poniedziałek, 24 czerwca, 2024
Strona główna » Inwestowanie w marihuanę z dużym potencjałem – kolejny ETF dostępny w grudniu

Inwestowanie w marihuanę z dużym potencjałem – kolejny ETF dostępny w grudniu

by Redakcja
0 comment

Inwestowanie w marihuanę może przynieść na najbliższych latach wysokie zyski. W 2012 r. Waszyngton i Kolorado stały się pierwszymi stanami w USA, które zalegalizowały używanie marihuany rekreacyjnej. Od tamtego czasu, rynek tej używki staje się coraz atrakcyjniejszy pod względem inwestycyjnym. Wkrótce, na rynku pojawi się drugi z kolei ETF na marihuanę. Oczekuje się, że do 2020 r. wartość rynku popularnego zioła w skali roku wzrośnie do 21 miliardów dolarów.

Inwestowanie w marihuanę zaczyna się opłacać – oferta ETF-ów na marihuanę rozwija się

Inwestujący w ETF-y, którzy domagali się dobrego sposobu na podążanie za rynkowymi trendami popularyzacji marihuany, w dużej mierze mogli się rozczarować. Co prawda, pojawił się niedawno wprowadzony na rynek Horizons Marijuana Life Science ETF (HMMJ) – jednak działa on tylko na giełdzie w Toronto.

To się jednak zmieni. Nowy ETF inwestujący w marihuanę – Alternative Agroscience ETF ma rozpocząć działalność już jeszcze przed Sylwestrem tego roku.

ETF ten, to pierwszy amerykański fundusz przeznaczony do inwestowania w hodowców i dystrybutorów marihuany. W rzeczywistości będzie on kompletną przebudową istniejącego już funduszu.

Ogromne przychody podatkowe z legalizacji marihuany

Potencjał nowego ETF-u na marihuanę jest ogromny. Obecnie 29 stanów oraz Dystrykt Kolumbii -zalegalizowały marihuanę medyczną. Jednocześnie 8 stanów wraz z Dystryktem Kolumbii zalegalizowało marihuanę rekreacyjną.

W przypadku stanu Maine wciąż jednak panuje prawna niepewność. Sam rynek medycznej marihuany generuje w Kalifornii około 50 milionów dolarów przychodu z podatków rocznie. Kolorado natomiast w pierwszym roku legalności marihuany zebrało ponad 100 milionów dolarów przychodu. Z kolei w drugim roku, stan ten zarobił 163 miliony dolarów.

Nie trzeba dodawać, że dzięki takim pieniądzom stany w USA będą mogły znaleźć sposób na to, aby marihuana była legalna. Tym samym, szacunki dotyczące wartości rynku marihuany, które opiewają na 21 miliardów dolarów w 2020 r., mogą okazać się bardzo konserwatywne.

Inwestycje w pierwszy ETF na marihuanę opłacalna dla inwestorów

Inwestorzy zademonstrowali już chęć zapoczątkowania inwestycji w okresie boomu na marihuanę w USA. ETF firmy Horizons wzrósł o 44%, odkąd zadebiutował w kwietniu 2017 r. Od tamtej pory zebrał 216 milionów dolarów aktywów.

[foogallery id=”4269″]

Zażywanie marihuany, a zdrowie

Warto na koniec zauważyć, że zażywanie marihuany, poza dobroczynnym działaniem na wiele schorzeń chorób, to także ryzyko zdrowotne. Z negatywnych skutków działania popularnego zioła należałoby wymienić gorsze osiągnięcia naukowe oraz obniżoną zdolność do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie należy zapominać również o zwiększonym ryzyku zachorowalności na schizofrenię, najpoważniejszą chorobę psychiczną. Z kolei, palenie marihuany podczas ciąży powoduje niedowagę noworodków. W końcu długotrwałe zażywanie tego narkotyku sprzyja zapaleniu oskrzeli, atakom serca, a nawet występowaniu nowotworów.

Inwestowanie w ETF na marihuanę, poza ryzykiem inwestycyjnym, zdecydowanie niesie o wiele mniej zagrożeń. Zatem wszystkim zainteresowanym taką inwestycją życzymy Szczęśliwego Nowego Roku.

źródło: ETF Daily News

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.