poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Wyniki amerykańskich spółek za I kw. 2017 r. przebiły oczekiwania rynku

Wyniki amerykańskich spółek za I kw. 2017 r. przebiły oczekiwania rynku

by Redakcja
0 comment

Na chwilę obecną, ponad 90% spółek z S&P500 opublikowała swoje wyniki finansowe za I kw. 2017 r. Spośród tych firm, aż 75% odnotowało rezultaty lepsze od szacunków. To powyżej 5-letniej średniej, która wynosi 68%. Ogólnie spółki zanotowały zyski, które przekroczyły oczekiwania o 6%, gdzie dla przykładu średnia 5-letnia wynosi 4,1%. Z powodu tych pozytywnych zaskoczeń, współczynnik wzrostu zysków dla S&P500 wzrósł teraz do poziomu 13,6%, z poziomu 9% na koniec marca br.

Biorąc pod uwagę zasadniczo lepsze od oczekiwań odczyty oraz podwyższenie współczynnika wzrostu, pytaniem pozostaje, jak rynek zareagował na zarówno lepsze, jak i gorsze od oczekiwań wyniki dotyczące I kw. 2017 r.?

Przy tej analizie będziemy bazować na średniej zmianie ceny danych akcji na 2 dni przed oraz na 2 dni po publikacji wyników (4-dniowe okienko). Okazuje się, że podczas sezonu wyników w I kwartale 2017 r., rynek wynagrodził pozytywne zaskoczenia trochę mniej od średniej. Spółki z S&P500, które pozytywnie zaskoczyły wynikami za I kw. 2017 r., odnotowały średni wzrost ceny o 1,1% podczas tego 4-dniowego okienka. Z kolei, przez 5 ostatnich lat, spółki z S&P500, które odnotowały lepsze od oczekiwań wyniki, rosły średnio w tym czasie o 1,3%.

Z drugiej strony rynek ukarał gorsze od oczekiwań odczyty, powyżej średniej. Firmy z indeksu największych amerykańskich spółek, które negatywnie zaskoczyły wynikami za I kw. 2017 r., odnotowały średnią zmianę cen akcji na poziomie -3,1% podczas 4-dniowego okienka. Przez ostatnie 5 lat, średnia zmiana ceny z powodu negatywnych wyników wynosiła natomiast -2,4%.

S&P500 wpływ wyników finansowych na wyceny- wykres

Lepsze, niż spodziewali się tego analitycy, wyniki amerykańskich przedsiębiorstw daje nadzieje na kontynuację wzrostów indeksu S&P 500. Wśród funduszy inwestujących w amerykańskie akcje warto obserwować fundusze inwestujące w akcje amerykańskie, a szczególnie:
Pioneer Akcji Amerykańskich (Pioneer Walutowy FIO),
ING BSK Indeks S&P 500 (ING BSK Fundusze Indeksowe SFIO),
Fidelity America Fund A-ACC-PLN hedged,
NN (L) Spółek Dywidendowych USA (NN SFIO).

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.