wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Najlepsze fundusze obligacji w I półroczu 2018r.

Najlepsze fundusze obligacji w I półroczu 2018r.

by Redakcja
0 comment

Silny wzrost amerykańskiego dolara wobec większości walut sporo namieszał na rynkach obligacji skarbowych i korporacyjnych. Na wyniki najlepszych funduszy obligacji na naszej liście, silny wpływ miało osłabienie się złotówki wobec dolara. W związku z tym, w naszym zestawieniu 5 najlepszych funduszy obligacji zobaczycie, że pierwsze dwa miejsca zajmują fundusze powiązane z dolarem.

Najlepsze fundusze obligacji w I półroczu 2018 roku

Top 5 najlepszych funduszy obligacji w I półroczu 2018r.

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Najlepszy fundusz inwestycyjny – Pekao Obligacji Dolarowych Plus (Pekao Walutowy FIO) z wynikiem 4,74%

Choć liderem w tym zestawieniu jest Pekao Obligacji Dolarowych Plus (Pekao Walutowy FIO) z wynikiem 4,74%, to na wyróżnienie zasługuje IPOPEMA Obligacji Korporacyjnych (IPOPEMA SFIO) (A). Fundusz ten wypracował wynik na poziomie 2,24%, a zadebiutował raptem 27 grudnia 2017r. Ten krótki czas pozwolił mu wyprzedzić dwa inne fundusze PZU Dłużny Aktywny (PZU FIO Parasolowy) i IPOPEMA Dłużny (IPOPEMA SFIO) (A) i znaleźć się na trzecim miejscu w zestawieniu 5 najbardziej zyskownych funduszy obligacji w I połowie 2018r.

Na razie nie widzimy sygnałów dla silnej przeceny dolara. Za nami już tegoroczne dwie podwyżki stóp procentowych w USA. Prawdopodobne dwie następne przed nami. Dodatkowo FED, który ściąga pieniądze z rynku, sprzyja umacnianiu się dolara. Działania FED sprzyjają wzrostom dolara, który przy bierności pozostałych, najważniejszych banków centralnych, powinien kontynuować wzrost.

W takich warunkach powinny dalej zyskiwać fundusze zajmujące dwa pierwsze miejsca w naszym zestawieniu: Pekao Obligacji Dolarowych Plus (Pekao Walutowy FIO) i PKO Papierów Dłużnych USD (PKO Parasolowy FIO).

Wykres 2. Pekao Obligacji Dolarowych Plus (Pekao Walutowy FIO) za 36M

Wykres 2. Pekao Obligacji Dolarowych Plus (Pekao Walutowy FIO) za 36M

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Jaki fundusz inwestycyjny wybrać i jak zarabiać na funduszach?

Powyższe zestawienie najlepszych funduszy inwestycyjnych prezentują wyniki historyczne, za ostatnie 6 miesięcy 2018 roku. Wszystkie prezentowane dane są z dnia 10 lipca 2018 roku. Aktualne informacje o wynikach funduszy można sprawdzić w NOTOWANIACH funduszy inwestycyjnych, który udostępniamy nieodpłatnie.  Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych na podstawie danych historycznych, ale na bazie analiz, co do przyszłych kierunków. Powyższe TOP 5 funduszy obligacji stanowi materiał, który pokazuje, jakie fundusze – w zależności od grupy – zyskały najwięcej w I półroczu 2018r.

Wybór funduszy inwestycyjnych powinien opierać się o badania i analizę atrakcyjnych rynków. Jeśli interesują Cię konkretne typy funduszy z perspektywami – zapoznaj się z podsumowaniem naszych okazji inwestycyjnych – hotFUND: Te 5 funduszy wypracowały zysk w pół roku. Sprawdź listę naszych typów okazji inwestycyjnych wśród funduszy. To właśnie na tej liście znajdziesz nasze typy interesujących funduszy inwestycyjnych. Dla każdej inwestycji ustalamy progi bezpieczeństwa: akceptowalnej straty i wymaganego zysku.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.