Strona główna » HotFUND-owy portfel na plus w I poł. 2017 roku

HotFUND-owy portfel na plus w I poł. 2017 roku

autor Redakcja
0 komentarze

Od początku wdrożenia usługi okazji inwestycyjnych hotFUND, czyli od września 2016 roku, nasz portfel inwestycyjny złożony z tychże, wypracował stopę zwrotu na poziomie +13,3%. W tym, w I poł. 2017 roku, taki sam portfel zdołał wypracować wynik inwestycyjny wynoszący +7,2%. Zgodnie z rynkowym trendem, szczególnie udany był okres od stycznia do marca br., gdyż reszta półrocza przebiegła pod znakiem lekkiej korekty spadkowej.

Wykres stopy zwrotu z okazji inwestycyjnych 2017 - hot fund
Źródło: Targeto.pl

Okazje inwestycyjne dobieramy na bieżąco

W I półroczu 2017 roku, przyglądaliśmy się wielu rynkom zaczynając naszą przygodę inwestycyjną z aż 7 hotFUND-ami. Jednocześnie głównie z powodzeniem kontynuowaliśmy zeszłoroczne inwestycje takie jak: PZU Akcji Spółek Dywidendowych, Quercus Agresywny, Investor Top 25 Małych Spółek, PKO Technologii i Innowacji Globalny oraz Investor Rosja. Tym razem zainteresowały nas takie klasy aktywów jak surowce (BPH Globalny Żywności i Surowców, Investor Gold Otwarty), rynki graniczne (Schroder ISF Frontier Markets Equity A1 (acc) PLN) i wschodzące (Franklin India N (acc) PLN), a także obligacje (Allianz Obligacji Plus, Schroder ISF EURO Credit Conviction, Altus ASZ Dłużny) czyli przede wszystkim korporacyjne. Dojrzała faza cyklu gospodarczego, z jaką najprawdopodobniej mamy obecnie do czynienia, skłaniała nas ku towarom oraz bardzo często powiązanych z nimi gospodarkom rozwijającym się. Nie zapomnieliśmy jednak również o papierach dłużnych, gdzie mimo mieszanego sentymentu, w ofercie TFI znalazły się również interesujące pod względem konstrukcji produkty takie jak np. fundusz dłużny absolutnej stopy zwrotu – Altus ASZ Dłużny.

Jak widać, w przypadku naszych propozycji, rynek inwestycyjny oparty o gospodarki wschodzące ciągle reprezentuje fundusz: Franklin India N (acc) PLN. Naszą decyzję co do wyboru hinduskiego rynku, motywuje m.in. wysoka dynamika wzrostu PKB, młoda populacja oraz wysoki przyrost naturalny, czy choćby fakt iż w Indiach rozpoczęła się już podatkowa rewolucja. Fundusz ten naszym zdaniem jest więc perspektywiczny, choć do realizacji take profitu brakuje jeszcze 12,7%.

W trakcie I półrocza 2017 roku, zrealizowaliśmy zyski na aż 4 funduszach. W kolejności chronologicznej były to: PZU Akcji Spółek Dywidendowych (21,47%), Quercus Agresywny (15,53%), Investor Top 25 Małych Spółek (18,01%), PKO Technologii i Innowacji Globalny (16,16%).

Z drugiej strony, tylko 1 hotFUND, zakończył się realizacją straty na poziomie -13,89%. Chodzi o fundusz Investor Rosja. Okazało się bowiem, że kraj ten nie otrzymał „pomocy” od USA, czy Francji, co przy spadających cenach ropy naftowej, okazało się bolesnym ciosem dla tamtejszej gospodarki. Zdecydowaliśmy się więc o porzuceniu tego rynku.

Na II poł. 2017 roku tonujemy ryzyko

Jesteśmy zadowoleniu z wypracowania dodatniej stopy zwrotu z naszych okazji inwestycyjnych hotFUND w I półroczu 2017 roku. Obecnie podchodzimy do tego typu alokacji w sposób bardziej ostrożny, z uwagi na – naszym zdaniem – zaawansowaną fazę koniunktury giełdowej. Stąd pojawiło się w naszym portfelu więcej bezpieczniejszych funduszy. Niemniej cały czas sądzimy, że wybrane rynki akcyjne mają jeszcze potencjał do wzrostów.

TABELA. 1 Stopy zwrotu ze wszystkich okazji inwestycyjnych hotFUND

Nazwa hotFUND-aData startuStatusWynik inwestycyjny
PZU Akcji Spółek Dywidendowych14.09.2016zakończył się21.5%
Quercus Agresywny20.10.2016zakończył się15.5%
Investor Top 25 Małych Spółek25.11.2016zakończył się18.0%
PKO Technologii i Innowacji Globalny02.09.2016zakończył się16.2%
Investor Rosja07.12.2016zakończył się-13.9%
Aviva Investors Nowoczesnych Technologii29.11.2016trwa11.9%
Investor Gold Otwarty11.01.2017trwa-3.4%
BPH Globalny Żywności i Surowców24.02.2017trwa-5.1%
Franklin India N (acc) PLN07.04.2017trwa2.0%
Schroder ISF Frontier Markets Equity A1 (acc) PLN10.04.2017trwa2.6%
Allianz Obligacji Plus27.04.2017trwa0.5%
Schroder ISF EURO Credit Conviction28.04.2017trwa1.3%
Altus ASZ Dłużny21.06.2017trwa0.6%

Źródło: Targeto.pl

Czym jest hotFUND?

hotFUND to cyklicznie wyselekcjonowana i przeanalizowana przez analityków Targeto.pl okazja inwestycyjna. Jest ona oparta o rynek krajowych i zagranicznych funduszy inwestycyjnych dostępnych w Polsce. Najpierw analitycy Targeto.pl wybierają konkretny perspektywiczny rynek, a następnie dobierają dany fundusz o najlepszej ocenie rankingowej. W grę wchodzi tylko konkretny, perspektywiczny fundusz otwarty FIO lub specjalistyczny otwarte SFIO spośród bazy łącznie ponad 500 funduszy inwestycyjnych.

Bierzemy pod uwagę tylko najbardziej zyskowne i perspektywiczne fundusze inwestycyjne. Informujemy o wybranym funduszu, progu wejścia i perspektywach na naszym blogu oraz fanpage-u. W każdej chwili nasi specjaliści są gotowi, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące wybranych okazji inwestycyjnych. Szczegółowe raporty o wybranym funduszu umieszczamy na blogu. Poprzednie okazje możesz sprawdzić w kategorii Okazje inwestycyjne.

Wszystkich, którzy zdecydują się na obserwowanie funduszy w usłudze hotFUND – powiadomimy, gdy fundusz zrealizuje zakładane przez nas progi bezpieczeństwa. Wystarczy założyć konto na Targeto.pl, aktywować usługę i dodać numer telefonu w ustawieniach użytkownika.

Jak aktywować hotFUND-a?

Wejdź w zakładkę „Usługi” z poziomu strony głównej, a następnie kliknij zielony przycisk „Aktywuj”. Kiedy aktywujesz usługę hotFUND, ma miejsce automatyczne dopięcie minimum jednej okazji
inwestycyjnej do listy obserwowanych oraz listy alertów. Wszystko BEZ OPŁAT, na zawsze. Pamiętaj o zarejestrowaniu konta, aby nie utracić informacji!

Przeczytaj także

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.