W tym roku oprocentowanie lokat bankowych z każdym miesiącem jest coraz niższe. Dane NBP z maja br. pokazują, że spadło do poziomu 1,53%. To najniższy poziom w historii. Przy niewielkim zysku na lokatach – stracą one na swojej popularności. Już większym zainteresowaniem cieszą się obligacje korporacyjne, których oprocentowanie może nawet przekroczyć 5% – mimo że wyższy zysk oznacza też wyższe ryzyko.
Czy mniejsze zyski na lokatach sprawią, że Polacy zainteresują się innymi produktami finansowymi? Skoro ich uwagę przykuły obligacje przedsiębiorstw – ciekawą alternatywą są też fundusze dłużne korporacyjne.
Jakie są korzyści inwestowania w fundusze obligacji przedsiębiorstw?
– sprzedaż w dowolnym momencie po bieżącej wycenie funduszu. Obligacje natomiast ciężko sprzedać na rynku wtórnym.
– dowolna kwota inwestycji. Obligacje mają wysoką kwotę zakupu, dlatego przeciętny inwestor nie kupi ich zbyt wiele.
– szeroka dywersyfikacja obligacji przedsiębiorstw w portfelu. Jeśli budżet dla inwestycji nie pozwala na zakup wielu obligacji — zwiększa się ryzyko straty.
– możliwość posiadania wielu polskich, jak i zagranicznych obligacji przedsiębiorstw w portfelu, co zwiększa rozproszenie ryzyka inwestycyjnego w portfelu.
3 kroki, żeby poznać najlepiej zarządzane fundusze dłużne korporacyjne:
- Skorzystaj z rankingu Targeto.pl w Moim Targeto.
- Wybierz grupę fundusze dłużne korporacyjne.
- Dodaj do obserwowanych fundusze z najlepszymi ocenami jakości zarządzania. Sprawdź także, które fundusze otrzymały wysoką ocenę perspektywy osiągnięcia zysku dla aktywów, w które inwestują.
Obecnie najlepsze oceny za zarządzanie mają m.in: