sobota, 27 lipca, 2024
Strona główna » Czy warto inwestować w złoto? Raport o sytuacji złota w czasach pandemii

Czy warto inwestować w złoto? Raport o sytuacji złota w czasach pandemii

autor Redakcja
0 komentarz

Pytanie czy warto inwestować w złoto w okresie pandemii koronawirusa towarzyszyło nie tylko inwestorom, ale także każdemu, kto szukał skutecznego sposobu na ochronę kapitału. Zachęcamy do zapoznania się z RAPORTEM o sytuacji złota w czasach pandemii. W publikacji znajduje się szczegółowa analiza wyników szlachetnego metalu. Ponadto pada odpowiedź na pytanie czy warto inwestować w złoto? A także, co prócz królewskiego kruszcu powinno znaleźć się w portfelu inwestora.

Inwestycja w złoto – jako bezpieczna przystań

Gdy oprocentowanie depozytów w ujęciu realnym jest ujemne, rentowności obligacji skarbowych są bardzo niskie, a obecna sytuacja na popularnym dotychczas rynku nieruchomości mieszkalnych jest trudna do oceny. Z uznawanych za bezpieczne i rozpoznawalne przez konsumentów rozwiązania, pozostaje zatem inwestycja w złoto.
Pandemia koronawirusa wywołała niepewność gospodarczą i zmienność na rynkach finansowych. Jednak warto mieć na uwadze, że sytuacja obniżonych stóp procentowych, niskiego lub ujemnego PKB oraz wysokiej inflacji – sprzyja inwestowaniu właśnie w złoto.

Czy warto inwestować w złoto? 8 CECH antyinflacyjnych złota

Cechy złota, które świadczą o jego antyinflacyjnym charakterze:

  1. Podczas wysokiej inflacji gotówka i odsetki płatne od bezpiecznych aktywów tracą na wartości. Kapitał przesuwa się w stronę złota, ponieważ ma ono realną wartość i pozwala zachować siłę nabywczą.
  2. Złoto ma postać materialną, a roczna podaż jest ograniczona (1-2%). Jest towarem skończonym i w przeciwieństwie do papierowego pieniądza nie można go „wydrukować”, tym obniżając jego wartość.
  3. Złoto nie jest obciążone ryzykiem emitenta. Złoto jest, i zawsze było, świetną „obligacją skarbową” — długoterminowym aktywem, które jest pozbawione ryzyka niewypłacalności, a przez to bardzo bezpieczne (lub przynajmniej postrzegane jako takie), i z tego powodu sprzedawane z premią w stosunku do obligacji skarbowych.
  4. Wyższa cena złota jest pozytywna dla banków centralnych, ponieważ posiadają mnóstwo złota w skarbcach. Czyli wzrost wyceny złota będzie im rekompensował straty na walutach papierowych.
  5. Złoto może być środkiem płatniczym.
  6. Przez tysiące lat złoto było jedyną walutą powszechnie akceptowaną na całym świecie. Niezależnie od siebie uznane za wartościowe w różnych kulturach i okresach historycznych.
  7. Złoto można w razie potrzeby wywieźć do innego miejsca lub kraju.
  8. Nie koroduje (w odróżnienia od srebra).

RAPORT o sytuacji złota – co znajduje się w publikacji

W niniejszym raporcie dokonamy szczegółowej analizy rynku złota. W pierwszej części skupimy się na minionej i obecnej sytuacji. Natomiast w drugiej części publikacji dokonamy oceny szans i ryzyka inwestycji w szlachetny metal. Odpowiemy przede wszystkim na pytanie: czy warto inwestować w złoto? Na podstawie historycznych danych wskażemy także, jakie rozwiązania inwestycyjne znajdowały się w zyskujących portfelach.

Spis treści:

  • Sytuacja na rynku złota w kryzysie
  • Struktura popytu na złoto w I kwartale 2020r. – trendy
  • Rekordowa I połowa 2020r. funduszy ETF
  • Złoto w bankach centralnych
  • Podaż złota w I kwartale 2020r. – trendy
  • Złoto na tle innych klas aktywów
  • Perspektywa cen złota w najbliższych kwartałach
  • 8 antyinflacyjnych cech złota
  • Polityka banków centralnych a ceny złota
  • Ryzyko spadku ceny złota
  • Perspektywy inwestycyjne dla złota w 2020r.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.