poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Co zaskoczy pozytywnie inwestorów w Roku Koguta?

Co zaskoczy pozytywnie inwestorów w Roku Koguta?

by Redakcja
0 comment

W tym tygodniu kalendarz informacji makroekonomicznych nie prezentuje się może tak okazale, jak w zeszłym tygodniu, ale inwestorzy na pewno nie mają na co narzekać. Czekają nas 2 ważne publikacje na temat handlu zagranicznego z USA oraz Chin.

Bilans handlu zagranicznego w USA

We wtorek zostanie opublikowany bilans handlu zagranicznego w USA. Analitycy oczekują nieznacznej poprawy deficytu w wymianie handlowej i odczytu na poziomie -45 mld USD. Byłaby to poprawa o 0,2 mld USD w stosunku do poprzedniego miesiąca.

Wymiana handlowa w Chinach

Drugim bardzo ważnym wydarzeniem będzie publikacja informacji o wymianie handlowej w Chinach w piątek. Tutaj analitycy spodziewają się sporej poprawy wymiany handlowej.

Możliwe wzrosty akcji chińskich

W styczniu oczekuje się wzrostu bilansu handlowego do 49,8 mld USD z 40,8 mld USD. Co ważne wzrosnąć ma zarówno eksport (+3% R/R), jak import (+9,6% R/R). Pozytywne odczyty i niezłe PMI dla chińskiej gospodarki z zeszłego tygodnia, stwarzają możliwość wzrostów akcji chińskich. 

Dla wszystkich, którzy inwestują w fundusze oparte o akcje chińskie, wybraliśmy trzy najwyżej ocenione fundusze pod kątem zarządzania przez TFI:

Templeton Asian Growth Fund N (acc) PLN,
Skarbiec Rynków Wschodzących,
UniAkcje Daleki Wschód.

Te fundusze powinny osiągnąć najlepsze wyniki w przypadku wzrostu notowań akcji chińskich.

Decyzja w sprawie stóp procentowych w Polsce

Z krajowego podwórka, warto przypomnieć, że Rada Polityki Pieniężnej podejmie decyzję w sprawie stóp procentowych w Polsce, ale nie spodziewamy się żadnych zmian.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.