z wszystkich funduszy sklasyfikowanych w naszym rankingu. Dokładnie 211 funduszy na 393, to fundusze inwestujące w akcje. Tylko taka informacja mogłaby prowadzić do wniosku, że to właśnie w tej grupie znajdziemy najwięcej funduszy z najwyższą oceną. Niestety tylko 3 fundusze otrzymały w kwietniu najwyższą ocenę rankingową. Podobnie jak w zeszłym miesiącu najlepsze fundusze akcyjne to Fidelity European Dynamic Growth A-ACC-PLN hedged, Investor Nowych Technologii (Investor Parasol SFIO) oraz ESALIENS Okazji Rynkowych (Esaliens Parasol Zagraniczny SFIO). Inwestycja w te fundusze daje odpowiednio ekspozycję na akcje europejskie, polskie oraz globalne.

Ranking funduszy pomaga w inwestowaniu

Fundusze z najwyższymi ocenami mają największe prawdopodobieństwo pokonać swój benchmark w przyszłości. Zwracamy uwagę na efektywność, a nie historyczne wyniki, których powtórzenie w przyszłości jest bliskie zero. Jak wiesz, na jakim rynku chcesz zainwestować, ale z powodu wielu funduszy nie wiesz, który wybrać, to skorzystaj z naszego rankingu. Najwyższa ocena rankingowa to większa szansa na pokonanie rynku.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.