Strona główna » 9% zysku z inwestycji w nasze okazje inwestycyjne hotFUND w 2017r. 

9% zysku z inwestycji w nasze okazje inwestycyjne hotFUND w 2017r. 

autor Redakcja
0 komentarze

W 2017 roku wytypowaliśmy 9 funduszy inwestycyjnych, które wg nas mogły stanowić okazje. Wszystkie weszły na listę hotFUND. Określiliśmy dla nich konkretny próg zysku (take profit) oraz granicę straty (stop loss). Bez wątpienia – miniony rok był udany dla naszego portfela opartego o okazje inwestycyjne hotFUND. Na tej symulacji pokazaliśmy, że na naszych typach można było zarobić ok. 9% w rok. Wystarczyło założyć bezpłatne konto, aktywować usługę list okazji inwestycyjnych hotFUND oraz uzupełnić numer telefonu, aby alerty o realizacji założonych progów otrzymywać także w formie SMS. 

Portfel okazji inwestycyjnych hotFUND tworzymy na www.targeto.pl, aby obserwować całościowe wyniki naszych typów inwestycyjnych. To symulacja, która może stanowić dla inwestorów doskonałą podpowiedź, w co warto inwestować. Spośród 600 funduszy inwestycyjnych, dostępnych na polskim rynku, wybieramy naszym zdaniem najbardziej perspektywiczne fundusze inwestycyjne typu FIO i SFIO. Każdy fundusz jest przez nas szczegółowo analizowany, zanim wejdzie na listę okazji inwestycyjnych hotFUND. Badamy rynek, na którym inwestuje. Określamy próg zysku, jaki chcemy osiągnąć oraz limit straty, jaką jesteśmy gotowi ponieść decydując się na wybór tego funduszu. Dzięki temu sami dookreślamy poziom ryzyka, jaki akceptujemy i wiemy dokładnie, kiedy zrealizować inwestycję.

Zeszły rok dla portfela okazji inwestycyjnych hotFUND był dla nas zadowalający. Zysk wyniósł ok. 9%. Ten sam okres przyniósł dodatnie stopy zwrotu dla 80% naszych typów inwestycyjnych. Zatem nasza bezpłatna usługa kolejny już raz triumfowała i pokazała, że na rozsądnym inwestowaniu w fundusze można zarobić. Więcej o usłudze dowiedz się tutaj.

 Portfel złożony z hotFUND-ów w 2017r

Źródło: Targeto.pl 

W 2017r. do naszego portfela dołączyło 9 okazji inwestycyjnych hotFUND 

W 2017 roku, analizowaliśmy wiele rynków. Zaczęliśmy naszą przygodę inwestycyjną z aż 9 funduszami inwestycyjnym, które weszły na listę hotFUND.

Zainteresowały nas wówczas takie klasy aktywów jak:

Artykuły z analizami naszego eksperta Aleksandra Matusiewicza – znajdziecie pod tagiem hotFUND okazje inwestycyjne. Kliknij w link i sprawdź, jak charakteryzowaliśmy nasze typy inwestycyjne.

Dlaczego postawiliśmy głównie na towary, akcje rynków wschodzących i dług? 

W 2017r. postawiliśmy w dużej mierze na towary oraz bardzo często powiązane z nimi gospodarki rozwijające się. Te klasy aktywów są bowiem faworyzowane podczas dojrzałej fazy cyklu gospodarczego.

Dodatkowo zdecydowaliśmy się nadać naszemu portfelowi nieco bezpieczniejszego wymiaru poprzez inwestycje w wybrane papiery dłużne. Chodzi głównie o następujące obligacje: polskie skarbowe i korporacyjne oraz o ratingu inwestycyjnym Strefy Euro.

Inwestycje w dług w 2017r. wypracowały średnią stopę zwrotu na poziomie 2,7% nadając stabilności naszemu portfelowi.  

W naszym portfelu wyróżniły się… akcje hinduskie 

Jak widać, w przypadku naszych propozycji, rynek inwestycyjny oparty o gospodarki wschodzące, reprezentował fundusz akcji hinduskich, polskich i tureckich. Łączny wynik z tych produktów inwestycyjnych za zeszły rok to 6,4%.

Szczególnie dobrze wypadł wtenczas fundusz Franklin India N (acc) PLN (12,5%). Naszą decyzję, co do wyboru hinduskiego rynku, motywowała m.in. wysoka dynamika wzrostu PKB, młoda populacja oraz wysoki przyrost naturalny. Nie bez znaczenia był również fakt, iż w Indiach rozpoczęła się w 2016r. rewolucja podatkowa. O tym funduszu możecie przeczytać naszą analizę Indie – prawdziwy tygrys na rynku inwestycji.

Bardzo dobre rezultaty z inwestycji z II poł. 2016r. 

Równocześnie w 2017r. głównie z powodzeniem kontynuowaliśmy wcześniej poczynione inwestycje. Były nimi fundusze, na które postawiliśmy w II poł. 2016r. Chodzi dokładnie o: PZU Akcji Spółek Dywidendowych, Quercus Agresywny, Investor Top 25 Małych Spółek, PKO Technologii i Innowacji Globalny, Aviva Investors Nowoczesnych Technologii oraz Investor Rosja.

W sumie, spośród tych 6 inwestycji, 4 zakończyły się zyskiem – poprzez aktywację alertu take profit. Z kolei 1 był blisko realizacji takiego zlecenia, a w przypadku ostatniej inwestycji zapadła decyzja o alercie stop loss.

Średni wynik z alokacji w te fundusze od początku inwestycji w nie do końca 2017r. to prawie 11%.  

2018 rok – okazje inwestycyjne hotfund także w bezpiecznej odsłonie

Jesteśmy zadowoleni z wypracowania dodatniej stopy zwrotu z naszych okazji inwestycyjnych hotFUND na poziomie ok. 9% w 2017 roku.

Obecnie podchodzimy do tego typu alokacji w sposób bardziej ostrożny, z uwagi na – naszym zdaniem – zaawansowaną fazę koniunktury giełdowej. Stąd w naszym portfelu pojawiło się więcej bezpieczniejszych funduszy. Niemniej cały czas sądzimy, że wybrane rynki akcyjne mają jeszcze potencjał do wzrostów. 

Szukasz podpowiedzi i wsparcia przy inwestowaniu w fundusze? Sprawdź naszą darmową usługę listy okazji inwestycyjnych hotFUND tutaj. Możesz obserwować nasze typy inwestycyjne, ułożyć z nich własny, wirtualny portfel inwestycyjny i sprawdzać, jak się może zachowywać Twoja potencjalna inwestycja. Gdy zdecydujesz się na zainwestowanie oszczędności w swoją symulację – w szczegółach każdego funduszu znajdziesz dokładne informacje o opłatach i dystrybutorach.

 

Przeczytaj także

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.