Na najbliższym spotkaniu, w ramach Rynków na Żywo – nasz analityk odpowiedział na najczęściej zadawane pytanie o Pracownicze Plany Kapitałowe: Kiedy i jak wypisać się z PPK oraz jak zadbać o to, aby ponownie nie trafić na listę?
Nie jest tajemnicą, że Polacy niechętnie chcą dbać o swoją przyszłość na emeryturze. Kolejne reformy emerytalne budzą w nas raczej niechęć i brak wiary w powodzenie. Podobnie jest z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Eksperci wskazują, że po porażce OFE – kolejna reforma ma negatywne skojarzenia jeszcze przed jej wprowadzeniem. Wiele osób już dziś zadaje pytania o obowiązek uczestniczenia w PPK oraz o możliwość trwałego wypisania się z programu.
W Rynkach na Żywo z 2 października – na te pytania odpowie Aleksander Matusiewicza, analityk Targeto.pl. W kolejnych spotkaniach wskaże również najważniejsze różnice pomiędzy OFE a PPK oraz omówi alternatywy samodzielnego oszczędzania z myślą o emeryturze, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o rezygnacji z programu.
Serdecznie zapraszamy do oglądania rejestracji ze spotkania 2 października 2018r., po g. 10.30. oraz do zadawania pytań pod wpisem. Omawiana prezentacja dostępna jest pod tym linkiem:Jak wypisać się z PPK – prezentacja RnŻ 02.10.18
Jak nie PPK to co?
Każdy z nas będzie miał wybór. Nie będzie przymusu uczestnictwa w PPK. Przed podjęciem decyzji warto zadać sobie pytanie, czy chcę na emeryturze otrzymywać ¼ obecnej pensji? Jeśli nie, to już teraz należy zadbać o swoje oszczędności. Warto oszczędzać i inwestować z myślą o emeryturze.
Dzięki prywatnym środkom poziom życia po przejściu na emeryturę będzie odpowiednio wysoki. Do efektywnego budowania prywatnej emerytury wybieraj IKZE i IKE. To Ty zdecydujesz, czy IKZE/IKE będzie rachunkiem oszczędnościowym, maklerskim, czy funduszem inwestycyjnym.
Korzystając z nich nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, a wpłaty na IKZE odliczysz od podstawy opodatkowania. Więcej o korzyściach piszemy tutaj. Bez prywatnych oszczędności Twoja emerytura z ZUS będzie głodowa. Zacznij dziś dbać o swoją bezpieczną i spokojną przyszłość emerytalną.