poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona główna » IKE Plus – lider rankingu IKE. To rozwiązanie nie tylko dla przyszłych emerytów!

IKE Plus – lider rankingu IKE. To rozwiązanie nie tylko dla przyszłych emerytów!

autor Redakcja
0 komentarz

Indywidualne Konta Emerytalne zostały stworzone dla tych, którzy szukają rozwiązania wspierającego oszczędzanie na emeryturę. Jednak to nie jedyny cel, na który z pomocą IKE można realizować. NN Investment Partners ma w swojej ofercie IKE, które dzięki niższym opłatom oraz nieograniczonej dostępności do kapitału, można wykorzystać jako sposób inwestowania na dowolny cel finansowy np. oszczędzanie na tzw. czarną godziną lub z myślą o przyszłości dzieci.

IKE Plus daje możliwość wyboru z 27 funduszy od NN Investement Partners. Pozwala inwestować z dowolną częstotliwością, bez opłat manipulacyjnych, z obniżoną opłatą za zarządzanie, a także ulgą w podatku Belki. Przy oszczędzaniu na IKE Plus obowiązuje roczny limit wpłat stanowiący 300% średniego wynagrodzenia. W 2019 roku możemy wpłacić na IKE kwotę 14 295 zł. Możemy całą kwotę wnieść jednorazowo lub w dowolnie określonych przez nas ratach, przy czym wpłata nie może być niższa niż 50 zł. Aby uchronić zyski przed daniną dla fiskusa, w postaci podatku Belki, muszą zostać spełnione dwa warunki:

  • zasilanie konta w 5 dowolnych latach kalendarzowych (lub dokonanie 50% wpłat na 5 lat przed wypłatą)
  • ukończenie 60 roku życia.

Natomiast druga korzyść, niższa o 25% opłata za zarządzanie, jest bezwarunkowa. Otrzymujemy ją zawsze, niezależnie od tego, jak długo będziemy inwestować nasze oszczędności.

IKE Plus – oszczędzasz z najlepszym IKE

Indywidualne Konto Emerytalne daje nam nieograniczony dostęp do inwestowanych oszczędności. To oznacza, że mimo iż jest to rozwiązane dedykowane zwiększaniu kapitału na prywatną emeryturę – może być także wykorzystane do realizacji innych celów finansowych, takich jak gromadzenie oszczędności na „czarną godzinę” lub budowanie kapitału na lepszy start dziecka.

IKE Plus zdobywa co roku wyróżnienia jako najlepszy produkt dedykowany oszczędzaniu na emeryturę. Także w naszych rankingach zajmuje pierwsze miejsce już od 2 lat. Otrzymuje najwyższe noty za mobilność, łatwe zarządzanie, szeroką ofertę funduszy i wsparcie przez infolinię lub e-mail. Wiedząc, że ten produkt jest najkorzystniejszy – wyróżniamy go pośród innych ofert dostępnych na rynku, ponieważ na to zasługuje.

IKE Plus – nie obawiaj się wcześniejszych wypłat na dowolny cel!

„Czarna godzina” jest najczęstszym powodem, dla którego Polacy odkładają oszczędności. – Obawiam się wystąpienia zdarzeń losowych, nieprzewidywalnych, takich, jak ciężka choroba, utrata pracy, większa awaria w domu. Dlatego odkładam stale, aby czuć się bezpiecznie. Jednocześnie chcę móc wypłacić część środków jeśli zajdzie taka potrzeba. – wskazuje Pan Marek.

W grudniu ubiegłego roku wybrał IKE Plus i wpłacił 12 tysięcy złotych do funduszu NN Zrównoważony. Postanowił też, że co roku będzie zasilał konto kwotą nie niższą niż 10 tysięcy złotych.

Niedawno doszło jednak do niespodziewanego zdarzenia. Pan Marek pilnie potrzebował 6 tysięcy złotych. Postanowił wypłacić je z rachunku IKE. Dzięki temu, że rachunek IKE jest elastyczny – Pan Marek nie musiał likwidować całości inwestycji, a jedynie mógł pobrać kwotę, której potrzebował – w formie tzw. częściowego zwrotu. Pan Marek wie, że wypłacając pieniądze z IKE – zysk z częściowego zwrotu zostanie opodatkowany – podatkiem Belki, w wysokości. 19%. Pozostałe środki nadal będzie inwestował, według swoich założeń.

Wybór IKE Plus przez dla Marka okazał się lepszym rozwiązaniem od zwykłego rejestru w funduszu NN Zrównoważony, ponieważ zyski, jakie osiągnął w okresie zaledwie kilku miesięcy były wyższe, ze względu na niższą opłatę za zarządzanie. Co więcej, kwota jaka pozostała po wypłacie częściowego zwrotu w IKE Plus będzie – nadal inwestowana, przy niższej opłacie, z szansą skorzystania z ulgi w podatku Belki.

IKE Plus – to także najlepsze IKE jako plan posagowy

– Myślę o przyszłości mojego syna już dziś. Chcę zagwarantować mu lepszy start w dorosłość – mówi Pani Zosia.

Z myślą o swoim 2-letnim synku postanowiła wybrać fundusz NN Stabilnego Wzrostu, licząc na to, że dzięki niższej opłacie za zarządzanie jej zyski będą dużo wyższe dzięki procentowi składanemu.

Przyjmijmy, że mija 18 lat, a zyski pani Zosi wyniosły 4% rocznie. Jeżeli wypłaci wówczas pieniądze z IKE Plus, to zapłaci podatek Belki. Zyska jednak na tym, że przez 18 lat ponosiła niższą opłatę za zarządzanie. Pani Zosia, zamykając IKE w celu sfinansowania zakupu mieszkania dla swojego syna, będzie mogła w przyszłości ponownie założyć nowe konto, tym razem z myślą o swojej własnej przyszłości.

Masz IKE Plus, ale nie wiesz który fundusz wybrać? Skorzystaj ze wsparcia!

Jeśli podjąłeś decyzję o założeniu IKE Plus, ale nie wiesz, który fundusz z listy wybrać – sprawdź notowania i oceny funduszy na Targeto.pl. Każdy z dostępnych funduszy NN Investement Partners możesz dodać do obserwowanych i monitorować ich sytuację. Jeśli wybierzesz fundusze odpowiadające Twoim potrzebom i wrażliwości na ryzyko – możesz obserwować tylko te fundusz tworząc własny portfel, który posłuży do bieżącej analizy sytuacji.

Jeśli masz pytania lub potrzebujesz pomocy w pierwszych krokach zakładania IKE – napisz do nas na [email protected]. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe i postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

You may also like

Targeto.pl to niezależny serwis analityczny, stworzony przez specjalistów rynku finansowego. 

Zawiera unikalne, fachowe analizy, przeglądy, raporty oraz komentarze dotyczące najbardziej perspektywicznych produktów i rozwiązań inwestycyjnych.

Serwis targeto.pl prowadzony jest w celach edukacyjno-informacyjnych.

Informacje przedstawione na tej stronie internetowej są prywatnymi opiniami autorów i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715).

Autorzy nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie materiałów zawartych na tej stronie, a czytelnik podejmuje decyzje inwestycyjne na własną odpowiedzialność.

© targeto.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone.