poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Wyniki 7 funduszy, które dały zarobić

Wyniki 7 funduszy, które dały zarobić

by Redakcja
0 comment

Hot Fund, czyli interesujące fundusze inwestycyjne, wytypowanych zostało siedem przez nasz zespół ekspertów. Wszystkie od momentu publikacji do końca stycznia 2017r. dały solidnie zarobić. Inwestując razem z Targeto.pl, dotychczas można było zarobić średnio 10,31%, a wynik ten niewątpliwie zostanie poprawiony. Oto szybki przegląd wyników szczęśliwej siódemki od Targeto.pl

Podium z wynikami zysku ponad 10%

Z ponad 500 funduszy inwestycyjnych, wytypowanych przez naszych specjalistów, najwyższy wynik od dnia publikacji 14 września 2016r. osiągnął PZU Akcji Spółek Dywidendowych, który przez okres 4,5 miesiąca wypracował bardzo wysoką stopę zwrotu, na poziomie aż prawie 17%!

Wyniki okazji inwestycyjnych - hotFUND - wykres

 

Drugie miejsce zajmuje Investor Top 25 Małych Spółek, który w dwukrotnie krótszym czasie, w niewiele ponad dwa tygodnie licząc od 25 listopada 2016r. – osiągnął zysk w wysokości 11,17%.

Ostatnie miejsce na podium należy do Quercus Agresywny z wynikiem 10,9%, jaki osiągnął w okresie 3,5 miesiąca od 20 października 2016r.

 

Gorączka złota i nie tylko

Potencjał wzrostów istnieje we wszystkich wymienionych funduszach. Rynkowe paliwo, które je napędza nie zostało jeszcze wyczerpane, a przesłanki podjęcia inwestycji pozostają wciąż aktualne.

Z dużym potencjałem wzrostów pozostaje Investor Rosja, który wraz z panującą hossą oraz relatywnie tanim rynkiem rosyjskich akcji, wywindować może ceny jeszcze wyżej.

Investor Gold Otwarty – najświeższa propozycja naszego zespołu z 11 stycznia 2017r. – po znacznej grudniowej obniżce cen złota, staje się atrakcyjnym celem alokacji kapitału, przy wciąż zachowanych długoterminowych perspektywach prowzrostowych.

Okazje inwestycyjne hotFUND - lista funduszy - wyniki - tabela

 

Inwestowanie lokalne także popłaca

Sytuacja pozytywnie wygląda również na warszawskiej giełdzie, a co za tym idzie także wśród funduszy inwestycyjnych bazujących na rodzimym parkiecie (spośród Hot Fundów są to: PZU Akcji Spółek Dywidendowych, Quercus Agresywny, Investor Top 25 Małych Spółek, Aviva Investors Nowoczesnych Technologii). Okazuje się, że wciąż niewielu inwestorów posiada akcje w swoich portfelach, co tylko m.in. świadczy o potencjale dalszych napływów na GPW w 2017 roku.

W wyselekcjonowanych przez nas funduszach inwestycyjnych górują fundusze akcyjne, charakteryzujące się wysoką zmiennością. Mimo że obecna sytuacja na rynkach, na których inwestują wytypowane przez nas fundusze hotFUND, wydaje się być w najbliższym czasie pozytywna. Należy jednak pamiętać, że fundusze te są ogólnie ryzykowne. To ryzyko może zrealizować się np. przy korekcie na GPW, która jest obecnie tak bardzo wyczekiwana przez większość inwestorów. Jednak naszym zdaniem nie nadejdzie ona tak prędko.

Ryzyko warto minimalizować ustawiając alerty wyceny jednostek – zgodnie z własnymi poziomami oczekiwanego zysku i zakładanej straty lub skorzystać ze wskazówek analityków Targeto.pl.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.