wtorek, 18 czerwca, 2024
Strona główna » [edit: przesunięcie spotkania – RnŻ 05.01.2018] Ranking IKE i IKZE w bankach i domach maklerskich

[edit: przesunięcie spotkania – RnŻ 05.01.2018] Ranking IKE i IKZE w bankach i domach maklerskich

by Redakcja
0 comment

[edit 05.02.2018] Najbliższe spotkanie z Aleksandrem Matusiewiczem w Rynkach na Żywo zostało przesunięte na 12 lutego, na godzinę 11.00. Podczas spotkania omówione zostaną oferty IKE w bankach i domach maklerskich. 


5 ofert IKE w bankach – depozyty i konta oszczędnościowe

Ranking IKE 2018r. w bankach obejmuje 5 instytucji. Oceniliśmy tylko te, w których rachunki IKE są prowadzone w formie depozytu lub konta oszczędnościowego. To najpopularniejsze formy gromadzenia kapitału przez Polaków.

W naszym zestawieniu brakuje banków, które prowadzą IKE powiązane z funduszem inwestycyjnym. Produkty, które w swoim opakowaniu zawierają fundusze inwestycyjne – wielokrotnie omawialiśmy przy okazji analiz IKE i IKZE od Towarzystw Funduszy Inwestycyjnych. Więcej przeczytacie w poniższych artykułach:

W całościowej analizie nie były wzięte pod uwagę także oferty banków spółdzielczych.

Ofert IKZE w bankach niewiele

Zrezygnowaliśmy z tworzenia rankingu IKZE 2018r. w bankach, ponieważ tylko jeden bank komercyjny prowadzi rachunek IKZE. Zatem trudno byłoby analizować jego ofertę, zestawiając jedynie z naszymi modelowymi założeniami.

Rachunki IKE w domach maklerskich – 6 instytucji

Przy ocenie rachunków IKE w ofercie podmiotów prowadzących działalność maklerską największą uwagę zwróciliśmy na koszty transakcji i możliwość ich negocjowania, niestandardową ofertę oraz dostęp do aplikacji mobilnej. W rankingu IKE 2018r. w domach maklerskich – sprawdziliśmy 6 instytucji, które podzieliliśmy na trzy kategorie:

  • Wyróżnione
  • Standardowe
  • Płatne

Wyróżniliśmy dwa rachunki IKE, w których koszty są najniższe, a w jednej mamy dostęp do giełd zagranicznych.

Na drugim miejscu trafiły dwa domy maklerskie ze Standardową ofertą rachunku IKE. Są to bardzo dobre rachunki, ale nie zasługiwały na miejsce w kategorii Wyróżnione.

Na ostatnim miejscu, w kategorii Płatne – są dwa rachunki, które obciążone są opłatami za prowadzenie konta.

Rachunki IKZE w domach maklerskich – 5 instytucji

Rachunek IKZE dostępny jest w 5 podmiotach prowadzących działalność maklerską. Ranking IKZE 2018r. w domach maklerskich opiera się na analizie kosztów transakcyjnych i możliwości ich negocjowania, niestandardowej ofercie oraz dostępu do aplikacji mobilnej.

Podzieliliśmy je ponownie na trzy kategorie, takie same jak w przypadku IKE: Najwyżej, w grupie Wyróżnione są dwie oferty. Na kolejnym miejscu w grupie Standardowe następne dwie. Na końcu w grupie Płatne mamy jedną ofertę z domu maklerskiego, w którym przy braku aktywności trzeba płacić za rachunek.

Szczegółowe informacje o parametrach wszystkich ofert zostaną omówione podczas poniedziałkowego LIVE’a. Serdecznie zapraszamy na prezentację rankingu – w poniedziałek 12 lutego, o godzinie 11.00. Spotkanie można oglądać na kanale Rynki na Żywo.

Jak zwykle, po spotkaniu wszystkie publikacje będą dostępne do pobrania, w pliku PDF. Wszyscy nasi subskrybenci otrzymają rankingi na skrzynkę e-mail.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.