niedziela, 23 czerwca, 2024
Strona główna » Nasze okazje inwestycyjne mają sygnał do wzrostów!

Nasze okazje inwestycyjne mają sygnał do wzrostów!

by Redakcja
0 comment

Po wczorajszej publikacji protokołu z posiedzenia Rezerwy Federalnej, mamy kolejny sygnał wzrostowy dla naszych okazji inwestycyjnych hotFUND. Wśród nich są fundusze inwestycyjne: Aviva Investors Nowoczesnych Technologii oraz Investor Gold Otwarty.

Spowolnienie w USA najprawdopodobniej tylko tymczasowe

W protokole FOMC znajdziemy informację, że podniesienie stóp procentowych w USA może nastąpić „wkrótce”. Członkowie FED wskazali, że warto zachować rozwagę przed dalszym zacieśnianiem polityki pieniężnej, poczekać i upewnić się, że spowolnienie z I kw. 2017 r. było tymczasowe.

Ten fragment protokołu wpłynął pozytywnie na ceny złota oraz akcji. Do tej pory, czerwcowa podwyżka była bardzo prawdopodobna. Jednak po gorszych danych PCE Core za marzec (spadek do 1,6% z 1,8%) część członków Rezerwy Federalnej, przed podjęciem decyzji będzie czekała na odbicie PCE Core za kwiecień (30. maja).

Z tego względu spadło prawdopodobieństwo czerwcowej podwyżki do 78,5%, co przyczyniło się do wzrostów złota i akcji. I ta informacja dla inwestujących jest kluczowa.

Czerwcowa podwyżka wisi w powietrzu

Gołębia wymowa protokołu, w niewielkim stopniu wpłynęła na oczekiwania rynków, co do czerwcowej podwyżki stóp procentowych. Przed publikacją, szanse na czerwcową podwyżkę kształtowały się w okolicy 83,0%, by zmniejszyć się do 78,5%. Oczekiwania są więc wciąż wysokie.

Wydaje się, że czerwcowa podwyżka wisi w powietrzu. Jednak oczekiwanie na odbicie inflacji, przed podjęciem decyzji, dostarczyło rynkom trochę niepewności, na której zaczęło zyskiwać złoto oraz akcje.

Będziemy oczekiwać na odczyt PCE Core 30. maja. Mogą się one okazać decydujące, co do czerwcowej podwyżki stóp procentowych w USA.

Na obecną chwilę mamy bardzo silne argumenty na dalsze wzrosty naszych okazji inwestycyjnych hotFUND:
Aviva Investors Nowoczesnych Technologii
Investor Gold Otwarty.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.