poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Flipping mieszkań, house flipping – czyli jak profesjonalnie zarabiać na flipie

Flipping mieszkań, house flipping – czyli jak profesjonalnie zarabiać na flipie

by Redakcja
0 comment

Flipping mieszkań, house flipping, czy po prostu flip  to termin zaczerpnięty z amerykańskiego rynku inwestycji w nieruchomości, gdzie bije rekordy popularności. Oznacza kupowanie nieruchomości, najczęściej po cenie niższej niż rynkowa, podniesienie jej standardu, a następnie odsprzedawanie z zyskiem. Flippować można nie tylko samodzielnie, ale także ze wsparciem profesjonalnej firmy. Na czym polega flipping nieruchomości we współpracy ze spółką?

Flipping mieszkań – idea i najważniejsze aspekty

W dużym uproszczeniu – flipping nieruchomości to zakup mieszkania za gotówkę, do remontu, w celu szybkiego zwiększenia jego wartości, aby uzyskać ze sprzedaży jak najwyższy zysk.

Decydując się na flipping nieruchomości należy pamiętać o trzech najważniejszych cechach, jakie powinien spełniać lokal. Są to:

  • atrakcyjna lokalizacja – dobrana pod kątem określonego odbiorcy inwestycji,
  • cena – poniżej ceny rynkowej,
  • brak wad prawnych.

Niezwykle ważnym aspektem jest umiejętny wybór lokalu pod inwestycję. Informacje o nieruchomościach z dużym potencjałem nie są łatwo dostępne. Zatem samodzielne flippowanie już na początku procesu, czyli w momencie szukania nieruchomości na pierwszy flip – może być trudne. Zdecydowanie łatwiej będzie inwestować w mieszkanie przeznaczone na flipping z firmą, która na tym rynku ma doświadczenie. Współpracując ze spółką inwestor ma pewność, że doświadczeni specjaliści zadbają o gruntowną analizę rynku i trafną identyfikację okazji inwestycyjnej.

W tego typu inwestycji również czas jest niezwykle ważny. Źle oceniony stan nieruchomości może wpłynąć na wydłużenie remontu. Jeśli dodatkowo pojawią się nieoczekiwane wydatki, czy problem ze sprzedażą mieszkania ze względu na wady prawne – zysk z inwestycji może być niższy. Dlatego skorzystanie, szczególnie przy pierwszych flipach, ze wsparcia profesjonalnej firmy, która wykona remont oraz zajmie się wyposażeniem mieszkania – ogranicza ryzyko i czas, który inwestor musiałby poświecić przy samodzielnym przeprowadzeniu całego procesu inwestycyjnego.

Na czym polega house flipping z firmą – czy warto?

House flipping ze wsparciem firmy pozwala zwiększyć bezpieczeństwo w całym procesie inwestycyjnym. Aby zabezpieczyć środki na inwestycję, udzielana jest pożyczka inwestycyjna pomiędzy depozytami notarialnymi inwestora i spółki.

W imieniu inwestora spółka dokonuje monitoringu rynku oraz identyfikuje lokal pod kątem potencjalnego zysku. Następnie przeprowadzany jest remont oraz przygotowanie mieszkania na sprzedaż lub wynajem pod wymagania wytypowanego profilu klienta (rodzina, studenci, biznesowy lub turystyczny najem krótkoterminowy).

Kolejnym krokiem jest sprzedaż mieszkania z zyskiem i zwrot pożyczki.

Zysk z flippingu ze wsparciem firmy jest z góry określony i waha się zwykle od 7 do 15% w skali roku. Wypłacany jest kwartalnie lub na koniec inwestycji. Jest to inwestycja krótkoterminowa – od 6 do 12 miesięcy.

Istotny jest także fakt, że inwestor nie bierze udziału w realizacji flipa. Wszystkie prace – od wyszukania nieruchomości, zakup, remont, home staging po sprzedaż jest wykonywana przez doswiadczoną na tym rynku spółkę. Dzięki temu inwestor oszczędza czas oraz ma pewność, że przygotowaniem inwestycji zajmują się wysoko wykwalifikowani wykonawcy oraz architekci.

Profesjonalny flipping mieszkań – najważniejsze zalety

Zakup mieszkania w formie flippingu to rozpoznawalny sposób lokowania kapitału na rynku nieruchomości. Inwestor, który skorzysta ze wsparcia profesjonalnej spółki, otrzymuje udział w obrocie nieruchomością, w którą zainwestował. Podmiot ten w jego imieniu zajmuje się przygotowaniem lokalu do sprzedaży i finalizacją transakcji. Dzięki temu inwestor oszczędza czas oraz unika nieprzewidzianych kosztów związanych z całym procesem inwestycyjnym.

Wniesiony przez inwestora kapitał jest bezpiecznie przekazywany pomiędzy depozytami notarialnymi. Ponadto inwestor dodatkowo zabezpieczony jest poprzez wpis na 1 miejscu w 4 dziale księgi wieczystej.

Zaletą house flippingu jest również krótki horyzont inwestycyjny. Waha się on najczęściej od 6 do 12 miesięcy i daje zysk od 7 do 15% w skali roku.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.