sobota, 2 marca, 2024
Strona główna » Najlepsze fundusze akcyjne pierwszej połowy 2018 roku – które fundusze dały zarobić inwestorom?

Najlepsze fundusze akcyjne pierwszej połowy 2018 roku – które fundusze dały zarobić inwestorom?

by Redakcja
0 comment

Fundusze akcyjne w pierwszej połowie 2018 roku nie zachwycały inwestorów wynikami. Nie trudno zauważyć, że większość funduszy zaliczała spadki. Jednak pośród nich znalazło się sporo pozycji, które pomimo niekorzystnych warunków rynkowych, zdołały wypracować bardzo wysokie wyniki. Poniżej prezentujemy 5 funduszy akcyjnych, które osiągnęły najwyższe wyniki w ciągu 6 pierwszych miesięcy tego roku. To wyselekcjonowana lista pozycji, które dały już zarobić inwestorom.

Top 5 najlepszych funduszy akcyjnych w I półroczu 2018 roku

Top 5 najlepszych funduszy akcji w I półroczu 2018 r.

13 Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Najlepszy fundusz inwestycyjny – Investor Nowych Technologii (Investor Parasolowy SFIO) z wynikiem +19,19%

Najwyższy wynik osiągnął Investor Nowych Technologii (Investor Parasolowy SFIO) – 19,19%, który inwestuje m.in w spółki technologiczne z USA, Europy oraz Polski. Wiele z nich jest gigantami na rynku. Poniżej TOP 10 spółek z portfela Investor Nowych Technologii:

  1. Nvidia Corp. 8,25% (USA)
  2. CD Projekt 8,01% (Polska)
  3. Wirecard AG 7,54% (Niemcy)
  4. Zalando SE 6,93% (Niemcy)
  5. Iridium Communications Inc. 5,20% (USA)
  6. Mabion SA 4,91% (Polska)
  7. Amazon.com Inc. 4,62% (USA)
  8. Salesforce.com Inc. 4,24% (USA)
  9. Alphabet Inc. 4,17% (USA)
  10. Facebook Inc. 3,95% (USA)

Udział akcji w aktywach tego subfunduszu może wynosić od 70% do 100%. Pozostała część jest lokowana w dłużne papiery wartościowe i instrumenty rynku pieniężnego emitowane przez Skarb Państwa, Narodowy Bank Polski, jednostki samorządu terytorialnego i inne władze publiczne (w tym państw członkowskich Unii Europejskiej), przedsiębiorstwa oraz w depozyty bankowe. Szczegóły dotyczące strategii inwestycyjnej funduszu – dostępne są m.in dokumencie KIID – Kluczowych Informacjach dla Inwestora.

Tak dobry rezultat był zasługą odpowiedniej selekcji akcji przez zarządzającego Macieja Chudzika.

Wykres 1. Investor Nowych Technologii (Investor Parasolowy SFIO) za 36M

Wykres 1. Investor Nowych Technologii (Investor Parasolowy SFIO) za 36M

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Akcje amerykańskie znajdują się w większości w każdym z czterech z pięciu funduszy na naszej liście – głównie z indeksu Nasdaq. W ciągu 6 miesięcy tego roku indeks wzrósł o 8,79%. Po korekcie w połowie czerwca Nasdaq ponownie wraca do trendu wzrostowego. Utrzymanie takiego tempa do końca roku będzie nie lada wyzwaniem.

Jak zarabiać na funduszach inwestycyjnych mimo spadków na warszawskiej giełdzie?

Warto jeszcze odnotować wynik Investor Nowych Technologii (Investor Parasolowy SFIO) 12,98% w 6 miesięcy. Ten fundusz zarabia, kiedy na warszawskiej giełdzie dochodzi do spadków. Ma podążać w odwrotnym kierunku niż WIG20 (takim samym jak WIG20short). W momencie bessy, czy nawet korekty, ten fundusz będzie zarabiał. Już teraz znalazł się więc w naszej mocnej piątce.

Jaki fundusz inwestycyjny wybrać i jak zarabiać na funduszach?

Powyższe zestawienie najlepszych funduszy inwestycyjnych prezentują wyniki historyczne, za ostatnie 6 miesięcy 2018 roku. Wszystkie prezentowane dane są z dnia 10 lipca 2018 roku. Aktualne informacje o wynikach funduszy można sprawdzić w NOTOWANIACH funduszy inwestycyjnych, który udostępniamy nieodpłatnie.  Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych na podstawie danych historycznych, ale na bazie analiz, co do przyszłych kierunków. Powyższe TOP 5 funduszy akcji stanowi materiał, który pokazuje, jakie fundusze – w zależności od grupy – zyskały najwięcej w I półroczu 2018r.

Wybór funduszy inwestycyjnych powinien opierać się o badania i analizę atrakcyjnych rynków. Jeśli interesują Cię konkretne typy funduszy z perspektywami – zapoznaj się z podsumowaniem naszych okazji inwestycyjnych – hotFUND: Te 5 funduszy wypracowały zysk w pół roku. Sprawdź listę naszych typów okazji inwestycyjnych wśród funduszy. To właśnie na tej liście znajdziesz nasze typy interesujących funduszy inwestycyjnych. Dla każdej inwestycji ustalamy progi bezpieczeństwa: akceptowalnej straty i wymaganego zysku.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.