poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » Jak zarabiać na rosnących potrzebach mieszkaniowych Polaków? RAPORT

Jak zarabiać na rosnących potrzebach mieszkaniowych Polaków? RAPORT

autor Redakcja
0 komentarz

W pierwszym kwartale tego roku Polacy kupili za gotówkę aż 67% mieszkań dostępnych na rynku pierwotnym. Wynika to z faktu, że rynek nieruchomości staje się coraz bardziej atrakcyjnym sposobem inwestowania.

Na jego korzyść działa otoczenie rekordowo niskich stóp procentowych. To właśnie niezadowalające wyniki z lokat pchają coraz więcej inwestorów w stronę rynku nieruchomości, który daje zarobić nawet czterokrotnie więcej.

Wraz ze wzrostem zamożności Polaków, wzrastają także wymagania mieszkaniowe. Poszukiwane są coraz większe mieszkania, w lepszych dzielnicach i o wyższym standardzie wykończenia. Nie brakuje także osób, które postrzegają nowoczesne budownictwo mieszkalne, jako doskonały sposób na inwestycje pod wynajem. To w nich widzą szanse na stałe, dodatkowe dochody, zabezpieczające przyszłość lub prezent dla dzieci, wkraczających w dorosłość.

Mimo iż deweloperzy budują więcej, nie zawyżają cen za metr kwadratowy w nowym mieszkaniu, to potrzeby mieszkaniowe rosną i wciąż brakuje lokali na wynajem. Nawet pesymistyczne dane demograficzne nie wpłyną na spowolnienie popytu na mieszkania. Polacy chcą kupować i chcą wynajmować. Inwestorom zależy na nowoczesnym mieszkalnictwie, w atrakcyjnych lokalizacjach. Nie mają również obaw przed dostosowywaniem lokali z tzw. wielkiej płyty pod ekonomiczne i rozsądne oferty wynajmu.

Zarówno deweloperzy, styliści wnętrz, jak i wynajmujący chcą zmniejszyć główne problemy w wynajmowanych mieszkaniach. Także dane makroekonomiczne sprzyjają wszystkim zainteresowanym osiąganiem zysku na rynku nieruchomości. W związku z tym oferty na rynku mieszkaniowym stają się coraz bardziej atrakcyjne i różnorodne. Powstaje wiele wygodnych produktów, dzięki którym można inwestować na rynku nieruchomości – nawet bez posiadania obowiązków utrzymywania lokalu.

Więcej informacji o szansach na rozwój rynku mieszkaniowego w poniższym raporcie – Rynek deweloperski w Polsce – analiza inwestycji w nieruchomości. Zachęcamy do lektury.


Jeśli nie uda Ci się pobrać raportu — napisz do nas maila na [email protected]

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.