poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Najlepsze fundusze pieniężne i gotówkowe w I półroczu 2018 roku

Najlepsze fundusze pieniężne i gotówkowe w I półroczu 2018 roku

by Redakcja
0 comment

Bez względu na nastroje na światowych rynkach, największą popularnością wśród Polaków cieszą się fundusze rynku pieniężnego i gotówkowego. Inwestorzy doceniają je za niskie ryzyko inwestycyjne oraz stabilność wycen. Niskie ryzyko inwestycyjne przekłada się jednak na niskie zyski z inwestycji. Dla naszego zestawienia postawiliśmy cel – ochronę oszczędności przed inflacją. Zebrane przez nas 5 najlepszych funduszy w I półroczu 2018 roku zrealizowało ten cel.

Najlepsze fundusze pieniężne i gotówkowe w I półroczu 2018 roku

TOP 5 najlepszych funduszy rynku pieniężnego i gotówkowego w I półroczu 2018r.

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Najlepszy fundusz inwestycyjny – SuperFund Pieniężny z wynikiem 1,68%

Najwyższa stopą zwrotu może pochwalić się SuperFund Pieniężny, który w pierwszych 6 miesiącach 2018r. zyskał 1,68% (wykres funduszu poniżej). Następny w kolejności jest kolejny fundusz SuperFund TFI – SuperFund Płynnościowyz wynikiem 1,65%.

Wykres 4. SuperFund Płynnościowy za 36M

Wykres 4. SuperFund Płynnościowy za 36M

Źródło: opracowanie własne na podstawie targeto.pl, 10.07.2018r.

Pozostałe fundusze w ramach Top 5 najlepszych funduszy rynku pieniężnego i gotówkowe, spisało się równie dobrze. Ipopema Gotówkowy zyskał 1,44%, AGRO FIO Rynku Pieniężnego 1,35%, a Investor Płynna Lokata 1,31%.

Jaki fundusz inwestycyjny wybrać i jak zarabiać na funduszach?

Powyższe zestawienie najlepszych funduszy inwestycyjnych prezentują wyniki historyczne, za ostatnie 6 miesięcy 2018 roku. Wszystkie prezentowane dane są z dnia 10 lipca 2018 roku. Aktualne informacje o wynikach funduszy można sprawdzić w NOTOWANIACH funduszy inwestycyjnych, który udostępniamy nieodpłatnie.  Nie należy podejmować decyzji inwestycyjnych na podstawie danych historycznych, ale na bazie analiz, co do przyszłych kierunków. Powyższe TOP 5 funduszy pieniężnych i gotówkowych stanowi materiał, który pokazuje, jakie fundusze – w zależności od grupy – zyskały najwięcej w I półroczu 2018 roku.

Wybór funduszy inwestycyjnych powinien opierać się o badania i analizę atrakcyjnych rynków. Jeśli interesują Cię konkretne typy funduszy z perspektywami – zapoznaj się z podsumowaniem naszych okazji inwestycyjnych – hotFUND: Te 5 funduszy wypracowały zysk w pół roku. Sprawdź listę naszych typów okazji inwestycyjnych wśród funduszy. To właśnie na tej liście znajdziesz nasze typy interesujących funduszy inwestycyjnych. Dla każdej inwestycji ustalamy progi bezpieczeństwa: akceptowalnej straty i wymaganego zysku.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.