Dziś na rynku akcji, nie jest tajemnicą, że jednym z niezawodnych sposobów, aby zwielokrotnić swoje oszczędności jest inwestycja w sektor technologiczny. Od marca 2009 roku, do chwili obecnej indeks Nasdaq Composite – U.S. zyskał na wartości 415%.
To właśnie sektor IT napędza obecną hossę na globalnych giełdach. Siła spółek technologicznych nie dziwi, jeśli popatrzymy, jak bardzo świat się zmienił w ciągu ostatnich 20 lat. Poznajcie trzy aktualnie najbardziej interesujące wątki dotyczące najpopularniejszych spółek sektora IT, które powinny przełożyć się pozytywnie na notowania ich akcji.
Kiedy Electronic Arts będzie streamował gry komputerowe?
Spółka Electronic Arts, jest właścicielem takich serii, jak choćby Fifa, The Sims, czy Need for Speed. Na konferencji Deutsche Bank Technology w Las Vegas, Chris Evenden, wiceprezes ds. relacji z inwestorami w EA zdradził, że od kilku lat firma pracuje nad gamingową platformą w stylu Netfliksa i Spotify.
– Usługi, które zrewolucjonizowały sposób, w jaki oglądamy filmy i cieszymy się muzyką, rozszerzą się właśnie o wirtualną rozrywkę. Wszystko, więc będzie oparte o zasadę streamingu. Zamiast kupować drogie konsole i mnóstwo gier – wystarczy telewizor z dostępem do Internetu – wskazywał Chris Evanden.
Nie jest to pomysł innowacyjny. Ale, jak pokazuje historia – to odpowiedni moment i wyczucie aktualnych potrzeb potencjalnych klientów, decydują o sukcesie produktu. Podejmowano już próby udostępniania gier na zasadzie streamingu, jednak bez znaczącego sukcesu. Pionierami byli OnLive, Gaikai czy działające obecnie PlayStation Now. To nie przekreśla mimo wszystko szans Electronic Arts, dla której obrany kierunek transmisji strumieniowej gier jest jak najbardziej właściwy. W przypadku powodzenia ich produktu, firma zyskałaby kolejne źródło przychodu, co z pewnością zauważyliby inwestorzy.
W ciągu 5 lat akcje Electronic Arts Inc. zyskały 809,90%
Czy Microsoft wyprzedzi Apple?
Pierwsze komputery osobiste zaczęły pojawiać się na początku lat 80. ubiegłego wieku. Minęły ponad 3 dekady i firma Microsoft szykuje nam kolejny kamień milowy w tej dziedzinie. Mowa tu o komputerze kwantowym, nad którym prace trwają od dekady. Możliwość stworzenia odpowiedniego algorytmu (programu) kwantowego, pozwala – w teorii – osiągnąć wyniki w znacznie szybszy i bardziej efektywny sposób niż w wypadku tradycyjnych komputerów. Komputery kwantowe będą osiągały moc obliczeniową, liczoną w setkach tysięcy, czy nawet miliony razy większą od obecnych urządzeń. Komputer miałby wiec ogromny wpływ na rozwój wielu dziedzin naukowych i aktualnie prowadzonych badań.
Ogromna moc obliczeniowa pozwoliłaby symulować naturalne organizmy, ulepszyć modele inżynierii upraw rolnych, czy aplikacji leków.
Ponadto dzięki komputerom kwantowym lepiej modelowalibyśmy zjawiska zachodzące we wszechświecie i tworzylibyśmy bardziej zaawansowane roboty. W końcu moglibyśmy ich używać, aby dowiedzieć się więcej o samej fizyce kwantowej. Microsoft przewiduje, że pierwszy pracujący komputer kwantowy powstanie w ciągu najbliższych 8 lat. Niewątpliwe byłoby to olbrzymią rewolucją zbliżoną wręcz do powstania pierwszego IBM PC.
W ciągu 5 lat akcje Microsoft Corp. zyskały 184,96%
Destiny 2 od Activision Blizzard
Od początku września graczy na całym świecie ogarnął szał Destiny 2. 6 września na rynku pojawiła się jej konsolowa wersja, a 24 października odbędzie się premiera gry Destiny 2 na PC. To już druga odsłona gry będącej sieciową strzelanką, która rozkochała w sobie miliony graczy, spędzających setki godzin zwiedzając wirtualne światy. Grze udało się już zebrać w sieci ponad 1,2 miliona graczy, co jest bardzo dobrym wynikiem. Według szacunków to dopiero początek sukcesu gamingowej firmy, gdyż w ciągu pierwszych trzech miesięcy na rynku, spodziewana liczba sprzedanych kopii wśród użytkowników PS4, PC i Xbox One ma wynieść łącznie 5 milionów.
Dla twórców tej pozycji należą się owacje – za świetny gameplay, aktywności zapewniające rozrywkę na wiele godzin, liczne usprawnienia interfejsu i mechanizmów rozgrywki oraz oprawę audiowizualną. Wszystko to może spowodować, że prognozy sprzedażowe faktycznie potwierdzą się i gra okaże się hitem. Pamiętajmy także, że jesienią br. (03.11.17), Activision Blizzard wypuści również Call of Duty: World War II – należącą do flagowej serii producenta. W dłuższym horyzoncie, najbardziej wyczekiwaną premierę firmy byłby jednak Starcraft III. Czy nowe premiery okażą się równie pozytywne dla Activision? Zobaczymy już wkrótce.
W ciągu 5 lat akcje Activision Blizzard zyskały 475,33%
Nasze TOP 3 spółek z branży IT – podsumowanie wyników za ostatnie 5 lat
Spółka | Wynik za ostatnie 5 lat |
Electronic Arts Inc | 809,90% |
Activision Blizzard | 475,33% |
Microsoft Corp. | 184,96% |