Strona główna » [PORTFEL TARGETO NNTFI]: Strategia agresywna – ważne cele i duże wydatki

[PORTFEL TARGETO NNTFI]: Strategia agresywna – ważne cele i duże wydatki

autor Redakcja
0 komentarze

Strategia agresywna to ostatnia z trzech, przygotowanych przez naszych analityków, podpowiedzi dla osób zainteresowanych ofertą NN TFI. Tym razem strategia ta jest dedykowana inwestorom, którym zależy na zwiększaniu swojego kapitału na duże cele np. emerytura, studia dziecka, czy kapitał na własną działalność. W tej strategii ryzyko jest wysokie, a zyski wyższe niż w strategii Bezpiecznej czy Umiarkowanej.

Przy tworzeniu wszystkich trzech modelowych propozycji zostały wzięte pod uwagę:

  • aktualna oferta funduszy inwestycyjnych NN TFI
  • wyniki i perspektywy wybranych funduszy
  • poziomy bezpieczeństwa – wrażliwość na ryzyko
  • przykładowe cele finansowe

Strategia agresywna – ważne cele finansowe i duże wydatki

 

Strategia agresywna doskonała dla inwestorów świadomych zmienności i wymagających zysków

Przeznaczona jest dla osoby, która godzi się na wysoką zmienność wycen funduszy oraz znaczne straty na kapitale w dłuższym okresie czasu. W zamian oczekuje bardzo wysokich zysków w długim terminie.

Inwestor wybierający strategię agresywną jest świadomy ryzyk związanych z inwestycja w akcje, dlatego nawet przy dużych stratach nie wycofa kapitału. Skierowana jest dla osób w wieku 25-50 lat, które chcą oszczędzać przynajmniej przez 7 lat.

Dywersyfikacja popłaca

Aktualna 5-letnia stopa zwrotu za okres: 30 czerwca 2015 – 30 czerwca 2020 to 12,91%. Strategia miała swój start 05-02-2014. Średnioroczna stopa zwrotu wynosi 3,88%.

Założenia do strategii:

  • Fundusze agresywne (z ryzykiem SRRI 5 i więcej, np. akcyjne) do 100% portfela
  • Fundusze podwyższonego ryzyka (obligacje korporacyjne i High Yield) maksymalnie 50% portfela. Fundusze te znajdują się w portfelu, z reguły kiedy nie ma funduszy agresywnych.
  • Fundusze bezpieczne (rynek pieniężny i obligacje skarbowe) do 50% portfela

Poznaj fundusze w strategii agresywnej:

  1. NN Akcji
  2. NN (L) Europejski Spółek Dywidendowych
  3. NN (L) Globalny Spółek Dywidendowych
  4. NN Średnich i Małych Spółek

Strategia najlepsza na długoterminowe cele finansowe

  • Emerytura
  • Przyszłość dziecka (studia, posag)
  • Kupno domu
  • Zgromadzenie kapitału na rozpoczęcie działalności gospodarczej

Dlaczego warto skorzystać z gotowej strategii dla funduszy NN TFI?

Przede wszystkim oszczędzasz czas. Do portfela zostały wybrane fundusze znajdujące się aktualnie na liście dostępnych funduszy na oficjalnej stronie dystrybutora – czyli NN TFI. Fundusze zostały poddane szczegółowej analizie i ocenie przez specjalistów. Te z najlepszymi wynikami i perspektywami – trafiły do portfela modelowego. Dla każdego funduszu podany jest jego udział do całości portfela. Taki układ pomaga w rozproszeniu ryzyka i podtrzymania wyniku.

Masz swojego prywatnego e-doradcę. Portfel ten jest stale monitorowany przez analityka. Jest również odpowiednio zarządzany. Oznacza to, że cyklicznie są dokonywane zmiany, które wspierają wynik portfela. O wszystkich zmianach informujemy w mailingu, wpisach na blogu oraz na naszych kanałach social media. Dzięki temu przykładowy portfel jest pod stałą, profesjonalną opieką. Jeśli potrzebujesz wsparcia w pierwszych zmianach na swoim rachunku – napisz do nas na chacie lub zostaw wiadomość e-mail: [email protected]

W każdej chwili możesz zmienić strategię, korzystając z naszych podpowiedzi w wyborze funduszy. Pozostałe strategie dostępne są tutaj:

Przeczytaj także

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.