poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » [RnŻ] Dowiedz się, jak wypisać się z PPK i do kiedy masz na to czas

[RnŻ] Dowiedz się, jak wypisać się z PPK i do kiedy masz na to czas

by Redakcja
0 comment

Na najbliższym spotkaniu, w ramach Rynków na Żywo – nasz analityk odpowiedział na najczęściej zadawane pytanie o Pracownicze Plany Kapitałowe: Kiedy i jak wypisać się z PPK oraz jak zadbać o to, aby ponownie nie trafić na listę?

Nie jest tajemnicą, że Polacy niechętnie chcą dbać o swoją przyszłość na emeryturze. Kolejne reformy emerytalne budzą w nas raczej niechęć i brak wiary w powodzenie. Podobnie jest z Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. Eksperci wskazują, że po porażce OFE – kolejna reforma ma negatywne skojarzenia jeszcze przed jej wprowadzeniem. Wiele osób już dziś zadaje pytania o obowiązek uczestniczenia w PPK oraz o możliwość trwałego wypisania się z programu.

W Rynkach na Żywo z 2 października – na te pytania odpowie Aleksander Matusiewicza, analityk Targeto.pl. W kolejnych spotkaniach wskaże również najważniejsze różnice pomiędzy OFE a PPK oraz omówi alternatywy samodzielnego oszczędzania z myślą o emeryturze, o których warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o rezygnacji z programu.

Serdecznie zapraszamy do oglądania rejestracji ze spotkania 2 października 2018r., po g. 10.30. oraz do zadawania pytań pod wpisem. Omawiana prezentacja dostępna jest pod tym linkiem:Jak wypisać się z PPK – prezentacja RnŻ 02.10.18

Jak nie PPK to co?

Każdy z nas będzie miał wybór. Nie będzie przymusu uczestnictwa w PPK. Przed podjęciem decyzji warto zadać sobie pytanie, czy chcę na emeryturze otrzymywać ¼ obecnej pensji? Jeśli nie, to już teraz należy zadbać o swoje oszczędności. Warto oszczędzać i inwestować z myślą o emeryturze.

Dzięki prywatnym środkom poziom życia po przejściu na emeryturę będzie odpowiednio wysoki. Do efektywnego budowania prywatnej emerytury wybieraj IKZE i IKE. To Ty zdecydujesz, czy IKZE/IKE będzie rachunkiem oszczędnościowym, maklerskim, czy funduszem inwestycyjnym.

Korzystając z nich nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, a wpłaty na IKZE odliczysz od podstawy opodatkowania. Więcej o korzyściach piszemy tutaj. Bez prywatnych oszczędności Twoja emerytura z ZUS będzie głodowa. Zacznij dziś dbać o swoją bezpieczną i spokojną przyszłość emerytalną.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.