poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Najlepsze fundusze mieszane I połowy 2018 roku – mocna 5-tka i wyróżniający się lider

Najlepsze fundusze mieszane I połowy 2018 roku – mocna 5-tka i wyróżniający się lider

by Redakcja
0 comment

Za posiadaczami jednostek funduszy mieszanych – trudne pół roku. Większość tego typu funduszy nie zdołało wypracować żadnych zysków. Mieliśmy jednak kilka bardzo udanych inwestycji, które warto jest wyróżnić. Dlatego poniżej prezentujemy najlepsze fundusze mieszane I połowy 2018 roku. Lider dał zarobić 10,7%.

Najlepsze fundusze mieszane w I półroczu 2018 roku

Top 5 najlepszych funduszy mieszanych w I półroczu 2018r.

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Najlepszy fundusz inwestycyjny Investor Zrównoważony (Investor Parasol FIO) z wynikiem 10,07%

Najlepiej w tej grupie poradziły sobie pozycje od Investor TFI. Investor Zrównoważony (Investor Parasol FIO), zakończył pierwsze półrocze z wynikiem 10,07%. Jest to bardzo dobry wynik w kontekście wyników pozostałych pozycji. Na uwagę zasługuje także fundusz z drugiego miejsca – Investor Zabezpieczenia Emerytalnego (Investor Parasol FIO), który dla inwestorów zyskał 6,28%.

Wykres 3. Investor Zrównoważony (Investor Parasol FIO)za 36M

Wykres 3. Investor Zrównoważony (Investor Parasol FIO)za 36M

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Oprócz wymienionych wyżej funduszy reszta z naszego zestawienia poradziła sobie dobrze. Pekao Zrównoważony Rynku Amerykańskiego (Pekao Walutowy FIO) zyskał 5,20%, Arka Platinum Dynamiczny (Arka BZ WBK FIO) (A) zakończył półrocze z wynikiem 3,74%, a Arka Platinum Stabilny (Arka BZ WBK FIO) (A) zarobiła 2,18%. Nie sposób jednak nie zauważyć, że pozycje poza podium –  wypadły słabo.

Jaki fundusz inwestycyjny wybrać i jak zarabiać na funduszach?

Powyższe zestawienie najlepszych funduszy inwestycyjnych prezentują wyniki historyczne, za ostatnie 6 miesięcy 2018 roku. Wszystkie prezentowane dane są z dnia 10 lipca 2018 roku. Aktualne informacje o wynikach funduszy można sprawdzić w NOTOWANIACH funduszy inwestycyjnych, który udostępniamy nieodpłatnie.  Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych na podstawie danych historycznych, ale na bazie analiz, co do przyszłych kierunków. Powyższe TOP 5 funduszy mieszanych stanowi materiał, który pokazuje, jakie fundusze – w zależności od grupy – zyskały najwięcej w I półroczu 2018 roku.

Wybór funduszy inwestycyjnych powinien opierać się o badania i analizę atrakcyjnych rynków. Jeśli interesują Cię konkretne typy funduszy z perspektywami – zapoznaj się z podsumowaniem naszych okazji inwestycyjnych – hotFUND: Te 5 funduszy wypracowały zysk w pół roku. Sprawdź listę naszych typów okazji inwestycyjnych wśród funduszy. To właśnie na tej liście znajdziesz nasze typy interesujących funduszy inwestycyjnych. Dla każdej inwestycji ustalamy progi bezpieczeństwa: akceptowalnej straty i wymaganego zysku.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.