piątek, 14 czerwca, 2024
Strona główna » Portfele modelowe targeto.pl – aktualizacja październik 2019r.

Portfele modelowe targeto.pl – aktualizacja październik 2019r.

by Redakcja
0 comment

We wrześniu nasze portfele modelowe radziły sobie ze zmiennym szczęściem. Bezpieczne Obligacje zyskały na wartości, natomiast Wzrostowe Akcje tym razem straciły. Największy wpływ na gorszy wynik strategii miały fundusze inwestujące w metale szlachetne i surowce. Rentowne Obligacje Przedsiębiorstw utrzymały wynik z ostatniego miesiąca. Po opublikowaniu najnowszego rankingu wykonaliśmy kilka znaczących zmian na naszych portfelach. Zapraszamy do podsumowania.

Fundusze do portfeli modelowych wybieramy na podstawie rankingu. Na początku każdego miesiąca aktualizowane jest zestawienie najefektywniejszych funduszy. W razie konieczności, na bazie aktualnego rankingu wprowadzamy odpowiednie zmiany w strategiach. Trzymając się tej zasady bardzo mocno przebudowaliśmy nasze portfele modelowe.

Najbezpieczniejsze z funduszy – portfel Bezpieczne Obligacje

Na podstawie najnowszej wersji rankingu całkowicie zmieniliśmy skład portfela Bezpieczne Obligacje. Dołączyliśmy fundusz Aviva Investors Niskiego Ryzyka (Aviva Investors FIO), który stanowi 70% alokacji całej strategii. Uzupełnieniem portfela jest następny fundusz Aviva Investors Poland TFI – Aviva Investors Obligacji (Aviva Investors FIO).

Tabela 1. Bieżący skład portfela Bezpieczne Obligacje

Bieżący skład portfela Bezpieczne Obligacje

Źródło: targeto.pl

W ciągu ostatniego miesiąca strategia zyskała 0,13%, a od początku działalności (tj. 5 luty 2014r.) 17,01%.

Wykres 1. Wynik portfela Bezpieczne Obligacje

Wynik portfela Bezpieczne Obligacje

Źródło: targeto.pl

Wyższe zyski — portfel Rentowne Obligacje Przedsiębiorstw

Większość portfela w tej strategii została zmieniona. Pozostał jedynie Franklin European Total Return Fund – N (acc) PLN-H1 hedged. Pozostałe fundusze w tej strategii znajdują się w poniższej tabeli.

Tabela 2. Bieżący skład portfela Rentowne Obligacje Przedsiębiorstw

Bieżący skład portfela Rentowne Obligacje Przedsiębiorstw

Źródło: targeto.pl

W ciągu ostatniego miesiąca strategia utrzymała swój wynik, a od początku działalności (tj. 5 luty 2014r.) zyskała 28,82%.

Wykres 2. Wynik portfela Rentowne Obligacje Przedsiębiorstw

Wynik portfela Rentowne Obligacje Przedsiębiorstw

Źródło: targeto.pl

Najwyższe zyski – portfel Wzrostowe Akcje

Strategia skierowana dla każdego, kto jest świadomy ryzyka związanego z inwestowaniem w fundusze akcji oraz fundusze surowcowe. Potencjalny zysk w tym portfelu jest najwyższy, ale ceną jest wysokie ryzyko niezrealizowania zakładanej stopy zwrotu.

W tym miesiącu zmieniliśmy cały portfel. Obecny skład prezentuje się następująco:

Tabela 3. Bieżący skład portfela Wzrostowe Akcje

Bieżący skład portfela Wzrostowe Akcje

Źródło: targeto.pl

W ostatnim miesiącu strategia poniosła stratę w wysokości 2,69%, a od początku działalności (tj. 5 luty 2014r.) zyskała 44,40%.

Wykres 3. Wyniki portfela Wzrostowe Akcje

Wynik portfela Wzrostowe Akcje

Źródło: targeto.pl

Nasze portfele składają się z najlepszych funduszy

W skład każdego z portfeli modelowych wchodzą jedynie fundusze o najwyższej efektywności. Na początku każdego miesiąca aktualizujemy strategie i fundusze nieefektywne zastępujemy lepszymi funduszami. Dzięki temu wyniki naszych strategii są wysokie.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.