wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Fundusze, które dały zarobić w styczniu

Fundusze, które dały zarobić w styczniu

by Redakcja
0 comment

Od pierwszej publikacji analizy rynku funduszy inwestycyjnych w postaci hotFUND minęło już 5 miesięcy. Warto zatem podsumować naszą pracę oraz skuteczność przygotowanych „rekomendacji”. Prezentujemy zatem wyniki naszych trzech pierwszych publikacji hotFUND – czyli interesujących funduszy inwestycyjnych, okazji, które mogą dać zarobić. Wybór funduszy za każdym razem poprzedzony jest wielowymiarową analizą aktywa inwestycyjnego.

Jak znaleźć okazję inwestycyjną

Nasi analitycy w swoich opracowaniach korzystają z analizy fundamentalnej oraz technicznej, uwzględniają analizę wskaźnikowa, badają dane makroekonomiczne, politykę banków centralnych danego państwa lub regionu, analizują otoczenie polityczne. Kolejnym krokiem po wyborze aktywa inwestycyjnego jest wybór samego funduszu.

Do tego celu analitycy Targeto.pl wykorzystują Ranking oparty o klasyczne i nowoczesne miary efektywności. Wybierając fundusze w oparciu o Ranking Targeto.pl nasi analitycy mają pewność, że stopa zwrotu funduszu w stosunku do ponoszonego ryzyka jest najwyższa dla danej grupy funduszy.

PKO Technologii i Innowacji Globalny

Naszą pierwszą propozycją hotFUND był fundusz PKO Technologii i Innowacji Globalny. Po początkowych wzrostach fundusz znalazł się pod kreską i na początku listopada 2016 roku notowany był z 5% stratą. Od tego momentu fundusz zaczął zyskiwać na wartości. Działo się to w momencie wyboru Donalda Trumpa na 45. prezydenta USA, na co giełdy amerykańskie zareagowały z entuzjazmem. Na wyceny z 26.01.2017r. fundusz może pochwalić się ponad 6% zyskiem.

PKO Technologii i Innowacji Globalny

PZU Akcji Spółek Dywidendowych

Niecałe 2 tygodnie później opublikowaliśmy kolejne opracowanie. Tym razem dostrzegliśmy potencjał w rynku akcji polskich. Z naszego Rankingu najbardziej efektywnym funduszem był PZU Akcji Spółek Dywidendowych.

Do tej pory ten fundusz jest naszą gwiazdą zestawienia ze stopą zwrotu 16,88% w ciągu niecałych 5 miesięcy.

PZU Akcji Spółek Dywidendowych

Quercus Agresywny

Ostatnią z trzech pierwszych gorących okazji wśród ponad 500 funduszy inwestycyjnych jest Quercus Agresywny – ze stopą zwrotu na poziomie 10,77% w 3,5 miesiąca.

Quercus Agresywny

Dlaczego warto inwestować w okazje inwestycyjne – HotFUND

HotFUND na tle pozostałych funduszy inwestujących w te same aktywa, osiąga przewagę dzięki wysokiej efektywności zarządzania. To znaczy, że przy zbliżonym ryzyku straty ma stopy zwrotu wyższe niż inne fundusze. Przy szerokim wyborze funduszy, inwestujących w te same aktywa hotFUND ma największą szansę osiągnąć najwyższy zysk.

Na poniższym wykresie widzimy zachowanie poszczególnych funduszy od momentu wyboru ich do HotFUND.

Stopa zwrotu 3 opublikowanych funduszy Hot Fund - wykres

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.