wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Złoto zyskuje na politycznej niepewności

Złoto zyskuje na politycznej niepewności

by Redakcja
0 comment

W środę kurs uncji złota z czerwcowych kontraktów wzrósł szóstą sesję z rzędu. Obecna jej cena kształtuje się na poziomie 1256,09 USD, co oznacza wzrost o 3,4% względem ostatniego dołka.

Kurs uncji złota z kontraktów terminowych

Cenom złota pomaga ostatnio osłabienie dolara oraz wzrost awersji do ryzyka. Kruszec znów stał się „bezpieczną przystanią” w związku ze wzrostem politycznej niepewności dotyczącej administracji Donalda Trumpa. Na początku maja, prezydent USA usunął z urzędu dyrektora Federalnego Biura Śledczego (FBI) Jamesa Comeya. Krytycy Trumpa zauważyli, że zwolnienie ma miejsce, podczas gdy śledztwo o wtrącanie się Rosji w sprawę wyborów jest kontynuowane. Inwestorzy postrzegają całą sytuację jako eskalację dalszych napięć między Trumpem, a Demokratami. Na niepewności politycznej traci właśnie dolar, ale zyskują 10-letnie amerykańskie obligacje skarbowe (ich cena jest odwrotnie skorelowana z rentownością).

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.