wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Hotel Staybridge Suites od Intercontinental Hotels Group – pierwszy condohotel dla biznesu w Polsce

Hotel Staybridge Suites od Intercontinental Hotels Group – pierwszy condohotel dla biznesu w Polsce

by Redakcja
0 comment

Warszawę co roku odwiedza 10 mln osób, które przyjeżdżają w celach biznesowych. Tę grupę łączą dwie cechy – służbowy charakter wizyty oraz chęć skorzystania z komfortowego noclegu w centrum miasta, blisko centrum biznesowego. Najczęściej biznesowymi gośćmi są managerowie, dyrektorzy, członkowie zarządów i pracownicy wyższego szczebla – zatrudnieni na kontraktach. Są to klienci, którzy poszukują wygodnych lokalizacji oraz komfortowych aranżacji pokoi. To właśnie na ich potrzeby stworzony zostanie hotel Staybridge Suites od Intercontinental HG, w 4-gwiazdkowym standardzie.

Sama lokalizacja hotelu – blisko centrum Warszawy – jak i jego przeznaczenie stanowią interesującą ofertę inwestycyjną dla inwestorów, poszukujących ofert zakupu apartamentów, podobnych do znanego im modelu condo. Zakup pokoju hotelowego w centrum stolicy, w pobliżu największego centrum biznesowego gwarantuje tutaj całoroczny wynajem dla biznesowych gości.

W naszej stolicy, w 2019 roku zaplanowane jest otwarcie pierwszego hotelu marki Staybridge Suites, która należy do międzynarodowej grupy InterContinental Hotels Group. Będzie to ósma tego typu inwestycja w Europie i pierwsza w Polsce.

Polski rynek hotelowy ma się świetnie

Rynek hotelowy w Polsce przeżywa prawdziwy rozkwit. Aż 19,6 mln turystów rocznie korzysta z hoteli zlokalizowanych w całym kraju, z czego 10 mln (czyli 51 proc.) z nich wybiera Warszawę. Średnie obłożenie warszawskich hoteli oscyluje na poziomie 76,6 proc. w skali roku. Znaczna część osób przyjeżdża do Warszawy, w sprawach służbowych i na ogół zatrzymuje się w stolicy na kilka dni.

Warszawa to wciąż nienasycony i rosnący rynek hotelarski – zwłaszcza w najchętniej wybieranym sektorze premium. Na przestrzeni kilku ostatnich lat można obserwować znaczny niedobór hotelowych pokoi o standardzie dopasowanym do wymogów gości biznesowych. Preferencje tej grupy odbiorców skupiają się wokół komfortowych apartamentów z aneksami kuchennymi, dostępem do stref fitness, restauracji, a także miłą i profesjonalną obsługą. Zagraniczni oraz krajowi goście hotelowi, przyjeżdżający w celach biznesowych, poszukują noclegów zwykle w bezpośrednim sąsiedztwie centrum biznesowego.

Hotele condo nie powinny kojarzyć się wyłącznie z wakacyjnymi kurortami

Model condo początkowo wykorzystywany był do współfinansowania inwestycji w nadmorskich kurortach, górskich ośrodkach i innych centrach turystycznych. Sam system condo wywodzi się z Miami Beach i powstał w latach 50. XX wieku – o którym pisaliśmy we wcześniejszym artykule.

Geneza condo ukierunkowała niejako jego rozwój. Niemniej jednak o nieruchomościach tworzonych w modelu condo coraz częściej mówi się w perspektywie rozwiązań dostosowanych do biznesowej grupy odbiorców. Tego typu nowoczesne inwestycje częściej lokalizuje się w centrach największych miast, o strategicznym znaczeniu dla krajowego i międzynarodowego biznesu.

Przeczytaj także: Hotel condo- 5 rzeczy, które musisz wiedzieć, zanim zainwestujesz w apartament

Dlaczego Staybridge Suties od InterContinental HG to atrakcyjna inwestycja?

Oferta Staybridge Suites od InterContinental HG doskonale wpasowuje się w gust biznesowej grupy docelowej odwiedzającej Warszawę na kilka dni. Oferta wynajmu średnioterminowego (od 3 dni wzwyż) pokoi hotelowych, idealnie dostosowuje się do potrzeb pracowników wyższego szczebla międzynarodowych korporacji, menadżerów, dyrektorów oraz członków zarządu przyjeżdżających na kilkudniowe delegacje.

Hotel oferuje tej grupie klientów mnóstwo udogodnień oraz bardzo wysoki standard – na poziomie czterogwiazdkowych hoteli sieci od InterContinental HG. Biznesowi goście Staybridge Suties mogą korzystać z bogatej infrastruktury. Są nimi m.in. restauracje i bar, zaplecze konferencyjne, strefę fitness, a także aneks kuchenny w każdym pokoju i miejsce postojowe w podziemnym parkingu przypisane do każdego pokoju.

Turyści z całego świata wybierają hotele InterContinental Hotels Group ze względu na rozpoznawalność oraz doskonałą renomę. Zunifikowany i gwarantowany standard, atrakcyjne wyposażenie, a także pewność wysokiej jakości obsługi przyciąga najbardziej wymagających klientów. InterContintental HG może pochwalić się ponad 100 mln stałych klientów, przyzwyczajonych do oferowanego, najwyższego standardu lokali oraz obsługi.

źródło: WIK Capital

Ogromną rolę w kształtowaniu atrakcyjności inwestycji odgrywa jej świetna lokalizacja. Hotel Staybridge Suites zlokalizowany jest w sąsiedztwie warszawskiego centrum biznesowego (obok Służewca). W bezpośrednim otoczeniu hotelu znajduje się największe zagęszczenie warszawskich biurowców. Położenie nieruchomości, w przypadku klientów biznesowych, to fundamentalny aspekt przemawiający za dostosowaniem inwestycji do gustu i celu wizyty pracowników międzynarodowych korporacji przyjeżdżających w delegację do stolicy. Na uwagę zasługuje również bliskość i dobre skomunikowanie z lotniskiem, które położone jest 7 minut drogi od hotelu.

7% gwarantowanego zysku – tyle możesz zyskać na inwestycji w Staybridge Suites

Zakup pokoju hotelowego w Staybridge Suites od InterContinental HG może być czysto biznesową inwestycją, która zagwarantuje nawet 7 proc. zysk w skali roku. Inwestor uzyskuje od operatora nieruchomości kwartalny czynsz z tytułu wynajmu wykupionego mieszkania. Wysokość czynszu ustalana jest na podstawie podpisywanej umowy. Dzięki temu jego wysokość nie ulega zmianie zależnie od obłożenia hotelu gośćmi. Innymi słowy, inwestor uzyskuje świadczenia pieniężne niezależnie od tego, czy jego lokal jest wynajmowany.

Inwestor, który zakupi pokój w hotelu Staybridge Suites od InterContinental HG, zgodnie z literą prawa, jest jej pełnoprawnym właścicielem. Zostaje także wpisany do księgi wieczystej, uzyskuje udział w częściach wspólnych obiektu i w gruncie. Może również sprzedać wykupiony apartament.

Doskonale bezobsługowa inwestycja dzięki sprawdzonemu operatorowi

Inwestycja oferuje możliwość zakupu ponad 185 apartamentów o różnej powierzchni. Istotne jest również doświadczenie oraz prestiż operatora. WIK Capital Hospitality, będący firmą operatorską nieruchomości, może pochwalić się aż 50 nagrodami branżowymi oraz doskonałą renomą, która cementuje pewność inwestycji. Na swoim koncie mają wiele sukcesów. Do tej pory sprzedał już ponad 1000 apartamentów w systemie condo, co czyni z WIK Capital Hospitality lidera w tej branży. Co więcej, przez ten czas zarządzali już ponad czterema tysiącami miejsc noclegowych. Doskonale znają potrzeby klientów oraz szczegółowo analizują potrzeby rynku.

Inwestycja w apartamenty w hotelu Staybridge Suites od InterContinental HG dedykowana jest inwestorom, którzy chcą przede wszystkim inwestować całkowicie bezobsługowo na rynku nieruchomości. Jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które chcą zwiększać kapitał przez cały rok, z gwarantowaną stopą zwrotu na poziomie 7%, w długiej perspektywie – 20 lat.

Jednocześnie jest to oferta, która jest wysoce innowacyjna. Staybridge Suites od InterContinental HG będzie pierwszą inwestycją hotelarską, skierowaną do gości biznesowych, w Polsce. Oferta ta odpowiada na potrzeby rynku, które szczegółowo przeanalizował operator inwestycji WIK Capital Hospitality.

Błąd: Brak formularza kontaktowego.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.