poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » RnŻ Podsumowanie: Branże, które do swojego IKZE wybrał analityk Targeto.pl – Aleksander Matusiewicz

RnŻ Podsumowanie: Branże, które do swojego IKZE wybrał analityk Targeto.pl – Aleksander Matusiewicz

autor Redakcja
0 komentarz

Podczas dzisiejszego spotkania w Rynkach na Żywo, nasz analityk przedstawił swoją strategię emerytalną na IKZE, która w 2018 roku opierać się będzie o branżę deweloperską. Uczestnicy spotkania mieli możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami o tej branży. Ekspert odpowiedział także na pytanie, dlaczego rynek deweloperów mieszkaniowych da zarobić.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#009fe3″ text_color=”#ffffff” icon=”” url=”https://targeto.pl/wp-content/uploads/2018/02/2018_02_26_targeto_rynki_na_zywo.pdf” width=”” target=”_blank”]Pobierz podsumowanie spotkania[/inbound_button]

Zasada eksperta: Na początku miesiąca zapłać najpierw sobie

Na początku spotkania, analityk przypomniał bardzo ważną zasadę, którą kieruje się w inwestowaniu. Objaśnił, na czym polega i w czym pomaga zasada „płać najpierw sobie”. Podkreślił, że samodzielne ustalenie kwoty, przeznaczonej na comiesięczne inwestycje, jest niezwykle ważne. Ułatwia nam to nie tylko aktywne oszczędzanie, ale także pomaga w kontroli osobistego budżetu.

Nasz ekspert przedstawił osobiste rozwiązanie – comiesięczne, stałe wpłaty w wysokości 444 złotych.  Kwartalnie na rachunek IKZE przeznacza środki w wysokości 1333 złotych.

Ranking IKZE w Domu Maklerskim – są na rynku korzystne oferty

Analizy ofert pięciu domów maklerskich pozwoliły na stworzenie obiektywnego rankingu korzystnych ofert. Wyniki badań zaprezentowaliśmy w osobnym wpisie – Ranking IKZE w Domach Maklerskich 2018r.

Na najwyższym miejscu w naszym rankingu znalazły się oferty dwóch domów maklerskich: banku BPS oraz mBank. Wyróżniają się one na tle konkurencji niskimi kosztami i możliwością inwestowania za granicą m.in. na giełdach w USA.

[inbound_button font_size=”20″ color=”#009fe3″ text_color=”#ffffff” icon=”” url=”https://targeto.pl/wp-content/uploads/2018/02/03_Szczeg%C3%B3%C5%82owy-ranking-IKZE-w-domach-maklerskich.pdf” width=”” target=”_self”]Pobierz ranking IKZE w domach maklerskich[/inbound_button]

IKZE w domach maklerskich – korzyści i ograniczenia

Podstawową korzyścią z inwestowania na IKZE, na którą zwrócił uwagę Aleksander Matusiewicz w dzisiejszych Rynkach na Żywo, są korzyści podatkowe. Wpłaty na IKZE obniżają podstawę opodatkowania oraz zwalniają z podatku od zysków kapitałowych. Zatem dzięki oszczędzaniu na IKZE osiągamy bieżącą i przyszłą korzyść podatkową.

Wysokość i częstotliwość wpłat nadal są dowolne. Należy pamiętać, że aktualny jest wciąż z góry określony, roczny limit wpłat na IKZE. Na 2018r. jest to kwota 5331,60 zł. Ważnymi zaletami jest również możliwość dziedziczenie oszczędności oraz wypłata środków przez czasem.

Branża deweloperska – kierunek, na który stawia ekspert już od pierwszej wpłaty na IKZE w 2018r.

Zdaniem eksperta, od kilku lat branża dynamicznie rośnie, a ceny nowych mieszkań pozostają stabilne. Popyt na mieszkania jest wciąż silny. Polacy bogacą się i chcą mieszkać w nowoczesnych mieszkaniach, o wyższym standardzie wykończenia.

Największe firmy deweloperskie co roku sprzedają więcej mieszkań. To wpływa pozytywnie na ich finanse. Ponadto budują z wykorzystaniem środków własnych i nie zadłużają się nadmiernie. W razie dekoniunktury – najwięksi deweloperzy, o silnych finansach, nie będą mieli problemu z uregulowaniem swoich zobowiązań wobec inwestorów.

Podczas spotkania ekspert omówił, na jakie instrumenty oparte o rynek deweloperski będzie zwracał uwagę w swojej strategii emerytalnej na 2018r. Wskazał również pokrótce korzyści i ograniczenia wynikające z inwestowania w akcje i obligacje.

Zachęcamy do zapoznania się z rejestracją spotkania: Poniedziałek, 26.02.2018, g.11.00.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.