W ostatnim czasie obserwujemy dynamiczny wzrost liczby ofert różnych banków skierowanych do firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Jest to doskonała pomoc w prowadzeniu firmy, nie tylko pod względem lepszego kredytowania.
Banki konkurują ze sobą i starają się wyróżnić poprzez proponowanie przedsiębiorcom kolejnych udogodnień. To prawdziwy wyścig po klienta – jaką więc dodatkową ofertę proponują przedsiębiorcom banki?
mBank daje pół roku w Business Linku za darmo
Ciekawą ofertę dla firm posiada m.in. mBank, który część inwestorów rynku TFI zna doskonale z Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych. Bank nowym klientom oferuje bezpłatne korzystanie przez 6 miesięcy z prestiżowych przestrzeni biurowych Business Link. Dodatkowo wprowadził usługę, jaką jest mKsięgowość, polegającą na obsłudze księgowej w bankowości elektronicznej. Jeżeli klient zdecyduje się poprowadzić ją samodzielnie, wówczas będzie ona darmowa.
Każda osoba korzystająca z bankowości elektronicznej mBanku zyskuje dostęp do darmowego wystawiania faktur i bezpłatnego korzystania z przypomnień o ważnych terminach płatności, np. ZUS-u, podatków czy też faktur.
Prezentem dla klientów jest także udostępnienie mPlatformy Walutowej, będącej narzędziem umożliwiającym wymianę walut wraz z rachunkami w walutach obcych.
Pełną ofertę i wsparcia konsultanta znajdziesz tutaj.
Klienci Alior Banku wspierają się na wzajem
Pierwszym krokiem w stronę klienta było uruchomienie platformy zafirmowani.pl, dzięki której użytkownicy zyskali dostęp do wielu narzędzi usprawniających codzienną pracę. Wśród propozycji znaleźć można bezpłatną aplikację księgową, kontakty do ekspertów, artykuły i materiały wideo poruszające tematy związane z podatkami, kadrami, prowadzeniem i finansowaniem przedsiębiorstwa. Ponadto istnieje możliwość założenia wirtualnej wizytówki swojej firmy i skorzystania ze specjalnych ofert i rabatów proponowanych przez partnerów portalu.
Użytkownicy platformy znajdą na niej bazę dokumentów, wzory umów sprzedaży i umów o pracę oraz niezbędne formularze.
Zafirmowani.pl można porównać do portalu społecznościowego dla przedsiębiorców, dającego możliwość nawiązywania nowych, wartościowych kontaktów biznesowych i dzielenia się wzajemnie swoimi wskazówkami i poradami.
ING BSK – zakupy i sprzedaż nigdy nie były takie proste
ING BSK proponuje mobilne terminale płatnicze (POS), pozwalające na przyjmowanie płatności kartą lub telefonem w każdym miejscu, do którego się udamy. Dodatkowo oferuje korzystanie z mikrofaktoringu z InviPay, w którym można rozliczyć pojedynczą fakturę, bez konieczności rozliczania całego pakietu.
Bank stworzył biznesową wyszukiwarkę, za pomocą której można kupować i sprzedawać w atrakcyjnych cenach.
Oprócz tego przedsiębiorcy mogą czerpać z cennych informacji i wskazówek podpowiadających, jak prowadzić firmę czy też pozyskać dotacje unijne.
Bank Millenium – faktury bez opóźnień
Warto w tym miejscu przypomnieć, że jest to bank, który po raz pierwszy udostępnił usługę QLIK. Na czym ona polega?
Dzięki niej firma wystawiająca fakturę może przesyłać informacje o płatności do serwisów bankowości elektronicznej podatników, w celu szybkiego i komfortowego ich opłacenia.
Usługa usprawnia proces wpłaty należności – wystawcy faktur w krótkim czasie otrzymują należności, a płatnicy zyskują dostęp do listy swoich zobowiązań w jednym miejscu.
W pierwszej kolejności Bank Millennium udostępnił usługę wystawcom faktur, jednakże już niedługo będą mogli korzystać z niej także płatnicy. Wspomniana usługa jest odpowiedzią sektora bankowego, wspieranego przez ZBP oraz KIR jako dostawcę technologicznego, na rosnące zapotrzebowanie na innowacyjne usługi cyfrowe.
PKO Bank Polski wspiera międzynarodowe biznesy
Bank w ostatnim czasie wprowadził udogodnienia dla małych i średnich przedsiębiorstw. Pierwszym z nich jest udoskonalenie iPKO Dealer, czyli platformy wymiany walut.
Dostosowano ją do potrzeb przedsiębiorców poprzez stworzenie bardziej intuicyjnego interfejsu oraz nowych funkcji, które sprawiają, że klienci PKO z sektora MSP oraz korporacji będą mogli znacznie łatwiej zaplanować swoje rozliczenia walutowe.
Raiffeisen Polbank – zawsze wygodne transakcje
Swoją aplikację dla przedsiębiorców posiada także Raiffeisen Polbank. Smart factor to narzędzie stworzone do obsługi faktoringu za pomocą urządzeń mobilnych. Jest to nowoczesna bankowość mobilna z dostępem do limitu faktoringowego w ramach podpisanej umowy.
Aplikacja posiada funkcję transakcyjną, dzięki której użytkownik może zgłaszać faktury do finansowania zawsze, kiedy tego potrzebuje.
Idea Bank – młodzi, mobilni, kreatywni
Bank wyróżnił się niestandardowym podejściem i kreatywnością. Razem z mBankiem oferują mikrofirmom konto w pełni zintegrowane z usługami księgowymi online.
Mikroprzedsiębiorcy mogą korzystać z mobilnych wpłatomatów i hubów – przestrzeni biurowych przeznaczonych do pracy, występującej także w postaci wagonu poruszającego się na kilku trasach kolejowych, w których można wykonywać swoje obowiązki w komfortowej atmosferze.
Wygoda w służbie przedsiębiorstwom
Wszystkie opisane wyżej usługi mają jeden cel – zapewnienie komfortu przedsiębiorcom i usprawnienie ich pracy, niezależnie od tego, czy mowa o małych firmach, czy nawet mikrofirmach.
Każda z nich może ograniczyć koszty i wdrożyć proponowane przez banki udogodnienia do swojej działalności. Z zalet ofert czerpać mogą zarówno małe przedsiębiorstwa, jak i osoby samo zatrudnione, dlatego też dzięki różnorodności ofert każdy znajdzie to, czego najbardziej potrzebuje.