poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Sentencje, które przynoszą zyski – John Templeton

Sentencje, które przynoszą zyski – John Templeton

by Redakcja
0 comment

Inwestowanie bez strat może samo w sobie być prawdziwą sztuką. O ludziach, którzy obracają milionowymi majątkami na rynkach finansowych mówi się, że są geniuszami. Ich charyzma porywa tłumy. Kto nie słyszał o Warrenie Buffet’cie czy Jordanie Belfort’ cie – Wilku z Wall Street? Stali się dla wielu prawdziwymi wieszczami hossy i bessy. Ich sentencje są złote – dosłownie i w przenośni.

„Jeśli chcesz osiągnąć naprawdę dobre rezultaty na giełdzie, musisz robić dokładnie odwrotnie niż to co aktualnie robi większość” . John Templeton

Myśl Templetona zwraca uwagę, że sukces w inwestowaniu na giełdzie tkwi w wyborze najlepszego momentu kupna spółek. Według wielkiego inwestora, to właśnie kryzys jest najlepszym czasem na dobieranie akcji. Uważał, że prawdziwymi okazjami są perspektywiczne spółki w trudnej sytuacji ekonomicznej. Problemy finansowe miną – a spółka, która działa w branży z potencjałem – odzyska siłę i da zarobić. W ten sposób Sir Templeton pokazał siłę analizy fundamentalnej. W 1939 roku w jego portfelu znalazły się 104 spółki groszowe – 34 upadły. Ale reszta w ciągu kilku lat zwróciła się czterokrotnie. Ta odważna inwestycja pozwoliła mu na otwarcie pierwszego na świecie międzynarodowego funduszu inwestycyjnego. Templeton Growth Fund powstał w 1954 roku. Fundusze Templetona do 1992 roku średnio uzyskiwały stopę zwrotu w wysokości 15% na rok. W tamtym czasie również nastąpiła fuzja z istniejącą po dziś firmą Franklin Group.

Templeton nigdy nie ufał tłumowi i skrajnym emocjom. Kiedy wszyscy zaufali nowej fali hossy w 2001 roku, zarobił znaczną sumę pieniędzy grając przeciwko głównemu trendowi na spółkach technologicznych.

Styl inwestycyjny Templetona pokazuje, że w świecie wielkich finansów nie należy kierować się tylko emocjami. To wyniki właściwie przeprowadzonych analiz pozwalają obiektywnie ocenić rynek i zaprognozować, co może się wydarzyć. Jeżeli sami nie mamy wiedzy lub czasu na jej pozyskanie, to nic straconego. Warto skorzystać z narzędzi analizujących inwestycje. W ten sposób będziemy mieć przeprowadzone badanie , które pozwoli uniknąć straty i stresu. Ważne jest, aby mieć rozpisaną aktualną ocenę inwestycji i posiadać ciągły dostęp do ważnych informacji, aby w każdym przypadku wiedzieć, jak zarabia Twoja inwestycja oraz podejmować świadome decyzje.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.