poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » Konto mBiznes Start – kiedy warto się na nie zdecydować?

Konto mBiznes Start – kiedy warto się na nie zdecydować?

autor Redakcja
0 komentarz

Konto mBiznes Start oferowane przez mBank powstało z myślą o przedsiębiorcach, osobach prawnych oraz jednostkach organizacyjnych niebędących osobami prawnymi. Mogą skorzystać z niego osoby, które nie posiadają swojego rachunku bieżącego w mBanku.

Opłaty dla użytkowników konta mBiznes Start

Bank proponuje pięć darmowych przelewów wewnętrznych, z których można skorzystać w pierwszym miesiącu użytkowania. W kolejnych miesiącach niezbędne będzie wykonanie minimum jednego przelewu do ZUS. Jeśli spełnimy te wymagania, wówczas bonus w postaci pięciu darmowych przelewów wewnętrznych zostanie utrzymany. W przypadku konta mBiznes Start przelewy na rachunki zewnętrzne, prowadzone przez inne banki, aniżeli mBank, są płatne.

Każdy użytkownik, którego suma transakcji bezgotówkowych w ciągu danego miesiąca wyniesie więcej niż 200 zł, zostanie zwolniony z miesięcznej opłaty za kartę debetową. W innym przypadku konieczne będzie dokonanie opłaty  wysokości 5 zł za miesiąc.

Korzyści dla użytkowników konta mBiznes Start

Użytkownicy konta mBiznes Start nie ponoszą opłat za wypłatę gotówki w bankomatach: mBank, Euronet, Planet Cash oraz BZ WBK w Polsce,. Warunkiem darmowej wypłaty jest wypłata w wysokości minimum 100 zł.

Osoby, które wybiorą konto mBiznes Start mają możliwość bezpłatnej wypłaty gotówki z kasy sklepu, co zwiększa komfort codziennego użytkowania konta. Bezpłatną opcją są również prowadzenie rachunku bieżącego, transakcje BLIK oraz wpłata gotówki we wpłatomatach sieci mBank, Planet Cash oraz Cashline.

Dodatkowe profity dla właścicieli konta

Bank mBank dla użytkowników konta mBiznes  proponuje opcję ”kredyt na start”, czyli możliwość wzięcia kredytu w wysokości nawet 30 000 zł dla firm, których działalność jest prowadzona krócej niż 6 miesięcy.

Właściciele konta mBiznesStart zyskują także dostęp do mPlatformy walutowej. Dzięki niej mogą szybko zakupić i sprzedać walutę, a także samodzielnie określić swoją ofertę walutową. W przypadku, kiedy rynek osiągnie dany kurs, wówczas transakcja zostanie dokonana automatycznie, co jest dużym udogodnieniem dla użytkowników platformy. Każda osoba chcąca skorzystać z tej opcji otrzyma wsparcie profesjonalnego dealera walutowego.

Oprócz wspominanych dodatkowych profilów, na użytkowników konta  mBiznesStart czeka także mobilny terminal płatniczy. Jednorazowy koszt terminala wynosi 199 zł netto, a prowizja od transakcji wynosi niezmiennie 1,49 %. Dzięki terminalowi możemy przyjmować płatności w dowolnym miejscu.

12 miesięcy konta mBiznes Start , a co później?

Należy pamiętać o tym, że Konto mBiznes Start jest polecane na czas rozpoczęcia działalności gospodarczej. Po okresie 12 miesięcy konto zostanie przekształcone w mBiznes Konto Komfort. Użytkownik może sam dokonać wyboru, w jakie konto przekształcimy swój dotychczasowy rachunek. Do wyboru ma mamy 3 opcje: mBiznes konto Standard, mBiznes konto Komfort, mBiznes konto Premium.

Jak otworzyć konto mBiznes Start ?

Jeśli jesteś klientem mBanku zacznij od wypełnienia wniosku online. Następnie potwierdź umowę kodem autoryzacyjnym lub podpisz umowę, która otrzymasz od kuriera. Możesz także potwierdzić umowę w wybranej placówce banku.

Jeśli jednak nie jesteś klientem mBanku, wypełnij wniosek online, podpisz dostarczoną przez kuriera umowę lub udaj się do placówki banku. Tutaj możesz dowiedzieć się więcej i otworzyć konto.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.