piątek, 14 czerwca, 2024
Strona główna » Inwestycje w obiekty komercyjne – czyli jak zarobić na największych centrach biznesowych w Polsce

Inwestycje w obiekty komercyjne – czyli jak zarobić na największych centrach biznesowych w Polsce

by Redakcja
0 comment

Inwestycje w obiekty komercyjne w Polsce to dynamicznie rozwijająca się alternatywa dla lokowania kapitału na rynku nieruchomości. Jak wskazują wyniki raportu Polish Office Research Forum, 2017 rok był niezwykle udany dla deweloperów na rynku biurowym. Około 5 222 400 mkw. wyniosły zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej w Warszawie na koniec września ubiegłego roku. Popyt na nowoczesne biurowce nie słabnie. Ten trend wykorzystują globalni deweloperzy.

Warszawa to dynamicznie rozwijające się centrum biznesowe, które w zeszłym roku zwiększyło dostępność innowacyjnych powierzchni biurowych o ok. 204 900 mkw. Wszystkie projekty na etapie budowy są już komercjalizowane. Wynika to przede wszystkim z ogromnego zapotrzebowania na nowoczesne biurowce.

Obiekty komercyjne – nowoczesne biurowce, na które wciąż jest popyt

Inwestorzy zainteresowaniu inwestycjami w usługi dla biznesu – mogą ulokować kapitał m.in. w obligacje deweloperów realizujących projekty reprezentatywnych biurowców, w centrum Warszawy.

Projekty tego typu posiadają rozproszone źródło finansowania składające się m.in. z:

  • kredytów konsorcjum bankowego,
  • gruntu aportem do spółki celowej,
  • środków własnych,
  • kapitału z funduszy inwestycyjnych,
  • oferty publicznej emisji obligacji korporacyjnych,
  • oferty niepublicznej emisji obligacji korporacyjnych, skierowanej do 149 inwestorów.

Pozyskane w ten sposób środki, inwestowane są w projekt innowacyjnego biurowca, który już na etapie budowy jest komercjalizowany i sprzedawany do zagranicznych funduszy emerytalnych, które inwestują w tego typu projekty.

Zalety inwestowania w obiekty komercyjne

Inwestorzy, którzy szukają sposobu zyskownego ulokowania kapitału na rynku nieruchomości będą przede wszystkim zadowoleni z faktu, że inwestycja w obiekty komercyjne ma ogromny potencjał do wzrostu. Wynika to przede wszystkim z ciągłego zapotrzebowania na innowacyjne powierzchnie biurowe dla zagranicznych korporacji, które swoje siedziby chcą otworzyć w reprezentatywnych przestrzeniach, w największych centrach biznesowych.

Istotną cechą jest również globalne doświadczenie deweloperów w realizacjach obiektów komercyjnych.

Zaletą jest także okres inwestycyjny, wahający się najczęściej od 12-36 miesięcy. Inwestor, który zdecyduje się na tego typu inwestycję, może liczyć na gwarantowany zysk, który waha się od 6,4 do 8 % rocznie oraz na regularną wypłatę odsetek.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.