niedziela, 14 lipca, 2024
Strona główna » Polskie akcje z szansą na dalsze wzrosty

Polskie akcje z szansą na dalsze wzrosty

autor Redakcja
0 komentarz

W bieżącym tygodniu, należy spodziewać się kontynuacji pozytywnych tendencji na rynkach kapitałowych. Z danych makro, poznamy poziomy inflacji producenckiej PPI w Niemczech i Wielkiej Brytanii w lutym w ujęciu rocznym. Ponadto poznamy stopę bezrobocia w Polsce. W końcu dla inwestorów zainteresowanych rynkiem surowców, w środę opublikowane zostaną dane dotyczące tygodniowej zmiany zapasów ropy wg API w USA.

Inflacja producencka PPI w Niemczech i Wielkiej Brytanii

Poznamy poziom inflacji producenckiej PPI w Niemczech i Wielkiej Brytanii w lutym w ujęciu rocznym. Prognoza zakłada, że ta wzrośnie do poziomu odpowiednio 3,1% oraz 3,7%. Jeśli te dane się potwierdzą, oznaczać to będzie, że inflacja na razie znajduje się na kontrolowanych poziomach i pomaga cenom europejskich akcji (inwestorzy uciekają z rynku obligacji w stronę ryzykownych walorów).

Stopa bezrobocia w Polsce

Ponadto poznamy stopę bezrobocia w Polsce. Szacunki zakładają 8,5%, co nawiasem mówiąc oznacza niemalże rekordowo niskie poziomy. Obok innych danych makro dla Polski, jest to kolejny korzystny wskaźnik, który tylko utwierdza w przekonaniu, że na razie warto inwestować w polskie akcje. Z najwyżej ocenionych przez Targeto.pl funduszy akcji polskich zwracamy szczególną uwagę na PZU Akcji Spółek Dywidendowych, MetLife Akcji Małych Spółek oraz Skarbiec Top Funduszy Akcji.

Tygodniowa zmiana zapasów ropy

W końcu dla inwestorów zainteresowanych rynkiem surowców, w środę opublikowane zostaną dane dotyczące tygodniowej zmiany zapasów ropy wg API w USA. Przypomnijmy, że to zwłaszcza zapasy w Stanach są na rekordowo wysokich poziomach wynosząc ok. 582 milionów baryłek. Każda dana oznaczająca ich spadek powinna być pozytywnie odbierana przez rynek. Wszystko jednak wskazuje na to, że potrzeba jeszcze więcej czasu, aby te zapasy jakoś wyraźnie spadły i na razie cena ropy powinna podlegać dalszym wahaniom.

Wskaźniki PMI na świecie

W końcu, piątek, opublikowane zostaną wstępne dane PMI, które raczej nie powinny zaskoczyć inwestorów. Wszystko wskazuje na to, że wskaźniki dla przemysłu na świecie utrzymają się na stabilnym, wysokim poziomie.

Stopy procentowe w Rosji

Tego samego dnia poznamy także decyzje Banku Centralnego Rosji w sprawie stóp procentowych. Inwestorzy oczekują ich obniżki o 100 pb. i patrząc na poziom inflacji, głębokie cięcie jest definitywnie uzasadnione. Takie działanie powinno wspierać wyceny rosyjskich obligacji z uwagi na spadek ich rentowności.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.