wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Nowa platforma inPZU, czyli jak szybko i tanio kupić fundusze inwestycyjne

Nowa platforma inPZU, czyli jak szybko i tanio kupić fundusze inwestycyjne

by Redakcja
0 comment

Z początkiem października wystartowała platforma internetowa do zakupu jednostek funduszy inwestycyjnych – inPZU. To kolejne, intuicyjne miejsce, gdzie kupisz fundusze inwestycyjne on-line. TFI PZU tym projektem wyznacza nową ścieżkę na rynku funduszy inwestycyjnych – przede wszystkim w kwestii obniżonych opłat.

Od dawna standardem jest, że każda platforma internetowa nie pobiera żadnych opłat za nabycie i zbycie jednostek funduszy inwestycyjnych. Założenie i prowadzenie platformy również powinno być bezpłatne dla inwestora. InPZU zachęca także obniżonymi opłatami za zarządzanie.

InPZU – jedne z najniższych opłat za zarządzanie na rynku

Każdy z 6 dostępnych funduszy inwestycyjnych pobiera tylko 0,5% opłaty za zarządzanie. Obecnie są to jedne z najniższych stawek na rynku. Bez znaczenia jest czy jest to fundusz inwestujący w obligacje skarbowe, czy w akcje. Zawsze opłata za zarządzanie wynosi 0,5%. Inwestowanie na platformie inPZU cechuje także brak opłat dystrybucyjnych:

  • 0 zł za nabycie,
  • 0 zł za zamianę,
  • 0 zł za umorzenie,
  • 0 zł za prowadzenie rejestru.

Ponadto, w ofercie inPZU znajdziemy same fundusze pasywne. Ich zadaniem jest odwzorowanie konkretnego indeksu np. polskich akcji lub obligacji. Nie ma tu mowy o pobijaniu rynku, tylko o jego jak najdokładniejszym odwzorowaniu. To właśnie z tak opracowanej strategii wynika niska opłata za zarządzanie w 6 dostępnych rozwiązań TFI PZU.

W ofercie inPZU każdy znajdzie fundusz dla siebie

Najbezpieczniejszy fundusz inPZU Inwestycji Ostrożnych ma za zadanie odwzorowanie indeksu WIBID 1M. Przeznaczony jest dla inwestorów szukających alternatyw dla krótkoterminowych lokat bankowych. Zysk z tej inwestycji nie jest wysoki, ale rekompensatą dla inwestora jest wysokie bezpieczeństwo zainwestowanych środków.

inPZU Obligacje Polskie dąży do osiągnięcia stopy zwrotu indeksu polskich obligacji skarbowych –  Treasury BondSpot Poland. Na platformie znajdują się jeszcze fundusze odwzorowujące wyniki obligacji rynków rozwiniętych oraz wyniki obligacji rynków wschodzących.

Każdy, kto szuka wysokich zysków, jednocześnie mając na uwadze wysokie ryzyko, ma do wyboru fundusz inPZU Akcje Rynków Rozwiniętych, który dąży do powtórzenia wyników z indeksu MSCI World (90% MSCI World + 10% WIBID 1M).

Chcąc inwestować lokalnie, warto zwrócić uwagę na inPZU Akcje Polskie, którego benchmarkiem jest wartość łączna 70% WIG20, 20% mWIG40 oraz 10% WIBID 1M.

inPZU – wady

W tej chwili oferta ograniczona jest do 6 funduszy indeksowych. W ofercie brakuje kilku klas aktywów np. surowców. Rozwiązaniem byłaby możliwość wybrania funduszu z oferty innego TFI. Jednak inPZU jest dedykowane funduszom tylko z oferty TFI PZU.

Zatem, jeśli nie korzystasz z żadnej platformy internetowej, a interesują Cię fundusze tylko od TFI PZU – inPZU może być dla Ciebie odpowiednie. Natomiast jeśli masz już wybraną inną platformę inwestycyjną, z której korzystasz – to inPZU możesz potraktować, jako dodatkową możliwość.

Platforma podpowiada, jak zacząć inwestować w fundusze

Jeśli interesują Cię fundusze z oferty inPZU, ale nie wiesz, jak zacząć inwestowanie – możesz skorzystać z Pomocnika inwestycyjnego. Jego zadaniem jest wsparcie w wybraniu odpowiednich funduszy. Po uzyskaniu odpowiedzi na kilka prostych pytań – pomocnik podpowie, które fundusze mogą być dla Ciebie interesujące.

Nie musisz od razu nabywać funduszy. Możesz zobaczyć, co wybrał dla Ciebie Pomocnik. Jeśli jego podpowiedź spełni Twoje oczekiwania, możesz dokonać zakupu. Jeśli nie – zrezygnujesz. Podpowiedzi Pomocnika nie mają wpływu na to, z jakiej oferty możesz skorzystać. Rolą Pomocnika jest także zaproponowanie Ci kilku możliwości tzw. portfeli. Ty zdecydujesz, który Cię interesuje i czy chcesz go nabyć.

Pamiętaj, że sugestie Pomocnika inwestycyjnego mają charakter jedynie poglądowy, a ich celem jest jedynie zapoznanie z ofertą funduszy inwestycyjnych.

Ciekawym rozwiązaniem, którego zadaniem jest motywowanie do regularnego inwestowania oszczędności są programy wspierające inwestowanie na konkretny cel.

W inPZU fundusz kupisz szybko, tanio i bez wychodzenia z domu

Platforma inPZU jest dostępna 24/h. Inwestowanie oraz kontrola i zarządzanie środkami odbywa się całkowicie on-line. Z inPZU można wygodnie korzystać zarówno na komputerze, jak i urządzeniach przenośnych. Cały proces kupna funduszy nie zajmie dłużej niż 15 minut. Co ważne – inwestowanie za pośrednictwem platformy inPZU nie wymaga zakładania rachunku maklerskiego.

Do rozpoczęcia inwestowania wystarczy 100 zł. Od tej kwoty możesz kupić dowolny fundusz z oferty. Co ważne – środki wycofasz w każdej chwili, bez żadnych opłat. Zysk z inwestycji zostanie automatycznie opodatkowany, a Ty nie będziesz się już z niego rozliczał z urzędem skarbowym.

Platforma internetowa inPZU – czy warto?

Instrumenty, w które można zainwestować jest sporo. Fundusze mają niską opłatę za zarządzanie równą 0,5%. Rozpoczęcie inwestowania zaczyna się od 100 zł i jest zwolnione z dodatkowych opłat. Osoby, które dopiero poznają fundusze inwestycyjne mogą skorzystać z pomocnika inwestycyjnego.

Jedyną wadą jest ograniczenie wyboru funduszy tylko do oferty TFI PZU. Ale tak samo, jak posiadamy więcej niż jedno konto bankowe, tak samo możemy posiadać więcej niż jedną platformę internetową do inwestowania w fundusze tam, gdzie warunki cenowe odpowiadają nam najbardziej.

Warto pamiętać, że PZU TFI jest jednym z najstarszych i największych TFI w Polsce. Instytucja działa nieprzerwanie od 1999 roku i zarządza ponad 30 mld złotych.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.