wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Niskie oprocentowanie lokaty? Jest rozwiązanie!

Niskie oprocentowanie lokaty? Jest rozwiązanie!

by Redakcja
0 comment

W tym roku oprocentowanie lokat bankowych z każdym miesiącem jest coraz niższe. Dane NBP z maja br. pokazują, że spadło do poziomu 1,53%. To najniższy poziom w historii. Przy niewielkim zysku na lokatach – stracą one na swojej popularności. Już większym zainteresowaniem cieszą się obligacje korporacyjne, których oprocentowanie może nawet przekroczyć 5% – mimo że wyższy zysk oznacza też wyższe ryzyko.

Czy mniejsze zyski na lokatach sprawią, że Polacy zainteresują się innymi produktami finansowymi? Skoro ich uwagę przykuły obligacje przedsiębiorstw – ciekawą alternatywą są też fundusze dłużne korporacyjne.

Jakie są korzyści inwestowania w fundusze obligacji przedsiębiorstw?

– sprzedaż w dowolnym momencie po bieżącej wycenie funduszu. Obligacje natomiast ciężko sprzedać na rynku wtórnym.
– dowolna kwota inwestycji. Obligacje mają wysoką kwotę zakupu, dlatego przeciętny inwestor nie kupi ich zbyt wiele.
– szeroka dywersyfikacja obligacji przedsiębiorstw w portfelu. Jeśli budżet dla inwestycji nie pozwala na zakup wielu obligacji — zwiększa się ryzyko straty.
– możliwość posiadania wielu polskich, jak i zagranicznych obligacji przedsiębiorstw w portfelu, co zwiększa rozproszenie ryzyka inwestycyjnego w portfelu.

3 kroki, żeby poznać najlepiej zarządzane fundusze dłużne korporacyjne:

  1. Skorzystaj z rankingu Targeto.pl w Moim Targeto.
  2. Wybierz grupę fundusze dłużne korporacyjne.
  3. Dodaj do obserwowanych fundusze z najlepszymi ocenami jakości zarządzania. Sprawdź także, które fundusze otrzymały wysoką ocenę perspektywy osiągnięcia zysku dla aktywów, w które inwestują.

Obecnie najlepsze oceny za zarządzanie mają m.in:

Allianz Euro High Yield Bond Hedged AT PLN

MetLife Obligacji Światowych

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.