poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » Wybierz IKZE od NN – lidera rankingu IKZE i oszczędzaj także na podatkach!

Wybierz IKZE od NN – lidera rankingu IKZE i oszczędzaj także na podatkach!

autor Redakcja
0 komentarz

Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego od NN TFI ponownie zajmuje najwyższe miejsce w wielu rankingach produktów dedykowanych oszczędzaniu na emeryturę. Także w niezależnym rankingu Targeto.pl – IKZE od NN TFI zostało bezkonkurencyjnym liderem. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani oszczędzaniem na emeryturę dzięki IKZE postanowiliśmy przybliżyć najważniejsze korzyści tego produktu. Skupimy się więc na ulgach podatkowych, jakie możemy zyskać dzięki inwestycjom na prywatną emeryturę w IKZE. Już teraz możesz założyć najlepsze IKZE na rynku, aby cieszyć się korzyściami przy kolejnym rozliczaniu PITu.

Odsetki niższe niż inflacja, danina dla fiskusa w postaci podatku Belki – tak oszczędza większość Polaków. Proponujemy, abyś Ty oszczędzał i inwestował inaczej – bez podatku Belki, przy niskich kosztach, a w dodatku z odpisem podatkowym.

Aby skorzystać z odpisu podatkowego, czyli pomniejszenia PITu, trzeba najpierw wydać pieniądze – na Internet, na dzieci, na remont mieszkania. Wyjątkiem jest IKZE, czyli Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. W tym przypadku fiskus zwróci nam część podatku w zamian za to, że pieniądze zaoszczędzimy. Każdego roku możemy wpłacić na IKZE kwotę odpowiadającą 120% średniego wynagrodzenia. W 2019 roku to kwota 5 718 zł. W 2018r. była to kwota 5331,60 zł. 

IKZE NN – ulga podatkowa i inwestycje bez obciążenia podatkiem Belki

IKZE od NN TFI to zeszłoroczny lider rankingu najlepszych kont IKZE 2017. Kolejny raz produkt ten potwierdził swoją wysoką jakość. Obecnie nic nie wskazuje na to, aby z podium miał zejść. Gdy zdecydujemy się na otwarcie IKZE od NN Investment Partners uzyskamy:

  • Zwrot podatku PIT w następnym roku. Wniesioną na IKZE kwotę wykazujemy w zeznaniu podatkowym PIT i fiskus przeleje na nasze konto kwotę odpowiadającą 18, 19 lub 32 procentom odłożonej kwoty, w zależności od płaconej stawki podatku PIT. Wiedza o obniżeniu podatku jest ważna szczególnie na koniec roku. Jeśli w 2018r. wpłaciliśmy na IKZE pełną kwotę, możliwe będzie uzyskanie zwrotu z podatku, nawet do 1 706 zł. Natomiast jeśli w 2019r. wpłacimy na IKZE 5 718 zł to w rozliczeniu za ten rok będzie możliwe uzyskanie ulgi do 1 830 zł.
  • Zyski z inwestowania nie będą obciążone podatkiem Belki – nawet wówczas, gdy wypłacimy pieniądze po roku inwestowania. A jeżeli skorzystamy z oferty IKZE NN, to będziemy inwestować oszczędności przy obniżonej opłacie za zarządzanie aż o 25%.

IKZE NN – niskie opłaty, dostępne przez Internet, minimalna wpłata to 50 zł

IKZE NN to nie tylko niższe opłaty. Konto możesz otworzyć za 0 zł. Tabela opłat wskazuje, że większość opłat za zarządzanie dot. funduszy również wynosi 0%. To także produkt, który można wygodnie założyć przez Internet, bez wizyty w placówce. System jest intuicyjny. Konsultanci są dostępni pod numerem infolinii w dni powszednie od 8.00 do g. 20.00 i w soboty od 9.00 do godziny 14.00. Na IKZE możesz wpłacać dowolne kwoty, ale minimum 50 zł. Wpłat możesz dokonywać z dowolną częstotliwością – regularnie, co miesiąc, nieregularnie lub raz do roku.

Sami określamy sposób inwestowania naszych oszczędności, mając do wyboru aż 23 fundusze inwestycyjne od NN Investment Partners. Zachowujemy pełen dostęp do pieniędzy. Jeżeli wypłata nastąpi przed ukończeniem 65 roku, to zostanie obciążona podatkiem PIT na zasadach ogólnych. Natomiast, gdy wypłacimy oszczędności po ukończeniu tego wieku – zwrócimy fiskusowi jedynie 10% kwoty wypłaty. W obu przypadkach zachowujemy jednak ulgę w podatku Belki.

Nie wiesz, jak ułożyć swój portfel emerytalny z funduszami od NN Investment Partners? Poznaj przykładowe strategie dla konta IKZE od NN TFI, które stworzył nasz analityk. Poznaj przykładowe portfele tutaj.

IKZE od NN jako Twoja przyszła, prywatna emerytura

Pan Marek ma 35 lat, osiąga wysokie dochody, dzięki czemu płaci podatek PIT według wyższej 32-procentowej  stawki. Wybrał IKZE NN, nie tylko ze względu na niższe koszty, ale także na dobre wyniki funduszy.  Od razu wpłacił kwotę odpowiadającą limitowi na ten rok i rozdzielił ją między trzy fundusze: NN Globalny Spółek Dywidendowych,  NN Spółek Dywidendowych USA oraz NN Zrównoważony.  Swoją inwestycję traktuje jako plan emerytalny i  dlatego zamierza zacząć korzystać z pieniędzy dopiero po ukończeniu 65 roku życia. Bardzo ceni to, że zyska na IKZE NN potrójnie.

Po pierwsze fiskus będzie mu zwracał 32% wpłacanych kwot, a w przyszłości odda fiskusowi jedynie 10% kwoty wypłaty. Nie zapłaci podatku Belki i zarobi dodatkowo na niższych opłatach za zarządzanie.

IKZE od NN jako optymalizacja podatkowa, gdy jesteś na emeryturze

Pani Janina ma 62 lata i jest już na emeryturze. Córka przekonała ją, aby oszczędności, jakie ma na lokatach bankowych przenosiła stopniowo na IKZE NN.  Wybrała fundusz NN Lokacyjny Plus. Nie tylko ma nadzieję na to, że zyski funduszu będą wyższe od odsetek na lokacie, ale przede wszystkim liczy na zwrot podatku PIT w wysokości 18%. Co więcej, nie zapłaci podatku Belki. Już za pięć lat będzie mogła wypłacić pieniądze i oddać fiskusowi jedynie 10% kwoty wypłaty.

Jako osobę uposażoną wskazała swoją córkę, która otrzyma środki po pani Janinie bez postępowania spadkowego i odda fiskusowi jedynie 10% dziedziczonych środków, niezależnie od okresu oszczędzania.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.