poniedziałek, 15 lipca, 2024
Strona główna » Internet Rzeczy kolejną rewolucją technologiczną – sprawdź spółki, w które warto zainwestować 

Internet Rzeczy kolejną rewolucją technologiczną – sprawdź spółki, w które warto zainwestować 

autor Redakcja
0 komentarz

Internet rzeczy to jeden z filarów czwartej rewolucji przemysłowej zapoczątkowanej w latach 10, XXI wieku. Technologia ta sprawia, że Internet zmienia się z gigantycznej sieci komputerów na mega-sieć, która jest połączona ze wszystkim wokół Ciebie. Jako  że jest to ciągle bardziej technologia jutra, warto się jej przyjrzeć również pod kątem inwestycyjnym. Czyniąc to, wybraliśmy dla Was 3 spółki, które powinny mieć jeszcze sporo przestrzeni do giełdowych wzrostów.  

Internet Rzeczy jest to ostatnio modne w świecie inwestorów hasło, które odnosi się do jednej z najważniejszych rewolucji w technologii. Chodzi o rozwój Internetu. W ramach tego postępu przedmioty codziennego użytku, które zwykle nie są uważane za komputery, mają mieć łączność sieciową i możliwości obliczeniowe. Od zdigitalizowanej kuchni, po inteligentny samochód i wszystko inne pomiędzy. Internet Rzeczy ma pozwolić tego typu urządzeniom generować, wymieniać i konsumować dane przy minimalnej interwencji człowieka. 

Wyobraźmy sobie świat, w którym przedmioty stają się inteligentne… 

Potencjalnych zastosowań tej rewolucyjnej technologii jest wiele. Na przykład, możesz ustawić swój system nawadniania ogrodu, aby uniknąć podlewania roślin zaraz po deszczu. Możesz także skonfigurować garaż, aby otwierał się, gdy Twój samochód zbliża się do podjazdu. Z kolei systemy grzewcze mogą ogrzewać i chłodzić Twój dom, znając temperaturę zewnętrzną. Przedstawione przykłady to tylko ułamek możliwości, do których zdolny jest Internet Rzeczy. 

W 2017r. liczba podłączonych do sieci urządzeń przekroczyła światową populację 

Technologia ta już zmienia świat. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy bowiem prawdziwą eksplozję podłączonych urządzeń. Przykładowo w 2017r. liczba obsługujących technologię online urządzeń wzrosła o 31% do 8,4 mld. Eksperci szacują, że Internet Rzeczy będzie składał się nawet z około 30 miliardów obiektów do roku 2020. Szacuje się również, że globalna wartość rynku Internetu Rzeczy będzie wynosiła 7,1 biliona USD do tego okresu.   

Internet Rzeczy ciekawą branżą pod kątem inwestycyjnym 

Nie jest to zatem niszowa technologia napędzana tylko przez małe startupy ze wzniosłymi marzeniami o próbach zmiany świata. W grę wchodzą także duże firmy o ugruntowanej historii, takie jak Honeywell z USA i British Gas z Wielkiej Brytanii. Perspektywicznych spółek bazujących na Internecie Rzeczy jest stosunkowo dużo, przede wszystkim w krajach rozwiniętych. Spośród nich wybraliśmy dla Was trzy firmy o mniejszej kapitalizacji rynkowej. Powinny mieć one więcej przestrzeni do wzrostów niż więksi gracze z tej samej branży. Oto nasze typy: 

Sierra Wireless – inwestycja w komunikację M2M 

Sierra Wireless jest największym na świecie producentem modułów i bram (sieciowych) 2G, 3G i 4G, które są niezbędne do komunikacji M2M (maszyna-maszyna). Spółka ta ma jedną z najlepszych reputacji w swojej branży i rozrasta się nieorganicznie. W grę wchodzi bowiem pozyskiwanie mniejszych firm zajmujących się komponentami bezprzewodowymi. Z kolei, wraz ze wzrostem skali biznesu, rosnąć ma także jej marża handlowa.  

Obecna cena akcji spółki wynosi 17,10$. Według szacunków 12 analityków giełdowych wartość jej akcji powinna wynosić średnio blisko o 50% więcej, tj. na poziomie 25,25$.  

CalAmp  powiązanie pojazdów i maszyn z Internetem Rzeczy 

CalAmp dostarcza głównie rozwiązania komunikacji bezprzewodowej dla rynków Internetu Rzeczy powiązanych z motoryzacją i przemysłem. Stacjonarne i mobilne rozwiązania telematyczne (łączące technologie obliczeniowe z technologiami komunikacyjnymi) umożliwiają firmom zdalne śledzenie, analizę i kontrolę pojazdów oraz maszyn. CalAmp łączy następnie połączone maszyny z chmurową platformą SaaS (oprogramowanie jako usługa) dla klientów korporacyjnych, która generuje stabilne przychody z subskrypcji. Od 2010r. firma zdołała wyraźnie zwiększyć swoją marżę handlową.  

Aktualna wycena akcji spółki kształtuje się na poziomie 23,30$. Zgodnie z konsensusem 8 analityków giełdowych, godziwa cena za akcje firmy to 26,86$, co oznaczałoby wzrost o 15,3%.  

Alarm.com – nowoczesne domowe systemy bezpieczeństwa 

Alarm.com sprzedaje domowe systemy bezpieczeństwa połączone z chmurą, które są instalowane w milionach gospodarstw domowych w USA i Kanadzie. Kamery bezpieczeństwa firmy są powiązane z opartą na subskrypcji platformą usług w chmurze, a opłaty różnią się w zależności od wielkości domu użytkownika, zakresu systemu i wybranego dostawcy usług. Alarm.com stopniowo rozszerza ten ekosystem o inne inteligentne urządzenia, takie jak np. inteligentny termostat. Coraz szersza oferta, w połączeniu z ciągle dużym potencjałem rynków, na których działa firma, daje jej ciągle potencjalnie sporą przestrzeń do wzrostów.  

Za jedną akcję firmy zapłacisz aktualnie 41,99$. 12 analityków giełdowych, szacuje jednak wartość akcji spółki na poziomie przeciętnie 29,09$ (+16,9%).  

 

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.