poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » 3 tropy, które wskazują, że na surowcach będzie można zarobić

3 tropy, które wskazują, że na surowcach będzie można zarobić

autor Redakcja
0 komentarz

W latach 2001-2007 i 2008-2010 na surowcach można było zarobić nawet 130%. Od początku roku widoczne są sygnały, zwiastujące intratną okazję inwestycyjną.

Trop 1 – Wskaźnik produkcji

Gdy przedsiębiorstwa zwiększają produkcję niezbędne stają się surowce, aby wytworzyć produkty.

Trop 2 – Wskaźnik PKB

Aby spotęgować moc produkcyjną – przedsiębiorstwa zwiększają zatrudnienie. W następstwie przyspiesza wzrost gospodarczy.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje wzrost światowego PKB oraz inflacji w nadchodzących latach.

Trop 3 – Dane o światowej inflacji

Dynamiczny wzrost gospodarczy powoduje wzrost płac pracowników. Co wywiera wpływ na wzrost inflacji.

Na początku roku otrzymaliśmy bardzo wysokie odczyty dynamiki inflacji z USA, Strefy Euro i Chin.

PKB, inflacja oraz produkcja na świecie na tle surowców - wykres

 

Analogiczne zachowania wskaźników można odczytać w okresach największych zysków na surowcach (2001-2007 i 2008-2010). W obu sytuacjach wzrost cen zapoczątkowany był przez wzrost globalnej produkcji. Czas pokazał, że wpłynęła ona na wzrost PKB. Wzrost gospodarczy i rosnące ceny surowców wywołały inflację.

Wraz z początkiem 2017r. inflacja wyszła z dołka i otrzymaliśmy bardzo wysokie odczyty dynamiki inflacji z głównych gospodarek (USA, Strefa Euro, Chiny). Międzynarodowy Fundusz Walutowy prognozuje wzrost światowego PKB oraz inflacji w kolejnych latach.

Takie informacje wskazują na surowce, jako aktywa, które powinny przynieść najwyższe stopy zwrotu.

Wykres 1. Notowania BPH Globalny Żywności i Surowców (BPH FIO Parasolowy)

Wykres 1. Notowania BPH Globalny Żywności i Surowców (BPH FIO Parasolowy)

Cena wejścia 100,28 zł
Stop loss 88,60 zł
Take Profit 115,50 zł

Poziomy bezpieczeństwa oraz realizacji zysków, które wyznaczyliśmy, są naszą sugestią oparta analizą zachowania się wycen funduszu. Istnieje możliwość wyznaczenia własnych poziomów. W przypadku realizacji naszego poziomu wysyłamy do wszystkich użytkowników alert o osiągnięciu wyznaczonego pułapu. W serwisie Targeto.pl można samemu ustalać poziomy, po których przekroczeniu wyślemy na emaila lub sms alert. Wystarczy przy wybranym funduszu kliknąć ikonę Ustaw Alert i wprowadzić preferowane poziomy cenowe, kwotowo lub procentowo.

Sygnał nie jest ofertą, czy rekomendacją (w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców) kupna bądź sprzedaży funduszy inwestycyjnych, ani nie stanowi zachęty do żadnej działalności inwestycyjnej.Sygnał został sporządzony wyłącznie w celach informacyjnych. Opinie wyrażone w sygnale nie są skierowane do konkretnego typu inwestora. Aktywa inwestycyjne, rynki inwestycyjne oraz strategie mogą nie być odpowiednie dla każdego inwestora. Niniejszy materiał jest przeznaczony dla nieokreślonego odbiorcy, ponieważ nie uwzględnia celów, potrzeb ani sytuacji finansowej inwestora. Należy pamiętać, że wynik z inwestycji może podlegać wahaniom i może zarówno wzrastać, jak i spadać. Z tego względu inwestor może wypłacić mniej, niż wpłacił. Należy zwrócić uwagę na daty dokumentu, ponieważ mogą zawierać informacje ważne tylko w tych datach i nie powinny być uwzględnianie później.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.