poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » Inwestowanie w fundusze jest dla wszystkich

Inwestowanie w fundusze jest dla wszystkich

autor Redakcja
0 komentarz

100 zł. Tylko tyle wystarczy, żeby kupić jednostki funduszu inwestycyjnego. Nasze pieniądze powierzamy specjalistom, którzy w naszym interesie inwestują je za nas. Dzięki takiemu zabiegowi nie musimy przykładowo analizować osobno aktywów (akcji, obligacji, surowców). Zarządzający robią to za nas. Inwestując w wybrany fundusz – inwestujemy w jego portfel. A nim zarządza specjalista.

Za 100 zł możemy nabyć fundusze, które inwestują w:

  • Gotówkę i depozyty
  • Obligacje rządowe i korporacyjne
  • Akcje polskie i zagraniczne
  • Surowce
  • Inne fundusze

Fundusze, dzięki temu że gromadzą środki wielu osób – pozwalają inwestować właśnie od tak niskich kwot w wyżej wymienione aktywa. Dzięki temu mniej doświadczeni inwestorzy mogą zmniejszyć ryzyko utraty kapitału. Gdybyśmy swoją przygodę jednak chcieli zacząć od inwestowania np. w akcje – przy bezpośredniej inwestycji i tak małym kapitale, nasz wynik inwestycyjny uzależniony byłby od jednego aktywa (np. akcji PZU). Nabywając fundusz, kupuje się cały portfel, który składa się z dziesiątek, a nawet setek różnych aktywów – w tym przypadki akcji, w które inwestuje fundusz akcyjny.

Zanim zdecydujesz się inwestować w fundusze – oceń swoją wrażliwość na ryzyko. Zastanów się, jaki cel chcesz osiągnąć i w jakim czasie. Inwestuj tylko te pieniądze, które nie są Ci potrzebne do bieżących opłat.

Jeśli z Twojej oceny wrażliwości na ryzyko wynika, że cenisz sobie bezpieczeństwo środków, to czy zastanawiałeś się, ile mógłbyś zarobić rok temu – inwestując 500 zł?

Twój portfel mógłby składać się z funduszy:

1. BPS Pieniężny za 250 zł (ocena B+)
2. Allianz Obligacji Globalnych za 250 zł (ocena A+)

Po roku stopa zwrotu z tego portfela wyniosłaby 3,97%. Ujmując to inaczej, gdybyś rok temu zainwestował w wyżej wymienione fundusze 500 zł – dzisiaj zyskałbyś na tej inwestycji 19,83 zł.

Jeśli z Twojej oceny wrażliwości na ryzyko wynika natomiast, że zależy Ci na wysokich zyskach i chcesz korzystać z okazji inwestycyjnych – Twój portfel mógłby wyglądać tak:

1. Agio Agresywny za 100 zł (ocena A+)
2. Skarbiec TOP Funduszy Akcji za 100 zł (ocena A+)
3. PKO Surowców Globalny za 100zł (ocena A+)
4. Investor Akcji za 100zł (ocena A+)
5. PKO Technologii i Innowacji Globalny za 100zł (ocena A+)

Po roku, stopa zwrotu z tego portfela wyniosłaby 26,41%. Rok temu gdybyś zainwestował w te fundusze 500 zł – dziś zyskałbyś na tej inwestycji 132,05 zł.

Ważna informacja na koniec!

Wybierając fundusze nie kieruj się ich historycznymi stopami zwrotu. Wysokie zyski z przeszłości nie są gwarantem wysokich stóp zwrotu w przyszłości. Funduszy, które maja największe szanse osiągnięcia zysku szukaj na naszej stronie. Korzystaj z rankingu Targeto.pl lub aktywuj hotFUND – okazje inwestycyjne.

Codziennie analizujemy rynki inwestycyjne oraz fundusze i wybieramy tylko te, które mają potencjał osiągnąć zysk w przyszłości. Sprawdzaj ich oceny Rankingowe i wybieraj tylko te najwyżej ocenione fundusze (A+, A). To one są najlepiej zarządzane przez TFI i osiągają najwyższe zyski.

Inwestowanie w fundusze jest dla wszystkich, inwestuj od 100 zł

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.