sobota, 2 marca, 2024
Strona główna » Pozytywne informacje dla Investor Gold Otwarty

Pozytywne informacje dla Investor Gold Otwarty

by Redakcja
0 comment

Fundusz Investor Gold Otwarty, nasza okazja inwestycyjna hotFUND może zacząć zyskiwać!

Notowaniom funduszu może sprzyjać dzisiejsza decyzja agencji Moody’s, która pierwszy raz od 1989 r. obniżyła rating dla Chin. Ocenę zmniejszono z poziomu AA3 do A1. Jednak podwyższono pespektywę z negatywnej do stabilnej. Co prawda, to nadal dość wysoka ocena, jednak agencja zwraca uwagę pogorszenie kondycji finansowej Państwa Środka.

Na horyzoncie sukcesywny wzrost zadłużenia Chin

Obniżenie ratingu odzwierciedla oczekiwania Moody’s, że siła finansowa Chin osłabnie w kolejnych latach. To spowoduje wzrost zadłużenia, podczas gdy potencjalny wzrost gospodarczy zwolni. Wzrost PKB może utrzymać się wciąż na wysokim poziomie (ok. 5% przez następne 5 lat) w porównaniu do innych krajów.

Gorsze dane z Chin, to gorsze dane na świecie

Pogorszenie sentymentu w Chinach wpłynie także na sytuację na rynkach wschodzących, w tym także na Polskę. Nie zostaną ominięte także kraje rozwinięte.

Widać to bardzo dobrze na przykładzie zależności handlowych Niemiec od koniunktury w Chinach. Przeciętny wzrost niemieckiego eksportu do Chin za IV kw. 2016 r. i I kw. 2017 r. to 18,2% r/r. Z kolei wzrost eksportu do USA w tym samym okresie to 2,2%, a do Francji 0,9%. Wszystko więc wskazuje na to, że w przypadku spowolnienia w Chinach, będziemy mieć do czynienia z globalnym pogorszeniem wskaźników makro.

W warunkach ewentualnych problemów Chin pozytywnie zachowywałyby się notowania funduszu, typowanego przez nas jako okazja inwestycyjna – hotFUND opartego o złoto – Investor Gold Otwarty.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.