poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Dynamiczny wzrost polskiej gospodarki

Dynamiczny wzrost polskiej gospodarki

by Redakcja
0 comment

Dzisiaj o godzinie 10.00 Główny Urząd Statystyczny podał wstępne dane o Polskim PKB za I kwartał 2017 r. Liczony rok do roku polski wzrost gospodarczy wyniósł 4,0%.

Główne agencje informacyjne nie przewidziały tak dobrego odczytu. Jeszcze wczoraj Bloomberg spodziewał się wzrostu na poziomie 3,7%, Reuters 3,9%, PAP 3,9%. Tylko ISBnews dokładnie przewidział 4% wzrost. To 3. kolejny odczyt, który przebija oczekiwania inwestorów. Od razu widzimy reakcję na polskim złotym, akcjach oraz obligacjach. Złoty się umacnia wobec dolara i euro. Tutaj należy zachować ostrożność, ponieważ jest to kolejna sesja wzrostowa naszej waluty i może dojść do realizacji zysków. Akcje uległy mocnej przecenie, a rentowności obligacji zaczęły rosnąć. Taki ruch na papierach wartościowych świadczy o tym, że inwestorzy obawiają się o stopy procentowe i możliwy ruch RPP wcześniej niż w 2018 r.

Obserwuj Altus ASZ Dłużny

Fundusz realizuje strategię absolutnej stopy zwrotu na rynku instrumentów dłużnych. Altus ASZ Dłużny, jako jeden z nielicznych, jest w stanie osiągać dodatnie wyniki na rynku obligacji niezależnie od panującej na nim koniunktury. W obawie przed podniesieniem stóp procentowych w Polsce inwestorzy będą oczekiwać wyższych stóp zwrotu z papierów dłużnych, co doprowadzi do wzrostu rentowności obligacji skarbowych. W takich warunkach Altus ASZ Dłużny powinien sobie radzić bardzo dobrze.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.