sobota, 27 lipca, 2024
Strona główna » Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości?

Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości?

autor Redakcja
0 komentarz

Inwestować w nieruchomości można samodzielnie, jednak nieraz warto skorzystać z pomocy wyspecjalizowanej firmy. Proces inwestycyjny nie jest prosty i nie sprowadza się wyłącznie do kupna, remontu i sprzedaży. Inwestor musi przejść przez wiele skomplikowanych etapów, które – bez odpowiedniej wiedzy i doświadczenia – mogą skutkować utratą zakładanej początkowo rentowności. Zdarzyć się może także, że inwestor poniesie straty w całym przedsięwzięciu. Z tego powodu warto zastanowić się, czy nie skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która pomoże bezpiecznie przeprowadzić inwestycję na rynku nieruchomości, w zamian za partycypację w zysku.

Bezobsługowe inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości z wyspecjalizowaną firmą ułatwia życie inwestorowi. Profesjonaliści zdejmują z niego obowiązek realizacji kolejnych celów procesu inwestycyjnego: szukają odpowiedniego lokalu do kupna, weryfikują optymalne przeznaczenie obiektu, tworzą projekt, a także zatrudniają i kontrolują ekipę remontową. To po ich stronie leży również home staging, a więc przygotowanie lokalu do sprzedaży czy wynajmu. Wieloletnie doświadczenie wyspecjalizowanej firmy pozwala jej szybko znaleźć nabywców nieruchomości. Inwestor nie musi angażować się w żaden z wymienionych etapów żmudnego procesu inwestycyjnego – jego rola sprowadza się do dostarczenia kapitału i doraźnego kontrolowania przebiegu inwestycji. Jednak zanim powierzy się firmie swoje – w branży nieruchomości spore – pieniądze, warto dowiedzieć się, w jaki sposób środki te będą chronione i jakie rozwiązania asekuracyjne proponuje dana firma.

Administrator hipoteki i pozostałe zabezpieczenia

Dobrą praktyką wśród firm zajmujących się profesjonalnie inwestowaniem w nieruchomości jest wielopoziomowe zabezpieczenie inwestycji i pieniędzy inwestora. Inwestor, przekazując swój kapitał, oczekuje najwyższego poziomu bezpieczeństwa transakcji i prawidłowego wydatkowania jego pieniędzy.

W celu kompleksowego nadzorowania obsługi finansowej inwestycji najczęściej powoływany jest niezależny radca prawny — administrator transakcji. Jego zadaniem jest zatwierdzanie wszelkich kosztów, związanych z zakupem lokalu i jego remontem. Radca prawny staje się także administratorem hipoteki – przejmuje on prawa oraz obowiązki inwestora i działa na jego rachunek. W przypadku inwestycji grupowej administrator hipoteki zostaje wpisany do działu IV księgi wieczystej i jest reprezentantem wszystkich inwestorów.

Firmy realizujące inwestycje powołują administratora hipoteki, który w imieniu inwestora dokonuje zabezpieczenia na hipotece do 130% wartości wkładu finansowego.

Kolejną formą zabezpieczenia płatności jest weksel, który inwestor otrzymuje od firmy, realizującej inwestycję. W umowie podpisanej z inwestorem firma zobowiązuje się do wypłacania inwestorowi odsetek i kapitału – może się to odbywać okresowo lub na zakończenie procesu inwestycyjnego.

Atrakcyjne zyski na rynku nieruchomości

Samodzielne przeprowadzenie procesu inwestycyjnego na rynku nieruchomości wymaga wiedzy i doświadczenia, aby skutecznie zrealizować kolejne etapy. Niezbędna jest także inwestycja czasu, a więc pełne zaangażowanie w proces. Można założyć, że inwestor działający sam, ma szansę wygenerować zysk 15-20% w skali roku. Korzystając ze wsparcia profesjonalistów, inwestor nie musi zajmować się żadnym z etapów procesu – jego inwestycja ma więc charakter bezobsługowy, a ryzyko zostaje znacznie zminimalizowane. Osiągając zysk 8-9% w skali roku lub podział profitów w stosunku 40:60, inwestor osiąga atrakcyjną stopę zwrotu przy praktycznie zerowym zaangażowaniu!

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.