poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Fani gier nie wiedzą, że mogą inwestować w swoją pasję

Fani gier nie wiedzą, że mogą inwestować w swoją pasję

by Redakcja
0 comment

W związku z wypuszczeniem, w maju tego roku, wersji beta gry Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana postanowiliśmy przeprowadzić ankiety, wśród miłośników gier. Spytaliśmy ich o to, w jakie gry grają, oraz o ich stosunek do zarabiania na grach i inwestowania w akcje znanych producentów gier. 

Z przeprowadzonej przez nas analizy w środowisku graczy wynika, że ponad 82% osób udzielających odpowiedzi chciałoby zarabiać grając. Prawie 59% młodych osób ma odpowiednie wyposażenie do streamowania, jednak 88% chciałoby, aby ich sprzęt komputerowy był lepszy.

targeto-infografika-ankieta-gracze

Najpopularniejsze gry dziś

Przeważająca grupa gra w Counter-Strike: Global Offensive, League of Legends, Hearthstone, a także w nową grę firmy CD Projekt – Gwint.

Czy fani gier inwestują?

Warto również zwrócić uwagę na to, że ponad 70% udzielających odpowiedzi inwestuje lub oszczędza swoje pieniądze. W jaki sposób? 75% z nich „chomikuje” gotówkę, 33% ma konto oszczędnościowe, 8% oszczędza na lokacie i także 8% inwestuje w kryptowaluty.

targeto-infografika-ankieta-czy-inwestujesz-w-gre-w-ktora-grasz

Czy gracze zabezpieczają swoją przyszłość?

Z drugiej ankiety pt. „Inwestujesz w grę, w którą grasz?” wynika, że 37% respondentów inwestuje swoje oszczędności, 32% planuje zacząć inwestować, a pozostałe 31% nie oszczędza. Większość z osób inwestujących, bo aż 50% odkłada pieniądze na konto, 15% pozostawia je na lokacie, 10% kupuje akcje, a 4% inwestuje w fundusze inwestycyjne.

Zarabiaj na producentach swoich ulubionych gier

62% osób udzielających odpowiedzi nigdy nie sprawdzało, czy producent ich gry jest notowany na giełdzie. Z pośród pozostałych osób, które tą informacje sprawdzały 78% zastanawiało się nad zainwestowaniem w akcje producenta ich ulubionej gry. Jednakże 83% z nich nie posiada tych akcji w swoim portfelu.

Nie bój się inwestować

Warto zwrócić uwagę na dużą różnicę. Sporo osób zastanawiało się nad zainwestowaniem w akcje producenta gry, ale większość z nich w końcu nie skusiło się na ich zakup. Być może jest to spowodowane faktem, iż akcje są inwestycją dosyć ryzykowną. Właśnie dlatego proponujemy zastanowienie się nad funduszami inwestycyjnymi, dzięki którym dostajemy zdywersyfikowany portfel akcji, a więc spada ryzyko utraty naszego kapitału.

Jednym z najciekawszych funduszy jest Investor Akcji, który w swoim portfelu zawiera prawie 12% akcji producentów gier! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat funduszy, które zawierają akcje znanych producentów gier, zapraszamy do naszego artykułu.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.