Strona główna » Prognozy najlepszych światowych zarządzających funduszami na 5 lat

Prognozy najlepszych światowych zarządzających funduszami na 5 lat

autor Redakcja
0 komentarze

Firma Economic Times Wealth, w połączeniu z firmą analizującą rynki funduszy inwestycyjnych za granicą, tj. Morningstar, wybrała najlepszych zarządzających zagranicznymi otwartymi funduszami akcji w 2016 r. Fundusze indeksowe, tematyczne bądź sektorowe, czy fundusze z globalną ekspozycją na rynki akcji, nie zostały brane pod uwagę. Ponadto, do badania kwalifikowały się jedynie fundusze o aktywach większych niż 15 mln USD, zarządzane od 1 czerwca 2011 do 30 czerwca 2016 r. Oto lista najlepszych zarządzających w 2016 roku oraz ich prognozy rynkowe na kolejne 5 lat.

Vinit Sambre – DSP BLACKROCK MUTUAL FUND

Vinit Sambre - DSP BLACKROCK MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Perspektywy na najbliższe od 3 do 5 lat pozostają dość pozytywne. Ponieważ wzrost gospodarczy podnosi się oczekujemy, że sektor przedsiębiorstw zacznie generować silniejsze wzrosty zarobków w ciągu najbliższych kilku lat. Może to, w połączeniu z niższymi stopami procentowymi, napędzać najwyższe stopy zwrotu z akcji. Przynajmniej w stosunku do złota i nieruchomości.

Jinesh Gopani – AXIS MUTUAL FUND

Jinesh Gopani - AXIS MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Posiadam oddolne podejście do inwestowania, czyli skupiającego się na branżach i firmach, które dobrze znam. Kładę nacisk na hinduskie sektory i firmy napędzane lokalnym popytem.

R. Janakiraman – FRANKLIN TEMPLETON MUTUAL FUND

R. Janakiraman - FRANKLIN TEMPLETON MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Indie mają potencjał, aby utrzymać wysokie tempo wzrostu w długim okresie, co prowadzi do atrakcyjnych zysków przedsiębiorstw i tym samym zwrotów z inwestycji akcje.

Sohini Adani – SBI MUTUAL FUN

Sohini Adani - SBI MUTUAL FUN

Źródło: The Economic Times,

Patrząc na najbliższe 5 lat, tempo ożywienia wzrostu gospodarczego musi pozytywnie zaskoczyć, aby utrzymać dobre tempo wzrostu notowań akcji na rynku.

Mrinal Singh- ICICI PRUDENTIAL MUTUAL FUND

Mrinal Singh- ICICI PRUDENTIAL MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Będziemy korzystać z GST (największa reforma podatkowa w Indiach uproszczająca pobieranie podatku od dóbr i usług). Korzystna zmiana ratingu rynku indyjskiego jest prawdopodobna w dłuższej perspektywie. Możliwość niestabilnych czasów, ze względu na negatywne globalne wieści.

Neelesh Surana -MIRAE ASSET MUTUAL FUND

Neelesh Surana -MIRAE ASSET MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Gospodarka jest na dobrej drodze do „uzdrowienia”. Oczekujemy wzrostu szeroko zakrojonych zysków przedsiębiorstw, aby powrócić do długoterminowej średniej tychże zysków.

Chirag Setalvad – HDFC MUTUAL FUND

 Chirag Setalvad - HDFC MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Gospodarka prawdopodobnie wróci do stabilizacji i powinna przygotować podłoże do zachęcającego wzrostu zysków.

Pankaj Tibrewal – KOTAK MAHINDRA MUTUAL FUND

Pankaj Tibrewal - KOTAK MAHINDRA MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Oznaki ożywienia gospodarczego będą wspierać silny wzrost zarobków.

S. Krishnakumar -SUNDARAM MUTUAL FUND

S. Krishnakumar -SUNDARAM MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Jestem bardzo optymistycznie nastawiony, co do zmian indeksów w Indiach. Korzystna globalna dynamika płynności z niskimi kosztami pozyskania funduszy skłania do poszukiwania zysków.

Ajay Garg – BIRLA SUN LIFE MUTUAL FUND

Ajay Garg - BIRLA SUN LIFE MUTUAL FUND

Źródło: The Economic Times

Pomimo globalnych przeciwności, szereg reform, w tym przede wszystkim prywatyzacja, liberalizacja i deregulacja, stworzyło podwaliny do prowadzenia świetnego biznesu w Indiach.

Jak widać, wśród gwiazd zarządzania funduszami, dominują raczej optymistyczne prognozy na najbliższe 5 lat, zwłaszcza jeśli chodzi o akcje indyjskie. Na polskim rynku można znaleźć 5 funduszy, które mają swój udział w tej klasie aktywów. Są nimi Franklin India Fund N (acc) PLN, MetLife Akcji Chińskich i Azjatyckich, Investor Indie i Chiny, WIOF India Performance Fund Class A oraz MetLife Akcji Chińskich i Azjatyckich USD. Na wyróżnienie zasługują te 2 pierwsze produkty, które mają najwyższą możliwą, tj. wysoką ocenę rankingową nadawaną przez Targeto.pl. Tym samym, polecamy dodać je do obserwowanych z opcji naszego serwisu.

Przeczytaj także

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.