wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » Polskie akcje nadrobią zaległości do rynków rozwiniętych?

Polskie akcje nadrobią zaległości do rynków rozwiniętych?

by Redakcja
0 comment

WIG/DAX analiza techniczna

Jak widać na powyższym wykresie, od 2011 roku mamy do czynienia ze stosunkową słabością polskiego indeksu szerokiego rynku WIG na tle rynku niemieckiego, reprezentującego w tym przypadku rynki rozwinięte.
W ciągu ostatnich 3 lat, w relacji WIG-u do DAX-a, ukształtowała się formacja zniżkującego klina, z którego w ostatnim czasie nastąpiło wybicie. Sytuacja wygląda niemalże książkowo. Bardzo często po wybiciu występuje korekta, z którą wg naszych założeń mamy obecnie do czynienia, i dopiero po tej korekcie ma miejsce właściwy – spory wzrost.
Analiza techniczna wskazywałaby więc, na odzyskanie na dłuższą metę siły akcji z GPW, które mają jeszcze sporo zaległości do nadrobienia względem rynków rozwiniętych.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.