piątek, 14 czerwca, 2024
Strona główna » Bądź jak Marilyn Monroe

Bądź jak Marilyn Monroe

by Redakcja
0 comment

Marilyn Monroe mawiała, że pieniądze szczęścia nie dają – dopiero zakupy. To powinien być jeden z ważniejszych cytatów dla początkującego inwestora. Marilyn wiedziała, że wartość pieniędzy nie tkwi w ich posiadaniu, ale w celu do jakiego prowadzą. Marylin kochała zakupy. A Ty co kochasz? Jaka jest Twoja pasja? Na co powinny pracować Twoje oszczędności?

Aby pieniądze pracowały z zyskiem – musimy nauczyć się, skutecznego zatrzymywania ich w naszym portfelu, na koncie bankowym, lokatach czy w inwestycjach. W systematycznym odkładaniu oszczędności z pewnością pomoże wizualizowanie przyszłego celu. Przy okazji warto odpowiedzieć sobie na pytania:

Kiedy chcemy go osiągnąć? Ile potrzebujemy, aby go zrealizować? Ile możemy stracić, aby go zdobyć?
I najważniejsze – oszczędzamy, czy inwestujemy nasze oszczędności?

Cofnijmy się do tego, co mówiła Marilyn Monroe: „Pieniądze szczęścia nie dają…”. Jeśli zbieramy pieniądze na realizację marzeń lub czegoś co sprawi nam przyjemność, to odmawianie sobie przypadkowych wydatków stanie się prostsze. Lepiej zadbamy o naszą inwestycję, bo nie pozwolimy na przypadkową utratę tych środków. Rozpoczynając inwestowanie – należy nie tylko wybrać sposób oszczędzania, który zrozumiemy. Trzeba określić także możliwości i oczekiwania – czyli ile i jak jesteśmy w stanie inwestować, ile możemy zaryzykować i ile chcemy mieć, w konkretnym czasie.

Kluczem do sukcesu jest trzymanie się wcześniej wyznaczonego planu. W nim znajdują się wszystkie wskazówki, które będą wspierały w trudniejszych chwilach i pomagały w podjęciu odpowiedniej decyzji. Pamiętaj o celu, horyzoncie czasowym, własnych zdolnościach do inwestowania, a także wysokości straty, jaką możesz zaakceptować oraz o momencie wyjścia z inwestycji.

To od Ciebie zależy kiedy kupisz bilet dookoła Świata. Może to być za rok, dwa a nawet pięć lat. Pamiętaj, aby dostosować strategię do swoich potrzeb i krok po protu realizować swój plan. To nic trudnego.

Wystarczy tylko skierować się w stronę swoich marzeń.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.